Devir saati ayari nasil yapilir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Devir saati ayari nasil yapilir

İleti ali71 » 18 May 2016, 21:45

Merhabalar formanin devir saati duzensiz vites degistirirken 2500 normal calisiyor ama rolentide 1200 1300 devir gosteriyor rolentiye gore ayarlayinca vites degistirme 2000 de oluyor arkadasin biri kalibrasyon demis nasil yapiliyor o

ali71
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Forman

İleti blues84 » 20 May 2016, 08:41

Devir saati kalibrasyon istemeyecek şekilde imal edilmiştir. Nabız atışı gibi olan ateşleme sayısının ortalama değerini voltaja çevirir, devir saatiniz aslında bir voltmetredir yani. Belli bir tolerans içinde doğru gösterir. O da %10-15 kadardır. Sağlıklı çalışmıyorsa, bir alçalıp bir yükseliyorsa ateşleme devresinde sıkıntı vardır. Ateşleme ve çekiş normalse, gösterge kulağınızla duyduğunuzdan farklı olarak hopluyorsa gösterge panelinin arkasında fişleri ve kabloları kontrol ediniz.. Ayrıca bütün motorlar, elektrikli, benzinli ya da dizel, nasıl olursa olsun... boştaki devri her zaman yükteki devrinden yüksektir.. Rölanti 900-1200 devir arası olabilir. 900 idealidir, az yakar ve ısındığında ise kalkarken stop etmez.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Safariali » 20 May 2016, 19:52

blues84 yazdı:Devir saati kalibrasyon istemeyecek şekilde imal edilmiştir. Nabız atışı gibi olan ateşleme sayısının ortalama değerini voltaja çevirir, devir saatiniz aslında bir voltmetredir yani. Belli bir tolerans içinde doğru gösterir. O da %10-15 kadardır. Sağlıklı çalışmıyorsa, bir alçalıp bir yükseliyorsa ateşleme devresinde sıkıntı vardır. Ateşleme ve çekiş normalse, gösterge kulağınızla duyduğunuzdan farklı olarak hopluyorsa gösterge panelinin arkasında fişleri ve kabloları kontrol ediniz.. Ayrıca bütün motorlar, elektrikli, benzinli ya da dizel, nasıl olursa olsun... boştaki devri her zaman yükteki devrinden yüksektir.. Rölanti 900-1200 devir arası olabilir. 900 idealidir, az yakar ve ısındığında ise kalkarken stop etmez.
harika anlatım mister blues meslek nedir sizin üstad
Ben diyorum ki işin ehli insanları bir araya gelsek ve profesyonel bir tamir servisi garaj yapsak ahh

Arzular şelale
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti blauzahn » 20 May 2016, 20:40

Valla blues üstada saygım sonsuz. Benim eski araçtaki hararet göstergesi sorununu çözmem için ön ayak olmuştu kendisi..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti ali71 » 21 May 2016, 15:02

Blues84 saol kardes herseferinde yardimima kosuyosun devir saatim suan normal calisiyor sifirin cok az uzerinde rolantideyken 1200 1300 felan duruyor ama normal sorun deil
ali71
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir