94 FORMAN Yardımm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94 FORMAN Yardımm

İleti Derdiyok » 14 Nis 2016, 14:48

Selam arkadaşlar

94 forman kullanıcısıyım. Araç park halinde iken direksiyonu sağa sola tatlı sert oynatınca kıtırtı sesler duyuyorum.Manevra yaparken de benzer sesler duyabiliyorum.Sorun direksiyon kutusunda mı sizce ?
Birde kalkışlarda debriyaj konusunda ne kadar dikkatli olsam da kütt diye baskıya vuruyor gibi ses geliyor.
Tecrübeli arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var.

Bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, bilmediğini bilmekte istemiyorsun...
Kullanıcı avatarı
Derdiyok
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer ÇELİKOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: FORMAN

İleti fthpl » 14 Nis 2016, 15:39

Aleyküm selam;

direksiyon sistemi ve ön takım titizlikle incelenmeli . Aslında bir rot balanscı herşeyi söyler.

öncelikli olarak direksiyon kutusu,direksiyon mafsalı ,körükler, rot ve başları, direksiyn tıkırtı burcu(5-10ooo km de bir bozuluyor), aks başları ,körükleri ..

debriyaj için baskı balata ne zaman değişti ? yada hiç debriyaj halatını ayarlattın mı ?

kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti Derdiyok » 14 Nis 2016, 17:02

fthpl yazdı:Aleyküm selam;

direksiyon sistemi ve ön takım titizlikle incelenmeli . Aslında bir rot balanscı herşeyi söyler.

öncelikli olarak direksiyon kutusu,direksiyon mafsalı ,körükler, rot ve başları, direksiyn tıkırtı burcu(5-10ooo km de bir bozuluyor), aks başları ,körükleri ..

debriyaj için baskı balata ne zaman değişti ? yada hiç debriyaj halatını ayarlattın mı ?

kolay gelsin.

Aracı tanıdık birinden aldım. 4 aydır bende. Sordum baskı balata 7-8 ay önce değişmiş. Debriyaj halatını ayarlattırmadım.
Bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, bilmediğini bilmekte istemiyorsun...
Kullanıcı avatarı
Derdiyok
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer ÇELİKOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: FORMAN

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir