Favorit Lpg Mikser Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Lpg Mikser Sorunu

İleti syf14 » 14 Nis 2016, 20:45

Arkadaslar favoritimde lpg mikseri hava filtresi üst kapağına değiyor bunun sonucunda oturmayan kapağı öncesinde orta yuvarlak kismini kesip yükseltmisler görüntü ve performans açısından kötü bununla ilgili ne yapilabilir tavsiyelerinize ihtiyacım var

syf14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seyfettin öztürk
Nereden: Bolu
Arabanız: favorit silverline

İleti syf14 » 14 Nis 2016, 20:57

Kapak bu şekilde arkadaslar
Eklentiler
1454852858339.jpg
1454852858339.jpg (42.59 KiB) 582 defa görüntülendi
syf14
CLASSIC
CLASSIC

İleti fthpl » 14 Nis 2016, 23:15

syf14 yazdı:Kapak bu şekilde arkadaslar

çıkmasını alıp değiştirebilirsiniz zira gerçekten kötü duruyor. performansını bilmiyrum, hava yakıt karışımında dengesizlik var ise etki eder.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti AhmetH » 14 Nis 2016, 23:42

Filitre kutusu Cikmasi 200tl
Kapagini zaten tek bulmak zordur. Plastik parcalar hep pahalidir.

Duzgun siğan mikserler elbet vardir, birde denk gelirse kapagi bulursaniz randimanli olur. Bu sekil gercekten cok uydurma olmus.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti syf14 » 15 Nis 2016, 06:24

O plastik kapağın cikmasi elimde var ama sorun lpg mikserinden kaynaklaniyor mikserler karburator bogazinin arasinda mikser contasi var buda yükseltme yaptığı için kapak oturmuyor.
syf14
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 15 Nis 2016, 14:50

Ah kardeşim ah, bu uygulamayı sözde hava yakıt karışımı dengesizliği için ve verimi arttırmak icin yaptılar. Dediğin gibi yetmedi bide mikseri yükselttiler. işte sonuç ortada.
Benim ve bi cok arkadaşın mikseride kapağıda takıldığı gibi duruyor. Ne kapağa mikser değiyo nede yakıt- çekiş sorunu yaşadık. Aksine bu uygulamayı yapanların yakıtı arttı :)
Belkide sorunları ufak bi elektrik problemiydi veya motorları artık ömürlerini yitirmeye başlamıştı. Ama sorunun bu olduğunu düşünüp bu uygulamayı yaptılar ve sonuç ortada.
Keşke hiç Lpg kullanmak zorunda kalmasak
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti syf14 » 15 Nis 2016, 14:55

Peki hocam bu sıkıntıyı nasil halledebilirim
syf14
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 15 Nis 2016, 16:09

Kardeşim, şimdi yazdıklarından anladığım kadarıyla, bu kapağı yükseltmelerine rağmen mikser halen kapağa değiyor. Çünkü mikseride altına bişeyler koyup yükseltmişler. Şimdi sen bu mikseri söküp alttaki contaları atacaksın. Sonra hırdavatcıdan deveboynu contasıydı galiba, yada ona benzer bişeydi hatırlayamadım. Öyle büyük ama ince bi conta alıp mikseri aşağıya indireceksin. Bu sırada mikserin vidalarınıda uzattıkları için vidalar büyük gelecektir. Onlarıda kısaltman gerekir. Onlarda hırdavatcçıdan temin edebilirsin. Bu sayede mikseri aşağı almış ve kapağa deyme problemini çözmüş olursun.
Kapak ile ilgili ise siyah sıvı conta benzeri japonlar var. Onla kötü gözüken yerlerini ve delik vs. varsa onları rötüşlersin. En sonunda siyah sprey boyayla boyarsın olur biter. Kapağı eski haline getirmeye çalışma. Madem yükseltmişler bırak öyle kalsın. Zararı olmaz.
Gaz ayarınıda bu işlemlerden sonra yaptırırsın problemsizce binersin.
Geçmiş olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ozantavsan » 15 Nis 2016, 16:51

Merhaba , bu bölümü okuyunca yazma ihtiyacı duydum.Öncelikle lpg mikserin üst kapağa değmesi konusuna el atanlardan biri de benim.Ben kapağı kesmedim.Cam elyaf polyester kalıp yaptım.Uzun süredir kullanıyorum.
LPG mikserimide Polonyodan karbüratörlerimiz için olandan almıştım.Gelecek olan mikser yanlış gönderilmeseydi , mikser hava haznesi altına takılacak ve hazne orjinal gibi 5 cm kapağa mesafeli olacaktı.Orjinal kapağı takılacaktı.Satıcı içe takılandan gönderinde cam elyaf polyesterden kapak yaptım.Kimine göre çirkin duruyor dursun.Boşuna yapmadım.Kaç yıl oldu bilmiyorum yapalı 2 yılı geçmiştir.

Öyle yakıt hava karışımında sorun olmuyor.Araba at gibi gidiyor.Orjinal kapağı taktığımda performans düşüyor , sütçü beygiri.En son 2 yıl önce lpg ayarı yaptırdım bu arada.Ayar değişikliğim yok.Şu an şehiriçi hergün 35 km yol yapıyorum.Yakıtım 22 kuruş...... Hesapta hata yok..

Kapak ile mikser arası boşluk aracın performansını , gidişini etkiliyor.İşe yaramıyor olsa halen takılı olmazdı.
Burada mikserinizde önemli.Forumda arayın benim yazılarımda kullandığım mikseri görürsünüz.

Tek boğaz , pierburg 2e3 karbüratörler için. yanblış hatırlamıyorsam geçmiş zaman boğaz çağı 32 mm di sanırım.
30mm ekonomik , 32mm ekonomi+performans, 34mm performans tı.

Mikserimdende memnunum.Kapağımdan da .Kapağın resmi forumda vardır.Çirkin olsun hiç umrum değil.
Aracıma performans ve yakıt konusunda fayda sağladıktan sonra varsın güzel görünmesin.

Şunu belirteyim yalnız ben kapağımı orjinaline göre ölçülerle hava filitresinin üstüne ve hava haznesine tam oturacak şekilde hava kaçağı olmayacak şekilde tasarladım ve yaptım.

Kalın sağlıcakla,,,,
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ozantavsan » 15 Nis 2016, 17:39