CAM SİLGİ KOLU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CAM SİLGİ KOLU

İleti DEDİM » 14 Nis 2016, 14:02

Arkadaslar skodamın cam sileceklerini degiştirdim.muz olan modellerden aldım.1 ay sonra tır tır tır diye camı silmemeye basladı.gittim orj olandan aldım 3 ay sonra tır tır tır sofor tarafında yapıyordu bunu diger tarafın kolu ıle degıstırdım yıne aynı bende gıttım sıfır sılecek kolu aldım.bosch marka silecek aldım.2-3 ay iyiydi.ama buda artık tır tır dıye sılıyor camı sılecegım zaman delı oluyorum.silecek kolunuda degıstırdım.ama nafile çözümleyebilen yada çözüm önerisi olan varmı?

silecek kolu yenı silgiler bosch marka ama yınede sofor tarafındakı camı sılerken yarım yamalak sılıyor çizgi çizgi kalıyor tır tır tır diye siliyor bu sılgı kollarının bir ayarı varmıdır.

DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti fthpl » 14 Nis 2016, 15:41

DEDİM yazdı:Arkadaslar skodamın cam sileceklerini degiştirdim.muz olan modellerden aldım.1 ay sonra tır tır tır diye camı silmemeye basladı.gittim orj olandan aldım 3 ay sonra tır tır tır sofor tarafında yapıyordu bunu diger tarafın kolu ıle degıstırdım yıne aynı bende gıttım sıfır sılecek kolu aldım.bosch marka silecek aldım.2-3 ay iyiydi.ama buda artık tır tır dıye sılıyor camı sılecegım zaman delı oluyorum.silecek kolunuda degıstırdım.ama nafile çözümleyebilen yada çözüm önerisi olan varmı?

silecek kolu yenı silgiler bosch marka ama yınede sofor tarafındakı camı sılerken yarım yamalak sılıyor çizgi çizgi kalıyor tır tır tır diye siliyor bu sılgı kollarının bir ayarı varmıdır.

silecek konusunda bir çok insan sıkıntıdan muzdariptir. 5-10 liraya aldığım 3 ay gitmiyor. Güneşte kuruyor. 20-30 lira alsan o da en fazla 6 ay :)

bir marka öneren olsada denesek..
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti blauzahn » 14 Nis 2016, 17:35

Aynı dertten ben de çekiyorum. Çok yağmur varsa ses yok ama çok az bi su varsa sileyim derken gelen ses acayip rahatsız edici. Ben şu Inwells markayı yeni tip denen silecekleri merak ediyorum. Markette hep gözüme çarpıyor ama bi şekilde unutuyorum. Bakalım bu sefer gittiğimde alırım büyük ihtimal. Bizim burada yağmurlar başlar yakında :shock:
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti blues84 » 14 Nis 2016, 18:44

Silecek lastiklerine sıkıntı oluşmadan zaman aralılklarıyla GLİSERİN sürün.. Yumuşacık kalırlar kopana kadar.. Eczanelerde bulabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti blauzahn » 14 Nis 2016, 19:23

blues84 yazdı:Silecek lastiklerine sıkıntı oluşmadan zaman aralılklarıyla GLİSERİN sürün.. Yumuşacık kalırlar kopana kadar.. Eczanelerde bulabilirsiniz..

Camda iz gibi bir leke bırakmaz mı?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti DEDİM » 15 Nis 2016, 11:27

kürsad abi bosh marka aldım ılk etapta yapmıyor.neden se hep sofor tarafındakı yapıyor bu olayı diger taraf silip süpürüyor masaallahı var ama sofor tarafındakı resmen ıskence edıyor bana sesınden uyuz oldum artık.tır tır tır bu ne yaw dıyorum bugun sabah kolu bıraz egdım azaldı ama nafıle kol sılecek sılgı kopmle sıfırdan alıp takmayı göze aldım artık yapacak bır sey de kalmıyor bazen
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Arabanız: favorit 135 L

İleti SKDFORMAN » 15 Nis 2016, 16:19

Bende geçmiş araçlarımda bu sorunu bi türlü çözememiştim. Tüm markaları denemiştim. En son aracımda iki seneyi aşkın bi silecek kullandım. Ne bi cızırdı ne bi problem. Tertemizde görevini yapıyordu. Markasıda öyle ahım şahım bişey değildi. 2 seneyi devirmesi benim rekorum. Daha önce 1 sene bile giden silecekle karşılaşmamıştım. Bana göre ömründen daha cok görevini sorunsuz yapması idi. Onuda son derece başarılı yapıyordu.
Bu sebepten dandirik felan diye marka seçimi yapmayın. Kaliteli çıkabiliyor.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti phenomx3 » 10 May 2016, 22:55

Camda bir sıkıntı var mı kontrol edin derim. Neden diyorum önceki aracımda başıma gelmişti daha doğrusu işyerindeki bir çok aracın başına gelmişti. Park yerine 100-150 metre mesafedeki fabrika binasının dışı komple boyanırken tabancayla boyamışlar rüzgarlı havada boya parçacıkları çevreye uçuştuğu için birçok aracın cam ve kaportasına yapışmıştı. ilk farkettiğimiz sıkıntı cam sileceklerinin bozulup deforme olmasıydı. sonra olay anlaşılınca herkese konrtol etmesi ve aracında sorun olanların listeye adını yazdırması istendi. Boyayı yapan firmaya tüm araçların pasta cila yapılıp sıkıntının giderilmesi sağlanmıştı. Exper gelip hepsini kontrol etti ve gerekli görülenler randevuyla yaptırılmıştı. Camı kontrol edin bence.

Ben muz tipi silecek alıyorum invels,newstar,RBW, vette, hepsinden kullandım ve memnundum. şu anda BİM den aldığım silecekler takılı çok güzel siliyor ses te yapmıyor. :!:
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir