LPG den benzine hemen gecmeme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG den benzine hemen gecmeme

İleti Mutlud » 07 Nis 2016, 16:35

Arkadaşlar kolay gelsin benim 93 favo var ve kerata LPG den benzine gecmem için gaz pedalına bi 60-70 kez pompalamak gerekiyor bu normal mi ayrıca uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama üyelik bugüne nasipmis :)

Mutlud
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mutlu doğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 07 Nis 2016, 17:16

Orta kademeyi kullanıp yakıtı tamamen bitirip geçmelisiniz. Öyle yapmanıza gerek yok. Motora zarar verir o şekilde.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti Mutlud » 07 Nis 2016, 18:23

Öle yapıyorum ama gardasim olmuyor
Mutlud
CLASSIC
CLASSIC

İleti Mutlud » 07 Nis 2016, 18:24

[quote="SKDFORMAN"]Orta kademeyi kullanıp yakıtı tamamen bitirip geçmelisiniz. Öyle yapmanıza gerek yok. Motora zarar verir o şekilde.[/quote

Zaten orta kademeye geçer geçmez stop ediyor anlamadım gitti
Mutlud
CLASSIC
CLASSIC

İleti ubabubab » 07 Nis 2016, 20:17

bu araçlarda tek problem gaz benzin geçişleri ben 2 yıl boyunca lpg de kullandım sorunsuz hemde diz boyu karda sıkıntı çıkarmadı ve tek marşta ..teknik özelliklerde bunu kabul ediyor lpg benzin sorununu onun için kurcalama devam
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti Mutlud » 08 Nis 2016, 08:26

Eyw arkadaşlar saolun hazır altındayken sorayim :) arabanın alttan hergun bikac damla yağ akıyor sordum normal dediler direksiyonu sola cevirdigimde kırt kırt diye ses geliyor nedir bilginiz varmı acaba
Mutlud
CLASSIC
CLASSIC

İleti Sunaymutlu » 08 Nis 2016, 13:57

Bir damla yağ bile normal değildir.kendimizi avutmak veya ustalar başından savmak için icat edilmis bir söz.körüklerin bile hafif yağlanması problem habercisi....direksyona gelince.çok bilmiş ustalar hemen tıkırtı burcu derler. İyi usta lifte kadırır ve sorunu bulur.direksön arızası kolay tespit edilen arızalardır.büyük ihtimale birden fazla problem görülebilir ama masraflı değildir.
Sunaymutlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Sunaymutlu
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Formen lx

İleti SKDFORMAN » 08 Nis 2016, 20:09

Mutlud yazdı:Zaten orta kademeye geçer geçmez stop ediyor anlamadım gitti

Orta kademeye geçince hemen stop ediyorsa lpg tesisatın yanlış yapılmıştır. Düzeltirmen gerekir, yoksa hep sıkıntı yaşarsın.

Ayrıca lpg benzin geçişleri asla sıkıntılı değildir. Bu sıkıntıyı yaşayanlar genelde lpg tesisatları veya lpg montajları hatalı olanlardır. Tüm karbiratörlü araçlar gibi skodalarda lpg ve gaz geçişini sorunsuzca yapar. Bu araçlara özel bişey yoktur.

Yağ damlaması aracın yaşı itibariyle normaldir. Kullanıcı bu kaçakları tespit edip çözebiliyorsa çözer. Çözemediği durumlarda yağ kayıplarını tamamlar ve devam eder. Genelde yağ kaçağı şanzumandan meydana gelir. Baskı balayayı değiştirirken ustalara özellikle belirtmeyince keçeleri değiştirmiyorlar bazen. Keçelerde koy veriyor.
Bi diğer kaçakta motor yağı benzin otomatiği çevresi, karter contaları veya eski motor yağını tahliye tıpasından olabilir.
Eğerki kayıp yağ kaçaklarını önleyemiyor ve kaçan yağı yerine koymuyorsanız sizi ilerde ciddi sıkıntılar bekler.

Ön takımdaki sesin teşhisini en iyi rotbalans servislerinden öğrenebilirsiniz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti Mutlud » 09 Nis 2016, 09:23

SKDFORMAN yazdı:
Mutlud yazdı:Zaten orta kademeye geçer geçmez stop ediyor anlamadım gitti

Orta kademeye geçince hemen stop ediyorsa lpg tesisatın yanlış yapılmıştır. Düzeltirmen gerekir, yoksa hep sıkıntı yaşarsın.

Ayrıca lpg benzin geçişleri asla sıkıntılı değildir. Bu sıkıntıyı yaşayanlar genelde lpg tesisatları veya lpg montajları hatalı olanlardır. Tüm karbiratörlü araçlar gibi skodalarda lpg ve gaz geçişini sorunsuzca yapar. Bu araçlara özel bişey yoktur.

Yağ damlaması aracın yaşı itibariyle normaldir. Kullanıcı bu kaçakları tespit edip çözebiliyorsa çözer. Çözemediği durumlarda yağ kayıplarını tamamlar ve devam eder. Genelde yağ kaçağı şanzumandan meydana gelir. Baskı balayayı değiştirirken ustalara özellikle belirtmeyince keçeleri değiştirmiyorlar bazen. Keçelerde koy veriyor.
Bi diğer kaçakta motor yağı benzin otomatiği çevresi, karter contaları veya eski motor yağını tahliye tıpasından olabilir.
Eğerki kayıp yağ kaçaklarını önleyemiyor ve kaçan yağı yerine koymuyorsanız sizi ilerde ciddi sıkıntılar bekler.

Ön takımdaki sesin teşhisini en iyi rotbalans servislerinden öğrenebilirsiniz.
.

Çok tesekkurler hocam çok faydalı oldu
Mutlud
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Nis 2016, 17:47

Yolda giderken gecin yada motoru stop ettirmeden lpg den gecip alana kadar lpg ye donun stop etmeden. (Anlasilmaz oldu evet kabul.)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti fthpl » 09 Nis 2016, 18:16

AhmetH yazdı:Yolda giderken gecin yada motoru stop ettirmeden lpg den gecip alana kadar lpg ye donun stop etmeden. (Anlasilmaz oldu evet kabul.)

anladık abi biz :) bende şöyle izah etmeye çalışayım

dostum , boş bir yolda lpgde iken yolda mesela 3.viteste 50 ile giderken anahtar ile benzine al stop etme eğilimi gösterince tekrar lpgye al , bu işlemi tekrarla takii geçene kadar . ben 1 ay benzinle kullanmaz isem 2 kerede geçiyor, sendede 3-4 kerede geçer .birde böyle dene .
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti yozlasdas » 14 Nis 2016, 22:22

Benzine geçeceğin zaman gaza bas devrini alsın (boşta) sonra benzine al 2sn sonra istop edecek gibi devir düşecek o sırada yine gaza al 2-3 kere yaptımı tamamdır. Bunu bende böyle olduğu için yazıyorum tabi her arabada başka oluyor. Kimi benzini geri kaçırıyor pompala pompalayabilirsen.

Bende de gösterge arızalı hep kırmızı gösteriyor. Bitmesi yolda oluyor yani. Yolda gaza basılı giderken sanki gazdan ayağımı çekmişim çok az basıyorum gibi gidiyor çekiş düşüyor yani. Gaza basmaya çalışırsam daha da kasıyor. O sırada yolda debriyaja basıyorum. (bu sırada istop etmiş oluyor) Daha kontağa basmadan pompalamaya başlıyorum kontakla beraber 5-6 pompalamada alıyor sonra devam.
yozlasdas
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Alper ÜZÜM
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir