Favorit Isıtma Sorunu Cozulmustur :))))

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Isıtma Sorunu Cozulmustur :))))

İleti skylife » 30 Kas 2007, 12:19

Arkadaslar bende yeni katıldım aranıza. Hafta bası aldım arabamı (Favorit 135L). Gusel, toplu, pratik, genis, sade bi arac.. Ancak ısıtma problemi sanırım bu araclarda bâki olan bisey. (Gerci daha bir kac gun oluyo, kati yorum yapmak icin erken olabilir.) Termostatı degistirdim 82'likti, 88'lik yaptım, ısınmadı. Muhtemelen simdi bir kalorifer petegi alıcam. O da olmadı arkadas yazmıs "kaloriferin hava girisini kapadım, kazana motor tarafından delik actım" diye, onu uygularım..

Benim baba motor ustası.. Caglayanda tamirhanemiz var, sagolsun o ugrasıyo arabayla. Hatta kendi fikirlerini uyguluyo :))) Cikle ve kalorifere giden hortumlar uzerınde oynama yaptık, bakalım n'olcak!!

Walla bundan da sonuc alamazsak, en sonunda alıcam bi ufo, asıcam arka camın ustune o olacak :)))))))))))  (Kesin sonuc) :P

Not: Arkadaslar bu denemeler sonunda aldıgım sonucları, sizin icinde yararlı olabilmesi acısından en kısa zamanda sizlerle paylasıcam.

skylife
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aykamu » 30 Kas 2007, 14:33

sonuç alıp resimde eklersen yaptığınız değişiklikleri bizde görebilmiş oluruz teşekkürler.Tongue
aykamu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 30 Kas 2007, 15:18

ufo aküyü bitirir yolda kalırsın skylife kardeş, aman ufo falan takma, sonra arabanın içi 80-90 derece olur da fenalık geçirirsin LOLLOL   ayrıca sana tek önerim kalorifer peteğini değiştirmen... sonrası mı? motor çalıştıktan kısa bir süre sonra sıcacık olan araç atmosferi...  benim 135 L de aynı sorun vardı, kombi falan taktırmana gerek yok sadece kalorifer peteğini değiştirdim ve sorunum çözülmüştü...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 30 Kas 2007, 15:20

anlamsız espirilerim için kızma, sadece şaka yapıyorum Thumbs%20Up
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti skylife » 30 Kas 2007, 16:05

Sorun diil saka yapmak bi yerde samimiyet gostergesidir arkadasım.

Ayrıca simdi aradım konustum, sislemisler kalorifer petegini. Bende olmazsa yenisini alacaktım petegin ama gerek kalmadı.

Gidip bakıcam birazdan dukkana, nasıl olmus benim deli tay :))))))

Fotograflarıda ekliycem olumlu sonuc aldıgım taktirde Wink

skylife
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 30 Kas 2007, 17:06

Favorit kalorifer peteğinin su devir daimi aynı taraftan oluyor. Yani su peteğin sonuna gidip orada bir kavis ten dönüp girişin hemen yanından tekrar çıkış yapıyor. Bu nedenle sadece şişlemek sonuç vermeyebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti weyis » 30 Kas 2007, 18:46

sakın boş yere masraf yapma ne yaparsan yap sorunu halledemessin . forman ve favorit neden ısıtmıyo bölümüne bak
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KAYA018 » 30 Kas 2007, 21:24

VALLA BENIMKIDE ISITMIYORDU BENDEN ONCEKI SAHIBI TUTMUS TERMOSTATI SOKMUS HANGI AKILSA ARAC HARARETE KALIYORDU 700 YTL HARCADIM SU AN ISITIYOR KERATA RADYATOR DEGISTIRDIM TERMOSTAT ON TAKIM VS SIFIRLADIM HEPSINI
KAYA018
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nemezis » 01 Arl 2007, 02:03

94 fovoritim vaR.
ISITMA SORUNUM VARDI. HATTA "ÇAKMAKLIKTAN ÇALIŞAN BİR ISITICI BİLE ARAMIŞTIM." ki bulamamıştıM  Disapprove

SONUÇTA KALORİFERİ DEĞİŞTİRDİM. ŞU AN ISITIYOR. HARAKET ETTİKTEN 1-2 KM SONRA ARAÇ YETER SEVİYEDE ISINIYOR.  KALORİFERİ DİREKT OLARAK ÖNE VERMESİNE AYARLIYORUM. ÜSTTEKİ SÜRMECEYİ KAPALI POZİSYONDA TUTUYORUM, (ARKAYA VE ALTA VE EL FİRENİNE ISI VEREN KISIMLARI KAPATIYORUM)  OLDUKÇA İYİ ISITIYOR.
nemezis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 01 Arl 2007, 12:48

[quote="nemezis"]94 fovoritim vaR.
ISITMA SORUNUM VARDI. HATTA "ÇAKMAKLIKTAN ÇALIŞAN BİR ISITICI BİLE ARAMIŞTIM." ki bulamamıştıM  Disapprove

SONUÇTA KALORİFERİ DEĞİŞTİRDİM. ŞU AN ISITIYOR. HARAKET ETTİKTEN 1-2 KM SONRA ARAÇ YETER SEVİYEDE ISINIYOR.  KALORİFERİ DİREKT OLARAK ÖNE VERMESİNE AYARLIYORUM. ÜSTTEKİ SÜRMECEYİ KAPALI POZİSYONDA TUTUYORUM, (ARKAYA VE ALTA VE EL FİRENİNE ISI VEREN KISIMLARI KAPATIYORUM)  OLDUKÇA İYİ ISITIYOR.
[/QUOTE]

Sistemde bir sorun yoksa ve açık yolda 80-90 km/s gibi sabit bir süratte gidiyorsanız, kaloriferin tüm kanallarını açarsanız, fanı çalıştırmaya bile gerek kalmıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti skylife » 02 Arl 2007, 12:40

[quote="weyis"]sakın boş yere masraf yapma ne yaparsan yap sorunu halledemessin . forman ve favorit neden ısıtmıyo bölümüne bak[/QUOTE]

Arkadasıım hallettim ben bu menem ısıtma sorununu, cozdum olayı.. :))))))))

Yapılanlar : kıslık termostat (88 C), kalorifer petegi sisleme birde bunlara artı olarak dedigim gibi hortumlarla biras oynadı baba ve olayı bitirdi. Clap

(Asagıdan cikleye gelen hortumu iptal etti onuda kalorifere verdi. Sonra da kaloriferden cıkan suyu cikleye verdi. Boylece artık kalorifer ısınıyo ve araba hem daha cabuk ısınıyo boylece ciklede fazla kalmıyo :)))) e az yakıyooo.. Wink

üffffff, gunesten koptu bu favorit ehue ehue eh...

Olmaz diye birsey olmaz arkadaslar..
skylife
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 02 Arl 2007, 13:50

Doğrudur  feliciada  bile  bunu  farkettim..

ancak  benim  ısıtma  sorunum  yok :)

Jigleye  giren  hortum  ana hattan  gelmiyor..  kalorifere ilk elden gidiyordu  yanlış  hatırlamıyorsam

aslında  sıcak su ilk olarak jikleye  gitmeliki   jikle kapansın devir düşsün.

ancak  öyle  değil  bu  motorlarda.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Medcezir » 02 Arl 2007, 20:06

HAYIRLI OLSUN KARDEŞ AKILCI Bİ ÇÖZÜM OLMUŞ. ŞİMDİ BEN BUNU KENDİ  ARABAMA YAPTIRCAK OLSAM NASIL TARİF EDİCEM USTAYA YA DA ANKARADA BUNU YAPAN USTA VARMI?

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skylife » 02 Arl 2007, 22:43

[quote="Medcezir"]

HAYIRLI OLSUN KARDEŞ AKILCI Bİ ÇÖZÜM OLMUŞ. ŞİMDİ BEN BUNU KENDİ  ARABAMA YAPTIRCAK OLSAM NASIL TARİF EDİCEM USTAYA YA DA ANKARADA BUNU YAPAN USTA VARMI?

[/QUOTE]

Arkadasım yorumun icin tesekkurler.  Benım usta kendi babam :)) Dedigim gibi o yaptı ve gercekten ise yaradı. Ama hortumların yanında petegi sislemenin de faydası cok elbette.. Sen once petegi bi sislettir olmadı dedıgımı yaparsın. Bu arada termostatı da degıstırmeyı unutma tabii..

Ankarayı bilmem acıkcası ama bi sanayisi vardır illa ki.. Yukarıda yazdıklarımı aynen aktarırsan bi ustaya oda yardımcı olacaktır sanırım..

Basarılar...
skylife
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isaacx006 » 07 Arl 2007, 14:10

yaa bu peteği şişlet olayı da komik yani.. sanki mapusa düşmüş gibi bizim favolar.. ordan bi koguş ağası, yaveri (genelde T. coşkundur) görevlendiriyo.. o da tuvalet çıkışı bizim favoyu şişliyo.. hem de peteğinden:D favo da yandım anam die bağırıyo (k. emrah gibi) böylece ısınma problemi bitiyor..

neyse biraz geyik oldu kusura bakmayın..
isaacx006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 10 Oca 2008, 16:13

valla arkadaşlar saç kurutma makinası takmayı bile düşündüm o kalerüferden daha iyi ısıtırLOL

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemegemen » 14 Nis 2008, 02:44

Sistemde bir sorun yoksa ve açık yolda 80-90 km/s gibi sabit bir süratte gidiyorsanız, kaloriferin tüm kanallarını açarsanız, fanı çalıştırmaya bile gerek kalmıyor.

aynen katılıyorum.Ama benim araç yazın da aynı şeyi yapıyor.Sauna gibi valla
cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir