KALORİFER FANI DÜZENSİZ ÇALIŞMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFER FANI DÜZENSİZ ÇALIŞMA

İleti UMIT7225 » 19 Nis 2016, 20:49

Öncelikle herkese merhaba.Yaklaşık bir senedir skoda favorit 1.4 kullanıyorum.araçta aldığımdan bu yana rolantide kalorifer fanını düğmeden 3. kademede açılıyor,sonra 2.kademeye alıyorum fan çalışıyor.fakat 1 ve 2 de direk çalışmıyor.Bazen hiç çalışmıyor. çalişsa bile devri duzensiz.Bir türlü anlayamadım.Siz değerli dostların engin bilgilerinize ihtiyacım var.acaba kalorifer fanını ve kalorifer dugmesini degistirsem mi acaba.

UMIT7225
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit akar
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda favorit 1.4

İleti UMIT7225 » 19 Nis 2016, 21:06

Bu aracı çok sevdim çünkü birçok parçasinı kendiniz değiştirebiliyorsunuz.çünkü bircok parcasini kendim degistirdim.Bir de motor soğukken subaplar çok şakırdıyor sanki eski dizel motorlar gibi.2016 yılbaşında eskişehir de -20 derecede tek marşta çalıştı ben çalışmaz dedim ama çalıştı.Ama dizel motor gibi. Bir de soğuk havalarda yağ lambası çok geç sönüyor yaklaşık 5 ila 15 saniye arası.Motor sıcakken çalıştırdığımda hemen sönüyor yağ lambası.Yağıda var 20w50 seviyeside normal ama sebebini bilemedim.Yorumlarınızı bekliyorum.Değerli dostlar
UMIT7225
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit akar
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda favorit 1.4

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir