Hararet Göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet Göstergesi

İleti sainz » 02 Kas 2007, 12:45

[quote="hhakan"]hakan48 abi aracımın radyatörünü değiştirdiğim de ne olucak anlamdım? Tam olarak sorunun radyatörde olduğunu anlamadım biraz açar mısın lütfen.[/QUOTE]

Eğer radyatörde tıkanıklıklar varsa, radyatör kanallarından geçecek su az olacaktır ve buna bağlı olarak da hararet yüksek seyredecektir.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hhakan » 03 Kas 2007, 17:06

Radyatörün durumunu baktırdım değiştirilcek bir pozisyonu yok dediler sanayi de. Ama ben kendim bakıp radyatörün durumunu nasıl anlayabilirim? Saygılar.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 03 Kas 2007, 17:17

Sökmeden nasıl anlamışlar acaba? Zira içteki kanalları görmenin başka yolu yok.
Bir de şunu da kontrol edin:

Radyatörden gelen, motor bloğunun alt tarafından geçip, jikle tertibatına, kalorifere ve motor bloğuna su taşıyan metal bir boru var. Eksantrik zincirini değiştirirken bu boru yerinden çıkartılırken kırıldı. Yenisini taktık. Sanırım jiklenin açılıp kapanmasının iyileşmesinin de bununla yakın ilgisi var. Çünkü borunun içi kireç, pas, ...vb. şeylerle tıkanmış ve jikle tertibatına giden kısım da daha dar olduğu için jikle zembereği yeteri kadar ısınamadığı için jikle geç kapanıyordu. Artık hararet göstergesinin başladığı yere gelir gelmez hemen kapanıyor ve normal rölanti devrine dönüyor.

Bu parça da hararetin yüksek seyretmesine neden oluyor olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hhakan » 03 Kas 2007, 17:46

teşekkürler ilgin için. kolay gelsin abii
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 03 Kas 2007, 22:40

[quote="hhakan"]Radyatörün durumunu baktırdım değiştirilcek bir pozisyonu yok dediler sanayi de. Ama ben kendim bakıp radyatörün durumunu nasıl anlayabilirim? Saygılar.[/QUOTE]

radyatörü sökünce bile tam olarak belli olmuyo kazanı açmak gerekişyo nasıl anladılar acaba aracınızın rayatöründe büyük bir ihtimalle sorun var.yoksa hararet fanın açtığı kısımdan daha yukarı seyretmez.rampada ve şehiriçinde yükselme yapar.mutlaka kontrolettiriniz.o dediğin boruda pislik varsa mutlaka radyatör tıkalıdır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hhakan » 04 Kas 2007, 22:37

bn tekrar radyatörü baktırmaya çalışayım bu aralarda sınawlarımda var ama yorumlarnız için çok teşşekkürler. Herkese ii çalşmalar.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemegemen » 26 Arl 2007, 00:52

kolay gelsin.90 model 136l var bende.kış bakımından yeni çıktı.gösterge ancak yoğun trafikte yarıya kadar çıkıyor.onun dışında hep çeyrekte.sizce bir problem olur mu?(kaloriferin ılık üflemesi dışında tabi)
cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 26 Arl 2007, 01:09

[quote="minik"][quote="hhakan"]sainz abi, 2. resimde iken fanım çalışıyor. 1. resimde iken bugün kaputu açtım fan çalışmıyordu 5-6 saniye sonra fan çalışmaya başladı kısa bir çalışmanın ardından durdu. Radyatorün bağlı olduğu su deposunun kapağını bir açayım dedim. Açtım ve su dışarı taşmaya başladı fokur fokur kaynıyordu. Bunlar normal mi acaba? Birde fan müşirini değiştirdim 88-92 tofaş grubununkisi olur dedi taktırdığım usta bende onaylayıp değiştirttim. [/QUOTE]

bence skodanınkinden taksaydınız tofaşlar 1.6 motor sorun olmazmı Confused

sainz arkadaşımıza sormuşsunuz ama bende fikrimi söylim Embarrassed 

suyun kaynaması normal

fanda çalışıyor bence sorun yok Smile 
[/QUOTE]

Bence suyun kaynaması normal değil.Motoru götürür Allah muhafaza!

Bende de aynı sorun olmuştu usta iyiki hemen getirmişsin dedi(hemen sanayiye çektim) termostadı değistirdi halloldu
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 26 Arl 2007, 01:19

benim formanda aynısını yapıyodu.conta yakmış değiştirince sorun ortadan kalktı su tahliye bidonunun kapağıda atıyorsa sıkışmadan dolayı kesin conta yakmıştır aynı sorunu ben 3 defa yaşadım
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 26 Arl 2007, 01:26

[quote="weyis"]benim formanda aynısını yapıyodu.conta yakmış değiştirince sorun ortadan kalktı su tahliye bidonunun kapağıda atıyorsa sıkışmadan dolayı kesin conta yakmıştır aynı sorunu ben 3 defa yaşadım[/QUOTE]

Tabi ya ben atladım onu yazmayı yukarıda.Benim favo da conta yakmıştıWink

Onu da değiştirmiştik.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir