ön sol amartisörüm patlak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön sol amartisörüm patlak

İleti demir_01 » 08 Arl 2007, 18:47

arkadaslar gecenlerde ön sol amartisörü patlattım bır sure boyle kullansam bır sorun olurmu aama arabandan gelen ses benı öldürüyor sankı

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Arl 2007, 18:59

Virajlara çok süratli girmemek, çok sert frenlerden kaçınmak, çukurlardan kaçınmak ve en kısa sürede sağlı sollu olmak üzere amortisörleri değiştirmek şartlarıyla bir şey olacağını zannetmiyorum. Ancak çok dikkatli sürmek zorundasın zira şu anda aracın düz gidişte de, virajda da dengesi olması gerektiği gibi değil.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti demir_01 » 08 Arl 2007, 19:27

ya benım anlamadıgım bır mevzuda bu sorundan dolayı heralde debrıyaja bastıgım anda kütürt dıe bı ses gılo heralde o da bu arıza yuzunden
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 08 Arl 2007, 19:46

pek onla alakalı olduğunu sanmıyorum belki pedalda bi sorun olabilir ama amortisör işi şakaya gelmez patlak amortisörlü favoyu çok iyi bilirim 4 sene kullandık patlak amortisörle ama araba sağa sola çok yatıyo ve amortisörler patlak olduğu için sadece helezyon yaylara kalıyo araba oda sanki su üstünde gidermiş gibi bi his yaratıyo yani bi çukura giriyosun araba dengesini bulabilmek için 4 5 kere sağa sola yatıyo tabi bu hıza bağlı eğer 20 km hızla girersen çok güzel oluyo sanki havalı süspansiyon gibi yaylanıyo araba LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 08 Arl 2007, 19:54

4 sene patlak amartisörlemi giittin yuh yav hadı ben suanda para yokta yaptıramıom sen nıe yaptırmadım 4 seneBig%20smile
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 08 Arl 2007, 19:58

[quote="demir_01"]4 sene patlak amartisörlemi giittin yuh yav hadı ben suanda para yokta yaptıramıom sen nıe yaptırmadım 4 seneBig%20smile[/QUOTE]

çünkü patlak olduğunu bilmiyoduk biz normal zannediyoduk tamirci dedi bunun amortisörleri kitlenmiş hiç açılmıyo dedi o zaman değiştirdik yani maddi açıdan falan değil LOL ama çok fark ediyo yani öteki araba gitti yerine başka araba geldi bi anda sertleşti çukura bi giriyodun pat küt ses çıkarıyodu tabi amortisörler alışıncaya kadar ama değiştir bence hemen çünkü ön takımıda bozuyo direksiyonu falan çok etkiliyo
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Arl 2007, 23:46

[quote="demir_01"]arkadaslar gecenlerde ön sol amartisörü patlattım bır sure boyle kullansam bır sorun olurmu aama arabandan gelen ses benı öldürüyor sankı [/QUOTE] kardeşim ses öldürüyorsa değiştiricen o zaman hem masraf etmeyeyim hem bineyim yinede sen bilirsin problemsiz günler dilerim
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 09 Arl 2007, 22:46

Kolay gelsin en kısa zamanda değiştirmen ümidiyle. Kazasız belasız sürüşler ve sornu hallettikten sonra fiyat konusunda bilgi verirsen seviniriz.

hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 09 Arl 2007, 23:37

yaaaa sayın demir demek amörtisörü patlattın bubu babamada sölersen sevinirim
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir