ÖN CAM SİLECEK BOYU???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN CAM SİLECEK BOYU???

İleti recori » 17 Ekm 2007, 14:00

FAVONUN ÖN CAM SİLECEK BOYU EBATLARI NEDİR TAM OLARAK BİLEN ARKADAŞ VARMI ŞİMDİ NETTEN SİPARİŞ EDECEGİMDE BİRDE TİGER MARKA NASIL

recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Ekm 2007, 14:23

Bildiğim kadarıyla orijinal ölçüsü 45 mm. ama 50 mm. olanlarda da bir sorun çıkmıyor ve camın daha fazla yüzeyini temizleyebiliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti elvis » 17 Ekm 2007, 14:45

ewet 50 mm civarında olanlar daha iyi.ben de aynı ölçü sileceğe sahibim,fakat benim sorunum sol sileceğin sonuna kadar gitmediği,yani camın köşesine yaklaşık 5 cm kalıyor ve geri dönüyor.bu da görüşümü biraz olsun etkiliyor.en azından sona biraz daha yaklaştıracak ayar yapan arkadaşlar varmı?bu ayarı yaparken de en alt noktanın değişmemesi gerek zira arabanın ön görüşünü engelliyor.işte bunu beceremedim bitürlü.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti recori » 17 Ekm 2007, 14:51

[quote="elvis"]ewet 50 mm civarında olanlar daha iyi.ben de aynı ölçü sileceğe sahibim,fakat benim sorunum sol sileceğin sonuna kadar gitmediği,yani camın köşesine yaklaşık 5 cm kalıyor ve geri dönüyor.bu da görüşümü biraz olsun etkiliyor.en azından sona biraz daha yaklaştıracak ayar yapan arkadaşlar varmı?bu ayarı yaparken de en alt noktanın değişmemesi gerek zira arabanın ön görüşünü engelliyor.işte bunu beceremedim bitürlü.[/QUOTE]

evet aynı problem bendede var bende silecegin orjinali böyle demiştim  SmileSmileSmileSmileStar
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Ekm 2007, 16:18

Çok basit olarak; sileceği bağlayan cıvatayı söküp sileceği camın sol kısmını da silecek şekilde ayarlayıp tekrar cıvatayı sıkmalısınız. Yok altta kalan bölümü de silsin diyorsanız o zaman dişlinin ebatıyla oynamak gerekecektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti elvis » 17 Ekm 2007, 17:15

o dişliyi de kolay kolay değiştiremeyiz biraz büyük olanla,çünkü ozaman komple takım olarak diğerleriyle eşleşmez.yani biraz daha silme açısı fazla olan yeni bir silecek motoru gerek.o kadar da uğraşmaya değmeyeceği için bırak gitsin....
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti Ali Emre » 10 Mar 2011, 20:53

sakın 50mm değilde 50 cm olmasın :D :D :D
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti forman37 » 10 Mar 2011, 21:20

yarın orjınal octavıa sıleceği takıcam :) allahtan skoda servısıyız yoksa yandık elımızde orjınal zıncır setıde bulunmakta kısmetse bı hafta sonu onuda değiştircem...
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti jawacı » 10 Mar 2011, 21:22

silecek boyu 45 cm, ama 50 cm daha iyi. ingiliz malı almayında ne takarsanız takın. başıma geldi, düşünmeden ingiliz malı süpürge almıştım, bunun ölçüleride inç cinsinden olduğu için kola uymadı. takana kadar uğraşmıştım. ;)
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Ali Emre » 11 Mar 2011, 18:16

:D ben muz silecek düşünüyorum
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir