kaza yaptım ne yapacam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaza yaptım ne yapacam

İleti ahmetva » 15 Arl 2007, 01:39

geçmiş olsun... insan sinir oluyor. bana da geçenlerde bir kazma göz göre göre vurdu ALLAH'tan pasta ile hallettik... ufak tefek çizikler oluştu.

ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 15 Arl 2007, 02:00

Geçmiş olsun.Allah cana vermesin.Olan olmuş canını sıkma yaptırır binersin arabana
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:09

[quote="alwaysloser"]şimdi ben raporu alıp serive gidecem arabam kaç model olursa olsun gerisini onlarmı yapacak yoksa bi kaportacıya mı bırakayım [/QUOTE]

şimdi senin raporun altında karşı tarafın sigorta firmasının adı ve poliçe numarası olur. sen o sigorta firmasını arayacaksın anlaşmalı oldukları yerler var oranın adresini alıp bırakacaksın. sıradan herhangi bir ustada yapar bu işi ama sigorta ile direk senin muhatap olman lazım boşuna yorulursun. anlaşmalı yere git hiç uğraşma. noterden sadece bi vekalet vereceksin adamlara o da 25 ytl. hem anlaşmalı yerlerde eksper raporu falanda daha hızlı olur beklemezsin
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:11

hocam çok büyük geçmiş olsun valla geçende dediğim gibi bu aralar skoda ailesini üzerinde bi uğursuzluktur gidiyo geçende bnm favoya vurdular boydan boya tekrar geçmiş olsun ama eğer sen suçlu değilsen zaten senin hasarını karşı taraf öder onun sigortası yani sen merak etme senin cebinden para çıkmaz ama yetkili bi serviste yaptırt sıradan tamirciler hiç bişey yapmıyo kaportayı düzeltip yallah
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 15 Arl 2007, 02:13

SLAMMY KARDEŞ KAFAMA TAKILAN BİR SORU SORAYIM SANA... BENİM ARACIM KASKOSUZ, SADECE ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VAR. BEN BİRİNE ÇARPTIM VE İKİMİZDEDE HASAR VAR... BEN %100 HATALIYIM... BENİM SİGORTAM KARŞIMDAKİNİN ZARARINI ÖDÜYOR OK. PEKİ BENİM HASARIMI KİM ÖDER BEN %100 HATALIYIM ARACIMI KENDİM CEBİMDEN Mİ YAPTIRACAĞIM?
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:13

[quote="silverlinemania"]hocam çok büyük geçmiş olsun valla geçende dediğim gibi bu aralar skoda ailesini üzerinde bi uğursuzluktur gidiyo geçende bnm favoya vurdular boydan boya tekrar geçmiş olsun ama eğer sen suçlu değilsen zaten senin hasarını karşı taraf öder onun sigortası yani sen merak etme senin cebinden para çıkmaz ama yetkili bi serviste yaptırt sıradan tamirciler hiç bişey yapmıyo kaportayı düzeltip yallah [/QUOTE]

ya bende öle düşündüm ama skoda şimdi tamamen değişti bilemiyorum belki yapmazlar o yüzden sigortanın anlaşmalı olduğu servislere gitmesi en sağlıklısı. yinede orjinal sevisine sormak da fayda var  
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Arl 2007, 02:14

[quote="sonertevfik"]SLAMMY KARDEŞ KAFAMA TAKILAN BİR SORU SORAYIM SANA... BENİM ARACIM KASKOSUZ, SADECE ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VAR. BEN BİRİNE ÇARPTIM VE İKİMİZDEDE HASAR VAR... BEN %100 HATALIYIM... BENİM SİGORTAM KARŞIMDAKİNİN ZARARINI ÖDÜYOR OK. PEKİ BENİM HASARIMI KİM ÖDER BEN %100 HATALIYIM ARACIMI KENDİM CEBİMDEN Mİ YAPTIRACAĞIM? [/QUOTE]

Valla aynı şeyi ben de merak ediyordumClapClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 15 Arl 2007, 02:16

geçmiş olsun ...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:19

[quote="sonertevfik"]SLAMMY KARDEŞ KAFAMA TAKILAN BİR SORU SORAYIM SANA... BENİM ARACIM KASKOSUZ, SADECE ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VAR. BEN BİRİNE ÇARPTIM VE İKİMİZDEDE HASAR VAR... BEN %100 HATALIYIM... BENİM SİGORTAM KARŞIMDAKİNİN ZARARINI ÖDÜYOR OK. PEKİ BENİM HASARIMI KİM ÖDER BEN %100 HATALIYIM ARACIMI KENDİM CEBİMDEN Mİ YAPTIRACAĞIM? [/QUOTE]

kazaya karışan araçlar kazada suçlu bulundukları oranda öderler. ÖRN: 4/8 siz 4/8 karşı taraf rapor tutuldu hasarınız 8000 ytl 4000 YTL yi cepten ödersiniz... 
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:19

[quote="slamy"][quote="silverlinemania"]hocam çok büyük geçmiş olsun valla geçende dediğim gibi bu aralar skoda ailesini üzerinde bi uğursuzluktur gidiyo geçende bnm favoya vurdular boydan boya tekrar geçmiş olsun ama eğer sen suçlu değilsen zaten senin hasarını karşı taraf öder onun sigortası yani sen merak etme senin cebinden para çıkmaz ama yetkili bi serviste yaptırt sıradan tamirciler hiç bişey yapmıyo kaportayı düzeltip yallah [/QUOTE]

ya bende öle düşündüm ama skoda şimdi tamamen değişti bilemiyorum belki yapmazlar o yüzden sigortanın anlaşmalı olduğu servislere gitmesi en sağlıklısı. yinede orjinal sevisine sormak da fayda var  
[/QUOTE]

eğer onların anlaşmalı olduğu servise giderse araba arabalıktan çıkar çünkü arabada değişmesi gereken parçalara var kaputları çok zor yapılıyo favoların onun değişmesi lazım çamuruluğun değişmesi lazım tampon desen öyle eğer onların anlaşmalı olduğu servise giderse hepsini yama yaparlar tamponu bile vermiyo şerefsizler bizim arka kapı boydan boya yırtık adam onu vermemiş parça koyup kaynatın oraya demiş gidip olay çıkarttım nasıl vermezsin diye anca o zaman verdiler kapıyı tamponu yapıştırsın demişler yani sen git bizzat ilgilen yoksa araban bidaha hayatta eskisi gibi olmaz sen motorda sorun yok diyosun ama mutlaka vardır hiç olmasa yürür aksamda bozukluk mutlaka olmuştur öyle bi kazadan motorun yara almaması imkansız bunun aynısını bende yapmıştım halada o kazadan kalan sorunlar var arabada ve ben bilmiyodum o zaman nasıl olucağını onların gösterdiği tamirciye bıraktık içine etti hayvan herif kemerlerini bile almışlardı arabanın 1 2 arkadaşla gidip zorla aldık güzellik olmuyo bunlara
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:22

[quote="silverlinemania"][quote="slamy"][quote="silverlinemania"]hocam çok büyük geçmiş olsun valla geçende dediğim gibi bu aralar skoda ailesini üzerinde bi uğursuzluktur gidiyo geçende bnm favoya vurdular boydan boya tekrar geçmiş olsun ama eğer sen suçlu değilsen zaten senin hasarını karşı taraf öder onun sigortası yani sen merak etme senin cebinden para çıkmaz ama yetkili bi serviste yaptırt sıradan tamirciler hiç bişey yapmıyo kaportayı düzeltip yallah [/QUOTE]

[/QUOTE]

eğer onların anlaşmalı olduğu servise giderse araba arabalıktan çıkar çünkü arabada değişmesi gereken parçalara var kaputları çok zor yapılıyo favoların onun değişmesi lazım çamuruluğun değişmesi lazım tampon desen öyle eğer onların anlaşmalı olduğu servise giderse hepsini yama yaparlar tamponu bile vermiyo şerefsizler bizim arka kapı boydan boya yırtık adam onu vermemiş parça koyup kaynatın oraya demiş gidip olay çıkarttım nasıl vermezsin diye anca o zaman verdiler kapıyı tamponu yapıştırsın demişler yani sen git bizzat ilgilen yoksa araban bidaha hayatta eskisi gibi olmaz sen motorda sorun yok diyosun ama mutlaka vardır hiç olmasa yürür aksamda bozukluk mutlaka olmuştur öyle bi kazadan motorun yara almaması imkansız bunun aynısını bende yapmıştım halada o kazadan kalan sorunlar var arabada ve ben bilmiyodum o zaman nasıl olucağını onların gösterdiği tamirciye bıraktık içine etti hayvan herif kemerlerini bile almışlardı arabanın 1 2 arkadaşla gidip zorla aldık güzellik olmuyo bunlara
[/QUOTE]

Öyle düşünme kardeş. Mesela benim araç Güneş Sigortadan Kaskolu ve Sigortalı. Ankarada skoda yetkili servisi Zeki Ünaldı Güneş Sigorta İle anlaşmalı. Yetkili servisler zaten anlaşmayı alanlar.... Ama ATA skoda yetkili servis ama Güneş sigortayla anlaşması yok onlarda AXA OYAK ile çalışıyo...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:22

aynen hocam kendin yaptırıcaksın sana kiimse para vermez bide üstelik karşı tarafın hasarını senin sigorta ödüyo ama o parayı tekrar senden alıyo 1000 ytl verdiyse 1100 ytl olarak geri alıyolar taksitle yani 2 arabayıda sen yaptırtmış oluyosun anlıcağın sigorta senin yerine o anlık karşılıyo kredi kartı gibi düşün nasıl bişiler alıyosun kartla banka senin yerine önce ödüyo sonra sen ona taksitle ve belli bi faizle geri ödüyosun aynısı işte
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:25

[quote="slamy"][quote="silverlinemania"][quote="slamy"][quote="silverlinemania"]hocam çok büyük geçmiş olsun valla geçende dediğim gibi bu aralar skoda ailesini üzerinde bi uğursuzluktur gidiyo geçende bnm favoya vurdular boydan boya tekrar geçmiş olsun ama eğer sen suçlu değilsen zaten senin hasarını karşı taraf öder onun sigortası yani sen merak etme senin cebinden para çıkmaz ama yetkili bi serviste yaptırt sıradan tamirciler hiç bişey yapmıyo kaportayı düzeltip yallah [/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Öyle düşünme kardeş. Mesela benim araç Güneş Sigortadan Kaskolu ve Sigortalı. Ankarada skoda yetkili servisi Zeki Ünaldı Güneş Sigorta İle anlaşmalı. Yetkili servisler zaten anlaşmayı alanlar.... Ama ATA skoda yetkili servis ama Güneş sigortayla anlaşması yok onlarda AXA OYAK ile çalışıyo...
[/QUOTE]

hocam öyle düşünme diyosunda başıma geldi önce banada atik otoda yapılıcak dediler sonra mahalle arasındaki bi tamirciye gitti araba ordada içine ettiler zaten bence kendi her zaman gittiği yere götürsün aracını güvendiği yer olsun
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:26

kendi sigortanızdan kaza ödetirseniz yandınız Smile sigorta 1 yıllık 150 ytl ise ilk kazada sizden bundan sonra 200 ytl alırlar 2 de daha fazla 3 de daha fazla (fiyatlar örnek amaçlı kesin bilmiyorum ne kadar ekliyolar )

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:28

hocam sigortayla uğraşılmaz yaa valla insanı canından bezdiriyolar resmen en iyisi kasko yaptırıcan kafan rahat olucak sigorta çok kötü hele ki garanti fonu allah korusun hiç anlatmiyim yani mahkemelerde geçiyo ömrün
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 15 Arl 2007, 02:30

hadi ya e nasıl oluyor peki diyelim ben sana çarptım 1000 ytl masrafın var ben kusurluyum... kendi arabamı cebimden yaptırdığım gibi birde sana ödenen 1000 ytl'yi de zamanla benden alacaklar öylemi? benim iyice kafam karıştı... arkadaşlar 2000 MODEL FELİCİA GLX İ 'NİN KASKO FİYATI NE KADAR YAPTIRAN VARSA LÜTFEN FİYAT VERSİN... OLMADI KASKO YAPTIRALIM SİLVERLİNE KARDEŞ, VALLA KAFAMI KARIŞTIRDIN...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:31

[quote="sonertevfik"]hadi ya e nasıl oluyor peki diyelim ben sana çarptım 1000 ytl masrafın var ben kusurluyum... kendi arabamı cebimden yaptırdığım gibi birde sana ödenen 1000 ytl'yi de zamanla benden alacaklar öylemi? benim iyice kafam karıştı... arkadaşlar 2000 MODEL FELİCİA GLX İ 'NİN KASKO FİYATI NE KADAR YAPTIRAN VARSA LÜTFEN FİYAT VERSİN... OLMADI KASKO YAPTIRALIM SİLVERLİNE KARDEŞ, VALLA KAFAMI KARIŞTIRDIN... [/QUOTE]

geri ödemeyi işte ek çarpanlı sigorta primiyle alıyorlar. primlerin fazla oluyor. o arabaya kaskoyuda daha önce hiç yapılmadıysa 700 YTL ve aşağısına yaptırabilirsin...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 15 Arl 2007, 02:34

[quote="slamy"]

kendi sigortanızdan kaza ödetirseniz yandınız Smile sigorta 1 yıllık 150 ytl ise ilk kazada sizden bundan sonra 200 ytl alırlar 2 de daha fazla 3 de daha fazla (fiyatlar örnek amaçlı kesin bilmiyorum ne kadar ekliyolar )

[/QUOTE]

YANİ BENİM VURDUĞUM ARABAYI YAPTIRIYOR (BENİM ARACIMI YAPTIRMIYOR) VE YAPILAN İŞİN BEDELİNİ BENDEN TAMAMEN ALIYOR (1-2-3 SENEDE) ÖYLE İŞE NE ANLAMI VAR SİLVERLİNE ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ SADECE O AN BANA NAKİT BULMA SIKINTISI YAŞATMIYOR O KADAR... AMA KASKODA DURUM FARKLI GALİBA... KAZA YAPTINMI SUÇLU BEN DE OLSAM İKİ TARAFIN DA ARACI YAPILIYOR EĞER HATALI BEN İSEM, SADECE ''HASARSIZLIK'' İNDİRİMİNDEN YARARLANAMIYORUM DEĞİL Mİ?
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir