1990 favorit/lpg

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1990 favorit/lpg

İleti ey926 » 07 Eyl 2006, 02:28

slm bu siteye yeni üye oldum arkadaşlar vede çok memnun kaldım bende 1990 model 136L favorit lpg ile son yapabildiğim hız 140 km saat rektefiye ihtiyacı varmı diye düşünüyorum birde forumda rastladım hararet sorunu var ama forumda gezerken bu konu ile faydalı bilgilere rastladım.... ben sorunu avans ayarı ile oynayarak büyük kısmını hallettim ama tam olarak gidermişde değil neyse bu konunun motorun yıpranmayla alakasıda olabilir konunun başında dediğim gibi yapabildiği sürat en fazla 140 km acaba yenleme ihtiyacı varmı ( arabamdan memnunum bunuda belirtmem gerekir çünkü 2 yıldır biniyorıum hiç bir arızayla karşılaşmadım) skodaların amartisör fiyataları ile bilgi verebilen olursa çok sevincem şimdiden teşekkür ederim....

ey926
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Eyl 2006, 11:42

Son sürati zaten 160km/s civarında arabanın yaşı ve LPG kitinin teknolojisi yüzünden bu değerlerin altında kalabilir. Motorun rektifiyeye olan ihtiyacını bir motor ustasının anlaması 5 dakikasını alır. Sizde bakabilirsiniz egsozdan renksiz duman çıkması gerekir aksi taktirde yağ yakma yada çiğ yakıt atma konusunda motorda bir sorun vardır. İyi bir amortisör takımıda tahminen 200 YTL civarında malolacaktır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ey926 » 07 Eyl 2006, 12:28

sanırım duman falan çıkmıyor motor durumu iyi demektir bu Lpg sistemi eskimi yenimi bilemiyorum stargas marka lpg sistemi var yenimi eskimi acaba çükü ben iki yıldır sahibim arabama eğer eski ise yeni sistemler nasıl çalışıyor..?
ey926
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 08 Eyl 2006, 00:58

Mikserli sistemler her şekilde performansa olumsuz yönde etki eder fakat son yıllarda mikserli olmasına rağmen geri tepme sorununu mümkün olduğunca gidermeyi başardılar. Hava yakıt oranı daha iyi düzenlenebilen daha güvenli, daha az sıklıkta ayar gerektiren ve daha sağlıklı çalışan buharlaştırıcı regülatörlü kitler yapıldı. 500 YTL civarında bir fiyatla kaliteli güncel bir LPG kitine geçebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir