arkadaşlar benim favo da tekleme problemi var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar benim favo da tekleme problemi var

İleti iris_mavi » 19 Arl 2007, 18:27

[quote="onurbayram"]Selam Arkadaşlar
Aynı sorun bende de var Favo 94. bende ayrıyaten 4. viteste 2500 deviri geçince yada kopresör freni devreye girinci (Özellikle yokuş aşşağı) araba silkmeye başlıyor. Bir tanınmış ustaya götürdüm. Ön takımları ve direksiyon kutusunuı değiştirdi (sorun burdan dediydi) ama hala devam ediyor. Şimdi de abi bu aks lardan herhalde getir bir bakayım diyor. Ayıptır söylemesi bazı yufak tefek extralarda yaptırdı 320YTL ye patladı. Bakalım yarın ne kadar tutracak. Bu sorun hakkında bilgisi olan varsa lütfen bizi aydınlatsın.
[/QUOTE]

Sen o ustaya benim selamımı söyle onun ellerinden öperim onun ben ...

yav kardeşim herif anlamıyo bişeyden olur mu öyle şeyyy yahu :(

iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 20 Arl 2007, 01:08

evet arkadasım dısburtor kapagında sorun varmıs temızlıgını yaptık duzeldi cok sukur tamırcıye gerek kalmadı :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti ozkan3267 » 05 Mar 2008, 01:00

[quote="ihsan"]evet arkadasım dısburtor kapagında sorun varmıs temızlıgını yaptık duzeldi cok sukur tamırcıye gerek kalmadı :) [/QUOTE]

KARDEŞ ŞU AN BİZ DEDE AYNI SORUN VAR

BUJİLERİ RAMAZAN BAYRAMINDAN SONRA DEĞİŞTİRDİK

AMA DİSTRİBÜTÜRÖDEN OLUP OLMADIĞINI VE TAMİRİNİ BEN KENDİM YAPABİLİR MİYİM
ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silver_line » 10 Mar 2008, 11:57

Benimde aynı sorunum vardı.Ama şu 2-3 gündür yok gibi.ateşleme sistemini komple elden geçirdik.biraz düzeldi.ama hafiften devam etti.sonra sağ alttaki takozda çatlakmış.kalkışlarda vites değişmelerde düşük devirlerde silkiyordu.Kalkışı düzelttik ama devirliyken silkmeye pek faydası olmadı.Araç lpg liydi.Taktırdığım yerden başka bi yere götürdüm ayar için.tesadüf ayar sonrası düzeldi.Usta eğer 2-3 gün içinde ayar bozulursa beyni değişeceksin dedi.Fakat takanlar biliyordu mutlaka bunu.Anladığım itelemeye çalışıyorlar beyni.Şimdi ilk fırsatta gidip kafalarına atacağım o regülatörü.ve üretici firmayada tüketici sayfalarınada afişe edeceğim onları..Clap
silver_line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silver_line » 10 Mar 2008, 12:02

Bu arada arkadaşlar markası aldesa dır lpg'nin?nereye sorsam takarken onu tak dedi.şimdi bir kullanıcı olan ben,tavsiyem soranlara taktırmayın.ve gerçekten bayisi olmayan yerlere sakın gitmeyin lpg'nin?Arkasında durmuyorlar.Ama bişey daha eğer ustasına gidipte problemsiz lpg'yi iyi bi ayar yapılırsada süper oluyor.benzinliden bi farkı yok hem tasarufu hem çekişi hemde sürüş keyfi olarak.Eğer hergün yollarda fazla km yapıyorsanız taktırın yok yapmazsanız sakın dokunmayın derim ben.Benim günde 70-80 kmden aşağı düşmüyor yol.mecbur yaniUnhappy
silver_line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nurchee2003 » 10 Mar 2008, 20:48

mrb bende de daha önce böyle problem vardı karbüratörün kışlık ve yazlık kısmı ikisi birden açıktı bende birini kapattılar motorun sesi düzeldi ve tekleme sorunu kalktı ve distribütör kapağını değiştirmiştim o farketmedi hiç ama havayı düzenledim ve hava filtresini değiştirdim sorun kalmadı istersen bunları dene bence faydası olur çekişi de artıyor hararetle ilgili bi sorun da yok iyi çalışmalar...
nurchee2003
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6

İleti sainz » 11 Mar 2008, 11:58

[quote="nurchee2003"]mrb bende de daha önce böyle problem vardı karbüratörün kışlık ve yazlık kısmı ikisi birden açıktı bende birini kapattılar motorun sesi düzeldi ve tekleme sorunu kalktı ve distribütör kapağını değiştirmiştim o farketmedi hiç ama havayı düzenledim ve hava filtresini değiştirdim sorun kalmadı istersen bunları dene bence faydası olur çekişi de artıyor hararetle ilgili bi sorun da yok iyi çalışmalar...[/QUOTE]

Karbüratörde yazlık kısım-kışlık kısım diye bir ayrım yoktur.ConfusedOuch
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti rather86 » 11 Mar 2008, 21:41

bende çok uğraştım bu sorunla fakat bana her usta ayrı bişey dedi motorun ölmüş dediler karbüratör pis ön takımlarda sorun var difransiyelde sorun var vb... çok şey dediler ditribütör kağağı falan yeni değişmişti bujiler buji kabloları istanbulda bi ustaya gittik Orhan Karbüratör die orda adam baktı karbüratör temiz yandan ustayı çağırdı motor ustasını baktı motorda bişey yok dedi adam ondansora bujileri söktü baktı porselenleri çatlamış daha 15 gün olmamıştı değiştireli adam dediki buna şahin bujisiyle kablosu takılmış dedi adam onları değiştirdi bide yine karbüratörü temizledi 80 lira vermiştim amma bujiler falan çok kaliteydi altında 4 tırnağı vardı çıkanda bi tane süper plus +  yazıyo adamında Honda S2000 i vardı çok deli makine yaparken bende ona bakmıştım biraz bu adam yeni kapıda
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti nurchee2003 » 11 Mar 2008, 23:59

hmm bana var dedi tamirci de ben ondan şaşırdım bir ucu kapadı ama düzeldi 2 uç açıktı
nurchee2003
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir