Ön cam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön cam

İleti favo29 » 12 Arl 2007, 02:14

Arkadaşlar bu yıl henüz olmadı ama geçen sene kışın favo nun ön camı buz tutuyordu her sabah.İçinden bahsediyorum.Resmen buz tabakası oluşuyordu favo nun ön camında.Var mı çaresi
 Bir de varsa merkezi  kilit taktıran arkadaşlardan yorum bekliyorum.Memnun musunuz ? Kaça malolur? 

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 12 Arl 2007, 02:16

Oto bakım ürünleri camın buz tutmasını önlüyor. O üründen bulursanız buz tutmaz...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 12 Arl 2007, 02:44

buğu önleyiciler çok işe yarıyo ama kaliteli olmak şartıyla sonax gbi falan akşamdan sık sabaha pırıl pırıl cam
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpinone » 12 Arl 2007, 03:07

Buz çözücü spreyler var 3-4 ytl kadar birşey süpermarketlerde var camı biraz yağlandırıyor ama etkili fıs fıslı kolanyalar gibi bir şey pratik ve işe yarıyor. Ben konyada yaşıyorum sabahları okula giderken camın dışı ve aynalar bayağı buz oluyor bir kaç sıkmak işe yarıyor. Merkezi kilite gelince ben taktırdım alarmla birlikte memnunum. Açıkçası ilk aylar sorun oldu motorlarda sorun yokta mandalı kaldıran düzeneğin vidaları gevşiyordu mandalı kaldırmakta sorlanıyordu bazen tek bir kapı açılmıyordu o da kapıları çok sert vurunca filan oluyordu. Ustaya bir iki kere yaptırdım   demiri  tutan vidalar gevşiyordu yeni diye heralde nerden olduğunu öğrenince kapının içini açıp kendim yapmaya başladım. İyi sıkmıyordu ustaşar açıkçası. Ben hepsini elden geçirdim 3-4 ay oldu geçen gene açıp baktım hiç biri gevşememişti. Sorun olmuyor yani motorlar iyi ise çekinmeden taktırabilirsin büyük rahatlık .. 1 yıl oldu ben taktıralı geçen sene alarmla 140 ytl idi.
alpinone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Arl 2007, 12:50

[quote="favo29"]Arkadaşlar bu yıl henüz olmadı ama geçen sene kışın favo nun ön camı buz tutuyordu her sabah.İçinden bahsediyorum.Resmen buz tabakası oluşuyordu favo nun ön camında.Var mı çaresi...[/QUOTE]

Paspasların çok ıslak olmamasına dikkat edin ve bir yerlerden su sızıntısı olmamasına dikkat edin. Aynısı çok soğuk havalarda benim de başıma geliyordu. Bir de araç sabaha kadar kalacaksa, kalorifer kanallarını tamamen kapatın böylece içeriye nem falan daha az alır. Bunun da az biraz faydasını gördüm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti driver » 13 Arl 2007, 08:20

Aracın camı içten buz tutuyor ise mutlaka biryerden hava giriyordur.Genellikle ön camı profesyonelce değiştirilmemiş olan araçlarda meydana gelir bu.Buğu önleyiciler bir nebze probleme geçici çözüm olmakla birlikte, aracın içine giren bu hırsız hava akımına mutlaka bir çare bulmalısınız.Çünkü havanın girdiği yerden su da gireceğine göre,zamanla görünmeyen yerlerde çürüme meydana gelir.Ayrıca favoların gayet zayıf yapıda olan ön konsolunu da düşünecek olursanız erittiğiniz buzdan akan suların kısa sürede bu tabakayı şişireceğini görebilirsiniz.
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 13 Arl 2007, 13:23

ben geçen hafta taktırdım merkezi kiliti 60YTL(montaj dahil, 2 yıl garantili) alarmı da bir arkadaş vermişti onunla beraber taktırdım harika oluyor. Kesinlikle çok büyük kolaylık. Taktırmanızı tavsiye ederim.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir