YAKIT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YAKIT

İleti sainz » 17 Tem 2007, 14:18

[quote="hakanerdogan"]

şimdi sert eleştirileri bir yana bırakalım ve mantıklıca hesaplayalım. 80-110 km hızla giderken 78 kuruş yakıyor dedi arkadaş km de....

1 kmde 78 kuruş yakan, 100 kmde 7.8 YTL yakar. 

7.8 YTL 100 kmde 5.2 ortalama tüketim demektir.

Artık yorumu Favorit sahipleri yapsın ben anlamam favorit 80-110 km süratte ne yakar... Ancak ben TDI aracımla bu litre değerlerine ulaşabiliyorum...

[/QUOTE]

Hesaplamanı kontrol etmedim ama Favorit' in açık yoldaki fabrika verisi yakıt tüketimi 5,5 lt/100 km. olarak verilmiştir.

[quote="driver"]...150-180 km süratlerde bu araçlar genellikle en fazla 10 kuruş yakarlar.

motor ayarları yapılmamışsa 15 kuruş olur ki o da görülmüş şey değildir.Benzinci sahibi olman gerekir o şekilde binmek için.

He bu arada turboya fazla güvenme favoritlerin turbo sistemi çok gelmişmiş değil malesef.Allah muhafaza kol çıkarır da krank kesersinSmile

[/QUOTE]

150-180 km/s dediğiniz süratler Favorit' in son süratidir. o süratlerdeki yakıt tüketiminin kilometrede 10 kuruş olması mümkün değil bence. 10 litre benzinle %70 açık yolda, % 30 şehiriçi sıkışık trafikte 135 kilometre yol gittim. Bu da 21 kuruşadenk gelir. 150 km/s ile gitmek isterseniz bunun iki katına kadar çıkacaktır neredeyse tüketiminiz.

Krank milini sadece 3 ana yatakla bloğa bağlamış olan Favorit motorlarında, seri üretimde turbo hiç bir zaman kullanılmadı.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mitsuba302 » 19 Tem 2007, 18:12

sayın black line arkadaşım bendede black line var  lütfen aracının lpg li ise bana yakıtını yazarmısın[quote="blackline"]kesinlikle büle bişi olamaz arkadaşlar aldırmayın siz en az 250 yakıyodur ya da aracı Van da kullanıyodur çünkü benzinin lt fiyatı 0,6-0,7 ytl başka türlü imkansız[/QUOTE]
mitsuba302
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir