kaza yaptım ne yapacam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaza yaptım ne yapacam

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:35

valla hocam bence yaptırt kasko 2000 model olduğu için çok tutmaz ayda 40 ytl falan ödersin tahminimce belki o kadar bile olmaz ama senden alıyolar o parayı yani ohh sigorta ödedi kurtuldum olmuyo eğer 8/8 sen suçluysan 1000 ytl lik masrafı 1100 ytl olarak geri alıyolar zaten onlarda ordan kazanıyo kaza olucak ki o parayı senden alsında cebine para girsin

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Arl 2007, 02:35

[quote="sonertevfik"] [quote="slamy"]

kendi sigortanızdan kaza ödetirseniz yandınız Smile sigorta 1 yıllık 150 ytl ise ilk kazada sizden bundan sonra 200 ytl alırlar 2 de daha fazla 3 de daha fazla (fiyatlar örnek amaçlı kesin bilmiyorum ne kadar ekliyolar )

[/QUOTE]

YANİ BENİM VURDUĞUM ARABAYI YAPTIRIYOR (BENİM ARACIMI YAPTIRMIYOR) VE YAPILAN İŞİN BEDELİNİ BENDEN TAMAMEN ALIYOR (1-2-3 SENEDE) ÖYLE İŞE NE ANLAMI VAR SİLVERLİNE ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ SADECE O AN BANA NAKİT BULMA SIKINTISI YAŞATMIYOR O KADAR... AMA KASKODA DURUM FARKLI GALİBA... KAZA YAPTINMI SUÇLU BEN DE OLSAM İKİ TARAFIN DA ARACI YAPILIYOR EĞER HATALI BEN İSEM, SADECE ''HASARSIZLIK'' İNDİRİMİNDEN YARARLANAMIYORUM DEĞİL Mİ?
[/QUOTE]

Evet, özel sigorta herşeyi ödüyor ama hasarsızlık indirimi kalkıyor.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:36

kendi sigortanızdan kaza ödetirseniz yandınız Smile sigorta 1 yıllık 150 ytl ise ilk kazada sizden bundan sonra 200 ytl alırlar 2 de daha fazla 3 de daha fazla (fiyatlar örnek amaçlı kesin bilmiyorum ne kadar ekliyolar )

[/QUOTE]

YANİ BENİM VURDUĞUM ARABAYI YAPTIRIYOR (BENİM ARACIMI YAPTIRMIYOR) VE YAPILAN İŞİN BEDELİNİ BENDEN TAMAMEN ALIYOR (1-2-3 SENEDE) ÖYLE İŞE NE ANLAMI VAR SİLVERLİNE ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ SADECE O AN BANA NAKİT BULMA SIKINTISI YAŞATMIYOR O KADAR... AMA KASKODA DURUM FARKLI GALİBA... KAZA YAPTINMI SUÇLU BEN DE OLSAM İKİ TARAFIN DA ARACI YAPILIYOR EĞER HATALI BEN İSEM, SADECE ''HASARSIZLIK'' İNDİRİMİNDEN YARARLANAMIYORUM DEĞİL Mİ?
[/QUOTE]

ama sigorta 150 ytl kasko 700 ytl Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:37

[/QUOTE]

[/QUOTE]

ewt ama eğer 2 arabada kaskoluysa karşılıklı oluyo senin kaskon karşı tarafı karşı tarafın ki senin arabanı ödüyo problem kalmıyo her zaman en iyisi kaskodur sigorta hiçbişey değil yani o size verilen kredi aynı kredi kartı hiç bi farkı yok sadece elinizde slip kart yok o kadar
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Arl 2007, 02:37

Özel sigortalar çok pahalı. Ona ödediğin prim ile arabanı kendi cebinden yaptırırsın... Hiç kaza yapmayan biri, 10 yılda yeni bi oto alacak kadar pirim ödüyor kaskoya...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:39

2000 model bir arabaya kasko ya gerek yok sizin arabanın kasko değeri 9300 ytl 10 000 ytl ye kadar zaten sigorta karşılıyor. ...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:40

ödüyo ama kafan rahat oluyo bnm kasko 800 ytl ama içim rahat şimdi vurup kaçsalarda hiç önemli değil götürürüm atik oto ya 1 hafta içinde çıkar bide bnm kaskoyu yapan ark. olduğu için daha ilgili yani çizik bile olsa ben sana o parçayı 0 olarak yazarım bende kazanırım sende kazanırsın dedi
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 15 Arl 2007, 02:45

Arkadaşlar trafik sigortası vermiş olduğunuz hasarlardan doğan sorumluluğu karşılıyor.Yani rapor önemli...Suçsuzsan mesele yok.Karşı tarafın sigortası senin aracın hasarını karşılıyor.Ama suçluysan senin sigortan karşı tarafın hasarını karşılıyor,kendi aracının masrafını sen karşılıyorsun.Bu bu kadar basit..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti PİCK-UP » 15 Arl 2007, 03:24

geçmiş olsun...!!!!
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti lazer » 15 Arl 2007, 04:26

çok üzüldüm geşmiş olsun.
lazer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aykamu » 15 Arl 2007, 09:35

Allah korumuş çok geçmiş olsunShocked
aykamu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 15 Arl 2007, 09:37

teşekkürler
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 15 Arl 2007, 13:00

Çok büyük geçmiş olsun. Sizde bir şey yok ya, araba da bir şekilde yapılır. Allah daha beterinden korusun.
Arkadaşlar sigorta konusunda söylenebilecek bir çok şeyi zaten söylemişler zaten ama ben de sigorta konusunda bir kaç şey söylemek istedim.

İlk arabam olan Favorit 136L ile yeşil ışıkta geçerken, kırmızıda geçen bir askerî jip sağ-ön çamurluktan çarpmıştı. Şunu unutmayın trafiğe çıkmaya izni olan askerî araçların hepsinin zorunlu malî mesuliyet sigortası var. Rapor tutturup onun zorunlu trafik sigortasından hasarınızı karşılayabiliyorsunuz. Tabii ki zorunlu trafik sigortaları OYAK Sigorta' dan yapılıyor. Neyse araç yapılacak ve eksper bekliyoruz. Eksper geldi araca baktı. Parça ve işçilik fiyatlarını aldı. Haber vereceğini söyledi ve gitti. "Eksperi mutlaka sık sık ara, yoksa rapor falan yazmaz, uzatır işi" diye uyaran arkadaşları dinleyip eksperi sık sık aradım. Sonunda bana "ya bu parçalar ve işçilik için fatura almayalım, sen de boşuna KDV falan ödememiş olursun" dedi. "İyi peki" dedim. Tecrübesizlik kötü şey tabii. Üç gün sonra, o zamanki malî değeri 7 milyon lira olan parça bedeli olarak 4 milyon lira yazmış. "Ne iş?" diye tekrar aradım. "Parça fiyatlarını şişirmişsiniz" dedi bana. "Ben sana fiyatları Yüce Pamar' dan (o zamanki adı böyleydi Skoda distribütörünün) vermedim mi?" diye çıkışınca, "biraz daha arttırabiliriz fiyatları" gibi garip bir pazarlığa başladı benimle. En sonunda 6,5 milyon liraya anlaşma sağladık ve geri kalan 500 bin lira için de başımın gözümün sadakası olsun deyip vazgeçmiştim. Bu anlattığım 1992 yılında olmuştu. Şu anda uygulama falan nasıldır bilemiyorum ama sözün özü sigorta ile faturasız hiç bir işlem yaptırmayın.

Bir de, eğer kaput, kapı falan gibi parçalar değişecekse, sacların birleşim yerlerini yalnızca boyayıp bırakıyorlar. İki sacın birbirlerine puntolandığı veya kaynaklandığı kısımlara mutlaka çekomastik tarzı bir izolasyon maddesi uygulamalarına dikkat edin. Uygulanmadığında paslanma çok daha çabuk oluyor.

Tekrar geçmiş olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti demir_01 » 15 Arl 2007, 14:19

abıcım var sende bısı ama hayırlsıı

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 15 Arl 2007, 16:26

kardeş çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın sende bişey yoksa araba hallolur takma kafanı
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti weyis » 15 Arl 2007, 19:31

az önce bi kazaya şahit oldum gözümün önünde 2007 model bir albea 10 takla attı şöför bir öğrenci burnu bile kanamadı.ehliyeti yok trafik gelmeden arkadaşını aradı.arkadaşı kazayı üstlendi.kaskodan faydalanmak için.
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 15 Arl 2007, 23:02

[quote="slamy"]2000 model bir arabaya kasko ya gerek yok sizin arabanın kasko değeri 9300 ytl 10 000 ytl ye kadar zaten sigorta karşılıyor. ...[/QUOTE]

2003 model octaviam var 1980 model aracım olsa şirketler kabul etse kasko yaptırım çünkü kasko sadece kendinizkini değil karşı tarafada belirttiğiniz limitlerde ödeme yapıyor suç oranı önemli değil
ışıkta yanaştınız biraz fazla hızla 2008 model lüx bir araca çarpınız masraf 8000 den fazla olursa fazla olan kısmı kaskoya ödetebilirsiniz tabi gönlümüz kazasız günlerde sürüş yapmak ama yol hali bence riske girmemek gerekir
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti demir_01 » 15 Arl 2007, 23:09

ya arkadaslar ben allwaysloserın kardesıyım
boyke bı zamandA yavsagın bırı kalkıyo pat dıe

aradan cıkıo

arabanın halı bellı

naparsınız sız o gerızekalıyı

zaten o 1354 plakalı taksı karsıma cıkmasın