krank kırdım motor komple yapılacakmış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

krank kırdım motor komple yapılacakmış

İleti sainz » 05 Oca 2008, 13:31

[quote="silverlinemania"]çok geçmiş olsun bi kere bnm başımada gelicek gbydi son anda köşesinden döndüm gerçi bu bnm tahminimce favoyu biraz deniyim dedim içinde 3 kişiydik 4000 devirde uzun bi süre gittik 140 km hızla tam e-5 cevizliği bağa geldik motordan çatur çutur takır tukur tak tak tak diye sesler gelmeye başladı tabi ben baya korktum hemen ayağımı gazdan çekip frene bastım sağa geçtim kaputu açıp baktım motorum alt kısmı kıpkırmızıydı sıcaktan tabi bu sonradan başımıza iş açtı motor gömleği değişti yani siz siz olun 3000 devri aşmayın favoyla yoksa sonuçları böyle olabiliyo[/QUOTE]

Favorit azamî tork değerini zaten 3000 d/d' de veriyor. 3000 d/d' yi aşmayın diyorsunuz ama daha fazla hızlanmak için de 3000 d/d' nin üzerine çıkmak gerekiyor.Wink

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir