FAVOCU ARKADAŞLAR GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVOCU ARKADAŞLAR GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM...

İleti Medcezir » 26 Kas 2007, 03:05

ARKADAŞLAR MERHABA BEN 2.5 YILDIR FAVORİT KULLANICISIYIM VE FAVO BENİM İLK ARABAM. ARANIZA YENİ KATILDIM KEŞKE BU SİTEDEN DAHA ÖNCEDEN HABERİM OLSAYDI EMİNİMKİ BİR ÇOK ŞEYİ DAHA BİLİÇLİ VE İYİ YAPABİLİRDİM...

SİZLERE SORUM ŞU ARABAMIN BAZI PROBLEMLERİ VAR MESELA 1000'KM DE YARIM LİTRE YAĞ EKSİLTİYOR. YANİ YAKIYOR ÖN TAKIMDA TIKIRTILAR VAR. SANIRIM AKİS BİLYASINDAN UFAK Bİ UĞULTU GELİYOR. SÖZÜN ÖZÜ BEN ARABAMI TAM MANASIYLA 4*4 LÜK YAPIP BİNMEK İSTİYORUM (BOYA, MOTOR, SANZUMAN, ÖN TAKIM) YANİ 2BİN YTL FİLAN TUTUYO SİZCE DEĞERMİ SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ NASIL YAPARDINIZ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 03:14

KARDEŞİM BENİM DE İLK ARABAM 93 FAVORİT LX' Tİ.. 5 YIL BİNDİK, BAKIMLARINI YAPTIRDIK, HİÇ BİR SORUN ÇIKARMADI... ANCAK MALUM İSTANBUL'UN NEMLİ HAVASI, VE 14-15 SENELİK METAL YORGUNLUĞU... NEYSE BİZ 113000 KM DEKİ 93 FAVORİT LX'İMİZİ 4500 YTL'YE İNTERNETTEN  SATIP, ÜZERİNE 5500 YTL KOYDUK GVE YİNE İNTERNETTEN 2000 MODEL FELİCİA GLX-İ ALDIK.. 2 AYDIR KULLANIYORUZ ÇOK MENMUNUZ... SANA TAVSİYEM MASRAF YAPMA, BİZİM FAVORİTE DE YAKLAŞIK 2000 YTL KAPORTA MASRAFI YAPMAK GEREKİYORDU BİZ YAPMADIK.. İMKANIN VARSA EĞER, ARACINI SAT, ÜSTÜNE DE 5000 YTL GİBİ BİR PARA KOYABİLİRSEN, GAYET GÜZEL BİR 2000 VEYA 2001 MODEL FELİCİA GLX-İ ALMANI TAVSİYE EDERİM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 03:18

YANİ KARDEŞİM SANA SADECE BİR TAVSİYE SAKIN YANLIŞ ANLAMA, FAVORİT ÇOK KALİTELİ VE ÇOK KULLANIŞLI BİR ARAÇTIR. AMA KABACA HESAP ETMEN GEREKİRSE ARACININ DEĞERİ ZATEN 4500 EN FAZLA 5000 YTL. 5000+2000= 7000 YTL EDİYOR. BENCE DEĞMEZ... İMKANIN VARSA ÜZERİNE 3000 YTL DAHA EKLE VE SÜPER BİR FELİCİA AL KENDİNE...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 26 Kas 2007, 10:14

bence ilk arabansa arabanda kaza yoksa,arabanı satmayacaksan ve bide arabanı seviyorsan o yaptığın masrafların karşılığını favo sana verecektir bundan emin olabilirsin Thumbs%20Up bence yaptır
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti sainz » 26 Kas 2007, 13:56

Diğer yapılması gerekenler senin tasarrufunda bir şey diyemeyeceğim ama aks bilyası sorununu fazla erteleme zira her an dağılıp yolda kalabilirsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ilk aşk » 26 Kas 2007, 23:14

kardeşim arabada en önemli husus kasasının düzgün olmasıdır şayet çürüğü yoksa değişen darbeli parçası çok yoksa bence masraf et derim . yavaş yavaş toplarsın . inan feliciada alsan fabia da alsan yine masraf çıkıyor .ilk arabanı kullan derim sonra ilk aşk lar kolay unutulmuyor. favonun tadı başka . hayırlısı olsun .Thumbs%20Up
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Kas 2007, 23:21

[quote="sonertevfik"]YANİ KARDEŞİM SANA SADECE BİR TAVSİYE SAKIN YANLIŞ ANLAMA, FAVORİT ÇOK KALİTELİ VE ÇOK KULLANIŞLI BİR ARAÇTIR. AMA KABACA HESAP ETMEN GEREKİRSE ARACININ DEĞERİ ZATEN 4500 EN FAZLA 5000 YTL. 5000+2000= 7000 YTL EDİYOR. BENCE DEĞMEZ... İMKANIN VARSA ÜZERİNE 3000 YTL DAHA EKLE VE SÜPER BİR FELİCİA AL KENDİNE... [/QUOTE]

bencde...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti trakyalı » 27 Kas 2007, 00:27

bende by wodoo ve ilk aşk kardeşlerime katılıyorum,eğer arabanı kullanmayı düşünüyorsan masraf yapmalısın,hiç merak etme favorit yaptığın masrkafın fazlasını sana verecektir,unutma skoda kullanıcısı olmak bir ayrıcalıktır.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 27 Kas 2007, 00:37

dostum bence masraf yap ama eğer araban silverline yada blackline falansa yap çünkü onlar yaptığın masrafı tamamıyla gösteriyo ben komple boya yaptırtmıştım silverline benimki arabamı tanıyamamıştım inan yeni model araçlar gibi oluyo parıl parıl parlıyo motor desen öyle yeter ki bakımını yaptırt dışardan bakıldığında 13 14 yaşında bi araba havası yok silverline ve blacklinelarda anca kullanan biliyo kaç yaşında olduğunu ama normal bi favoysa bence değmez o zaman sat derim
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti spepe » 27 Kas 2007, 13:28

Bende 95lx almıştım 3 ay önce. ev kredisi borcum olduğu için en az 5 yıl binmek durumundayım buna ve ben motorunu mükemmel bir şekilde yaptırdım. 1700ytl ekzosunu değiştirdim 200, lastik aldım 350 ama 5 yıl sorunsuz bir şekilde bineceğim. satsam üzerine koyacak para yok.
spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 27 Kas 2007, 23:01

ARKADAŞLAR HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM SAGOLUN FİKİRLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞTIGINIZ İÇİN. BENDE KARARSIZ KALDIM BU KONUDA Bİ DİYORUM Kİ YAPTIRAYIM BİNEYİM Bİ YANDANDA FELİYE  KAYIYO AKLIM. ARKADAŞLAR ARABAMIN KASASI DÜZGÜN ÇÜRÜĞÜ ÇARIĞI YOK PİYASADA GÖRDÜĞÜM ÇOGU FAVODAN DAHA DİRİ DURUYOR BİRDE İLK ARABAM OLDUGU İÇİN KIYAMIYORUMDA SATMAYA BİZ NE VADERELER ATLATTIK BİRLİKDE BİR BİLSENİZ 2.5 YILDA 25BİN KM YAPTIKSmile BERABER İNANIN KARAR VERMEKDE ZORLANIYORUM. HEPİNİZE PAYLAŞIM İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİMClap

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 02 Arl 2007, 01:37

babacan favo satılırmı hiç
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 02 Arl 2007, 03:46

Özkan kardeşim, sen beni dinle, biraz imkanın varsa sat favoyu, al metalik gri bir felicia, o da favodan kalır bir yanı yok... hemen hemen ikiz kardeş gibiler... bence felicia al sen..  ben de 5 yılda dağ tepe, tam 50.000 km yol yaptığımız favorit lx'imi sattığım akşam ağladım resmen, satmakta çok zorlanırsın kabul ediyorum ama, felicia da favorit'ini aratmaz...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti loveskoda » 02 Arl 2007, 04:19

Favorit kendini çok sevdiren bir model. Ancak siz dört dörtlük yapsanız bile mutlaka bir yerinde bir süre sonra aksaklık çıkar...   Onu tamir ettirseniz, başka biyerinden başka bi problem çıkarır...

Zaten motor yağ yakıyorsa artık rektifiye istiyor demektir ki bu da en az 5000YTL. demektir...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 02 Arl 2007, 04:38

Soner kardeşim bende 1 haftadır gerek netten olsun gerek eş dosttan olsun feliyle ilgili bilgi topladım. Bir arkadaşım uzun süredir felicia 1.6 glxi ye biniyor ve oda benim aynı arabadan almam konusunda ısrar ediyor. Hidrolik direksyonu, kliması, otamatik camları ve aynaları ayrıca 1.6i performansı beni etkilemedi desem yalan olur. Sanırım bu özellikleri bir arada tasıyan 1.6i bulmak biraz zor gibi görünüyor. Arkadaşımın ustasıylada konuştuk oda değiştirmem konusunda fikir beyan etti harcadıgını üstüne koymaz dedi yani sözün özü soner arkadaşım 3 kişiden 2sinin tavsiyesi değiştirmem. Madem öyle hayırlısı olsun diyorum bahara kadar az bi borcum var onu bitirdikden sonra gri bi felicia bakarız artık Thumbs%20Up

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 02 Arl 2007, 04:41

BU ARADA YORUM YAPAN DİĞER TÜM ARKADAŞLARIMADA TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN VAROLUN...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 02 Arl 2007, 04:59

Hayırlısı olsun Özkan kardeşim, Allah gönlüne göre versin, biz Felicia alalı 2 ay oldu çok menmunuz, ama seninki inşaallah klimalı olacak, daha da konforlu olacak, 1,6 motor biraz daha çok yakar ama, konforu ve çevikliği çok farklıdır, hayırlısı olsun...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir