Favorit çekiş sorunu ile ilgili sonuç

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit çekiş sorunu ile ilgili sonuç

İleti ruzgarnufel » 31 May 2016, 14:24

öncelikle tekrardan selamlar, yaşadığım cekiş sorunu ile ilgili sonucu paylaşmak istedim

Aracımın uzun zaman sıkıntılarından sonra geçenlerde kafayı bozup sanayiye bir uğrayayım dedim. yakıt artık km de 70kr ve üstüne ulasınca düşündüm ne ustasına gitsem ne yapsam. Önce bi düşündüm lpg ustasına gideyim ayar yapsın. sonra ateşleme - enjektör ve karburator işi yapan bi ustaya gittim.

Ustaya değişenlerin herbirini anlattım hiç çekmiyordu tofaş bobini taktık, araç zaten conta dan siboplara egzoz a kadar yenilendi dedim. rampada 2'ye zor atıyorum. düzde basarsam 110. o da şu şekide;

1vites 30-40 2.vites 75-80 3.vites 110 4.vites 110 5.vites 90 seklinde yani arabada tork sıfır. her kalkısta kokune kadar gaz basıyorum mecbur. bağırta bağırta yol gidiyoruz.

Usta buji kablolarını cıkarıp ateslemeye baktı. en son 1. kabloyu cıkardıgını hatırlıorum. araba aynen calısıyor. =))

dedi siboplar sıkı. nasıl olur dedim istanbula geldiğimde ayarlattım hatta orjınalınden daha acık şıkırtı geliordu benzinde dedim.

Demekki ayarlayamamıs dedi. aracı soğuttu buileri temizledi, adam bi subap ayarı cekti bi gaz ayarı. şimdi aynı rampayı 3. viteste gaza neredeyse basmadan cıkıyorum. son hızda bir değişme yok 10km farketti diyebilirim.

su an 120 basıyor. ama canlı gıdıyor. gaza basınca patinaja kalkıyor ve hatta hatta rolantıde debrıyajdan ayagınızı cekince araba gidebiliyor. =)) 0-100 cok farketti. ve en güzeli 20km gaz ile istanbulda 88km yol gittim.

Belki çekiş problemi yasayan benm gibi sıkıntıları olanlar vardır. mutlaka önce ayarlarınızı kontrol ettirin. ve mumkunse problemine göre usta seçin.

mekanikse mekanik, ateşleme ise ateşleme. Gerçekten izledikleri methotlar bakış açıları çok farklı. Umarım okuyan birinin işine yarar çünkü ben artık satıcaktım aracı. şimdi yolda gezerken dikkat ediyorum. birçok skodanın hali aynı. bağıra bağıra gidiyor arabalar. ben şimdilerde gaza yarıdan fazla bastığımı hatırlamıyorum.

araç bu seviyeye gelmişken hali hazırda birkaç fikrim var =) bir baska konuda paylasıyor olacagım=)

ruzgarnufel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ruzgar Nufel
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir