Re: favorit orjinal parca

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Re: favorit orjinal parca

İleti Ugur026 » 13 Tem 2016, 09:31

S.A. Arkadaşlar 1994 LX için orjinal fan müşüŕü ve Termostat arıyorum. Yan Sanayi taktirmistim sonra formda bi arkadasin yorumunu gördüm yan sanayi olanlar dereceyi en az 10 derece düşük gösteriyormus. Aynen de öyle oldu bunun sonucunda conta yaktım. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Ugur026
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uğur Bedel
Nereden: Bilecik
Arabanız: Skoda favorit

İleti SKDFORMAN » 13 Tem 2016, 11:20

Orjinali yok malesef. Kaliteli olanlarından alıp takacaksın başka çare yok. Yada başka araçların (ww polo gibi vs.) müşürlerini uydurmaya çalışabilirsin.
Bide yazlık ve kışlık olarak iki çeşit müşür ve termostat var. Bu değerlere uyman gerekir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti fthpl » 13 Tem 2016, 14:59

yan sanayi hararet müşürünün 10 derece + yakın eksik gösterdiğini tecrübe ile sabittir. hararet müşürü termıstat yuvası üstünde tek başlı olandır. Göstergeyi tetikler.

termostat olarak vernet 74 lük yazlık + 82-68 fan müşürü (tofaş,opar,pronet bunlar oluyor)

yada araçta hiç hararet sorunu ne bileyim sıkıntı yoksa yaz kış;

88 lik vernet termostat , 92-87 fan müşürü kullanbilirsin.

Amma velakin sana tavsiyem bu ultra sıcaklar yüzünden ilk yazdığım olsun. Yazlık termostat ve yazlık fan müşürü al. Bulabilirsen çıkmacılardan orjinal hararet göstergesini çalıştıran müşürden alabilrsn.

Bende bu aralar sıkıntıdayım göstergem afallıyor. hayra çıksın.

2 sene sonunda hep orjinal değerlerden yana olan ben şuan yazlık malzemeleri kullanıyorum!
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti Ugur026 » 14 Tem 2016, 13:31

Verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. Benimde şuanda yazlık takılı inş. Bi sıkıntı yaşamam tekrar.
Ugur026
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uğur Bedel
Nereden: Bilecik
Arabanız: Skoda favorit

İleti phenomx3 » 17 Tem 2016, 22:11

Tofaşın tds marka italyan hararet müşürünü alabilirsiniz ben sıkıntısız kullanıyorum. Kışlık ta behr marka alman mAlı kullanıyorum. wolsvagen parçacılarında bulabilirsin. Termostat vernet al. Bulabilirsen vahler alman mAlı kullanabilirsin.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti fthpl » 16 Ağu 2016, 08:51

phenomx3 yazdı:Tofaşın tds marka italyan hararet müşürünü alabilirsiniz ben sıkıntısız kullanıyorum. Kışlık ta behr marka alman mAlı kullanıyorum. wolsvagen parçacılarında bulabilirsin. Termostat vernet al. Bulabilirsen vahler alman mAlı kullanabilirsin.

tofaş tds italyan 92-87 lik müşür çok güzel çalışıyor. içime sindi.bilginize
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir