favoritin yakıt durumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritin yakıt durumu

İleti spepe » 17 Ekm 2007, 13:59

Herkeze iyi günler, kazasız belasız sürüşler...
    Ben 2 ay önce 95 model 135lx favorit aldım. Alır almaz ekzozunu değiştirdim. Motoru elden geçirdim yeni lastik aldım, karbüratör elden geçirdim ama bir türlü yakıtı düşüremedim. Şu an kilometrede 44-47 kuruş yakıyo. 15lt/100km. Aynı zamanda da ekzoztan mavi duman atıyo, tamirci bunun yakıtı etkilemediğini söyledi ama.

Bu sorunu yaşayıpta halleden varsa veya nasıl halledec eğimi bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim. Yoksa ocağımı yakacak bu benzin sarfiyatı:)

spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 14:01

ya moralinizi bozmak istemem ama arabanızın mavi duman atması, motorun ben artık bitiyorum demesi gibi bir şey. yani resmen yakıtla beraber yağda yakıyor.

bide 47 kuruş yakıyor demişsiniz, bu neredeyse 4-5 tonluk araçların yakıt değerlerine yaklaşır.

motorunuzun artık bitmiş olması, yağ yakması, çok yakması doğal karşılanabilir. Elden çıkarabilirseniz ne mutlu size diyeceğim ben. Bilmiyorum işin ehli abilerim ne der...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 17 Ekm 2007, 14:16

Belki yağ yakma sorununun önüne, geçici de olsa, Engine Restorer yağ katkı maddesi geçebilir. Bir düşünün derim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir