KaLorifer

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KaLorifer

İleti Aykan DURAN » 29 Kas 2007, 23:04

Arkadaşlar Kalorifer Soğuk Üflüyor. Gaza Bastığında 1-2 Sniye Sıcak Oluyor Sonra Yine Soğuğa Dönüyor Sebebi Ne Olabilir? Birde Hararet Göstergesi Sürekli Ortada Normal Midir Yoksa Ufakta Olsa Bir Anormallik Var Mıdır?

Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cevdet125 » 29 Kas 2007, 23:08

arkadaş sıcak ayarına aldıgın yeri sıcağa çevirdiğinde ya tam çevrilmiyor yada içinden teli gevşemiş sovugu tam kapatıp sıcağı tam açmıyor
ve hem soğuk hem sıcak açık kalıyordur
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti sainz » 01 Arl 2007, 13:04

Kalorifer peteği tıkalı olabilir ki büyük ihtimalle arıza bu. Aynısı başıma gelmişti.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Aykan DURAN » 01 Arl 2007, 21:03

KaLorifer Peteği Yeni Değişti Confused
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti S.özdaş » 01 Arl 2007, 23:54

merhaba senin termostat arızalı emın olarak söylüyorum haftada  iki üç kez bu arızalarla karşılaşıyorum
S.özdaş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skylife » 02 Arl 2007, 12:52

Arkadasım ben hallettim ve gusel de oldu. Umarım aynı sorunu yasayan digr arkadaslarda aynı yolu takip ederek ısıtma sorunlarını cozerler. Nasıl mı? Iste asagı formulu yazdım arkadasım :

Yapılanlar : kıslık termostat (88 C), kalorifer petegi sisleme birde bunlara artı olarak dedigim gibi hortumlarla biras oynadı baba ve olayı bitirdi. Clap

(Asagıdan cikleye gelen hortumu iptal etti onuda kalorifere verdi. Sonra da kaloriferden cıkan suyu cikleye verdi. Boylece artık kalorifer ısınıyo ve araba hem daha cabuk ısınıyo boylece ciklede fazla kalmıyo :)))) e az yakıyooo.. ;)

Olmaz diye birsey olmaz arkadaslar..
skylife
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 09 Arl 2007, 02:22

ama motorun çabuk ısınması yazın problem olabilir Confused
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Arl 2007, 14:36

[quote="skylife"]...Asagıdan cikleye gelen hortumu iptal etti onuda kalorifere verdi. Sonra da kaloriferden cıkan suyu cikleye verdi. Boylece artık kalorifer ısınıyo ve araba hem daha cabuk ısınıyo boylece ciklede fazla kalmıyo :)))) e az yakıyooo.. ;)...[/QUOTE]

Eğer kışın kaloriferi soğuk konumuna almışsan, jiklenin kapanması epey uzun sürecek ve o boşa giden benzine epey yanacaksın kanımca.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir