sekman attırmak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sekman attırmak

İleti spepe » 30 Ekm 2007, 16:10

Benim skoda yağ yakıyor. Sekman attırmam gerekiyormuş. Daha önce bu işlemi yapan var mı? Kaça patlıyo, düzen tutuyor mu? Bir de her usta becerebilir mi bunu?

spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 01 Kas 2007, 00:46

(spepe) iyi akşamlar size net olarak bilgi verebilirim.sorununuz sadece yağ eksiltme ise herhangi bir kaçak yoksa sekman attırmanız ve de subap gaydı ile subap lastiklerini de elden geçirtmeniz gerekiyor.sekmanları goetze marka  yenmak ve  kolben  harici kullanmamanızı.öneririm çin malı sekmanlar piyasada çok ucuz ama sorun çıkarıyo skoda diğer araçlara göre motoru biraz daha hassas işçilik ister o yüzden skoda da uzman özel servislere yaptırınız.vede subap gaydı ile subap lastiklerini de mutlaka kontrol ettiriniz zaten kapak söküldüğünde onlar mutlaka yapılır.fiyat olarak ise goetze sekman taktığınızda gömleklerin durumuna göre 350 ytl  civarında bir masraf tutar

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti erali » 05 Kas 2007, 12:15

ben komple motor yeniletmiştim silindir segman ve piston triger zinciri 850 ytl tutmuştu 2000 ytl istemişlerdi
erali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 17 Arl 2007, 18:15

SEKMAN ATTIRMAK 300-350 CİVARIYDI BENDE SORMUŞTUM BİR ARA
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Medcezir » 23 Arl 2007, 14:20

GEÇEN BENDE PARÇALARI HESAPLATTIM PİSTON, GÖMLEK, SEKMAN, TAKIM CONTA, BASKI BALATA SETİ, ANA KOL YATAK, YAĞ, BUJİ, FİLİTRELER FİLAN 400YTL DEDİLER AMA NE KADAR İYİDİR CİN MALIMIDIR YOKSA İYİSİNDEN YAN SANAYİMİDİR BİLMİYORUM. Bİ HUSUSDA; CİN MALI OLMASINA RAĞMEN PARCACI İYİSİNDEN YAN SANAYİYMİŞ GİBİ LANSE EDİP SATABİLİYO ÖZELLİKLE SİLİNDİR KAPAK CONTADA BELLİ MARKALAR VAR BUNLARIN DISINDAKİLERDE SIKINTI OLUYO İŞİN İÇİNE DEVİRDAİM POMPASI, DİSTİRBİTÖR, HORTUMLAR, TERMOSTAT, MÜŞÜRLER FİLANDA GİRERSE İŞCİLİKDE İÇİNDE 850 BULUR GİBİ GELİYO. AMA MUAYYYEN MOTOR OLUR SONRADA... ÖNEMLİ OLAN GÜVENİLİR PARÇA ALMAK, DAHA DOĞRUSU PARÇACI BULMAK... BİR DİĞERDE SKODACI İYİ BİR USTA BULAMAKEmbarrassed İŞİN SONUNDA BUKADAR PARA HARCAYIP RANDUMAN ALAMAMAKDA VAR... BUNLARI NEREDEN BİLİYOSUN DİE SORARSANIZ AYNI SORUN BENİMDE BAŞIMDA VAR BEN ARABAYI DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERDİĞİMDEN BUKADAR KAPSAMLI YAPTIRMAK KONUSUNDA KARARSIZIMUnhappy  NE DİYELİM NASİP KISMET ARTIK..... HEPİNİZE SAYGILAR SELAMLAR

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tamer318 » 28 Arl 2007, 18:20

nekadar yağ yakıyor
ayrıntıları yazarmısın
tamer318
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 02 Oca 2008, 02:15

1000 km de yarım litre rahat yakıyo oda motoru ekonomik kullanırsam... birde sanırım termostat ve müsürde bozuk cikle hiç kapanmıyo diyebilirim hararet hiç ortaya  gelmiyo alt ceyrekde duruyo öyle. Dolayısıyla kalerüferde ısıtmıyo. arabanın takım contasnı gecen yıl değiştirdim ve sibopları filan hep elden geçti. Lakin bu gün motorun yağ kapagını bi actım sanki su karışmış gibi geldi yağa ve bu durum cok canımı  sıktı çünki suda eksilmiştiCry
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir