Fren Hidroliğine Dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren Hidroliğine Dikkat

İleti hhakan » 19 Arl 2007, 02:08

Arkadaşlar bugün başımdan geçen bi olayı anlatmak istiyorum. Okula gitmek için bugün İzmir'den Manisa'ya gidiyordum. Sabuncu belinden aşağıya inerken arabanın alt taraflarından tıkırtı geldiğini duydum. Vaktimde vardı manisa da küçük sanayide bir skoda ustasına götürdüm. Sağ salıncak fişekleri değiştirilmesi gerek dedi ve değiştirmek için arabayı kaldırdığımızda bir ne de göreyim şanzumının ordan yağ damlıyor. Usta fren hidroliği dedi. Arabayı indirdik ve hidrolik kutusunu açtık. SÜPRİZ. İçinde bir gram bile hidrolik kalmamış ve ben o halde SABUNCUBELİ'nden Allah'a emanet bir biçimde inmişim. Sorun fren merkez ünitesinde imiş onu değiştirdik ve sorun bitti deyip okuluma yola koyuldum. 1 km bile gitmeden araba sürekli fren yapıyormuş gibi (pedala basmadığım halde). En sonunda ağır bi balata kokusu ve araba yolun ortasında kaldı ve tabiki fren pedali kazık gibi olmuştu. Hemen ustayı getirdim, olayı orda halledemedik tamirhaneye çektik. Sorun: Yeni fren beyninin, besleme ünitesinin içinden (pedala basınca) çıkan pimin uzunluk ayarının yapılmayışımış. Onu da hallettik ve sonunda okula gidebildi. Şükürler olsun kazasız bitti. Sonuç olarak fren hidroliğini mutlaka kontrol edelim arkadaşlar. Hoşçakalın.

hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 19 Arl 2007, 02:15

Allah korumuş... Paylaşım için teşekkürler....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 19 Arl 2007, 12:39

ALLAH KORUMUŞ ALLAH KAZASIZ BELASIZ VE CEZASIZ SÜRÜŞLER NASİP ETSİN...(HEPİMİZE)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti iris_mavi » 19 Arl 2007, 14:30

Kardeş aynısı benim başımada geldi bayaa oluyo aracı ilk aldıım sıralar fren kaçırma yapyodu bende senin gibi fren merkez kontrol ünitsini değiştirttim aynı sıkma olayı bendede oldu hemde peş peşe iki kere yani üç kere değiştirdiler ikisinde yolda kaldım sonra tekrar tamirhaneye çektik aracı üçüncüde oldu yani sözün kısası fren merkezleride arzalı çıkabiliyor... orjinal olduğu halde ...
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 19 Arl 2007, 15:05

Allah korusun. Yaşlı arabalarda böle şeylere çok çok dikkat edin olur mu? hayat bi hidrolik sistemi kadar ucuz değil.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti trakyalı » 19 Arl 2007, 16:36

geçmiş olsun,allah korumuş,uyarkın içinde teşükkürler.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Arl 2007, 00:28

geçmiş olsun
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skofavo » 28 Arl 2007, 03:04

Arkadaşlar ben 94 favo alarak aranıza yeni katıldım. Yeni aldığım aracı bugün bakım için servise götürdüm arka fren balatalarını kontrol etmek için aracı lifte kaldırdığımızda fren merkezi denilen yerin kaçırdığını gördük neyseki ucuz atlatmışız hemen değiştirdik üstelik çok pahalı bir şey değil. 10 ytl bir tanesi ben 2 tane aldım 20 ytl ayrıca bugün yaptırdığım bakımda şu malzemeleri değiştirdim fiyatlarını referans olsun diye yazıyorum.

Castrol 20/50 yağ 22ytl

hava filitresi 6ytl

yağ filitresi 4ytl

yağ müşürü 6ytl

termostat alman malı 15ytl

kayış 8ytl

4buji 13ytl
skofavo
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi