KALORİFER ISITMIYOR GİBİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFER ISITMIYOR GİBİ

İleti Kimberlit » 10 Oca 2008, 01:49

Arkadaşlar 1 senelik favo kullanıcısıyım  Adana gibi ılıman bi iklime sahip olan bi yerde kışın  favonun kaloriföründen pek randıman alamadım.Acaba sorun benim aracımdamı yoksa favolarda klasik bi sorunmu bu.İlginize şimdiden teşk ler.Kontrol yaptırdım herhangi bi tıkanıklık yada pas a rastlanmadı Confused

Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 10 Oca 2008, 02:01

NORMALDE SKODALARIN BÜTÜN MODELİNDE KALORİFER İYİ ISITIR TERMOSTADINI KONTROL ETTİR BENİMKİSİ ARIZALIYDI YENİ TAKILDI ŞİMDİ HAMAM GİBİ
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 10 Oca 2008, 02:07

Termostat yazın arızalanmıştı.70c lik termostat taktırmıştım mevsim yaz olduğu için.Mevsim kışa döndü şimdi daha yüksek dereceli termostat mı takdırmalıyım acaba?Confused

Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 10 Oca 2008, 02:08

80 derecelik tak o zaman düzelir oda yetmezse 88 derecelikler var ama onlarda hararet sorunu yaşayabilirsin 80 derece en makulu
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 10 Oca 2008, 02:15

70 DERECELİK TERMOSTAD ILIK ÜFLER
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 10 Oca 2008, 02:21

Tşk ler arkadaşlar.Dediğiniz gibi 80 lığı deneyecem.Sanırım sorun çözülecektir.Thumbs%20Up
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 10 Oca 2008, 02:22

Bence 88 liği taktır.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 10 Oca 2008, 02:29

bnde geçelerde 88 lik taktırdım ama yine de tam randıman alamıyorum. sorun nedir acaba?
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 10 Oca 2008, 02:39

Haydaaaa ortalık karıştı 88 liğemi dönecez ama arkadaş ondan da memnun değilmiş Disapprove hhakan arkadaşım sen kaloriförün içini tazzikli su ile temizle bi bence.kaputun içinde cama ykın yerde iki giriş hortumu var ikisinide sök birine bahçe hortumunu sok ac suyu tazzikli bikaç dakka basınc ver bak bakalım pas akıyormu...
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 10 Oca 2008, 03:35

ARKADAŞIM NE YAPSAN ISITAMASSIN FAVOLARIN GENEL SORUNU
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Oca 2008, 12:41

Favorit' in orijinal termostat değeri 88°C' dir. Fan müşir değeri de 92-87°C' dir. Özellikle yaz aylarının çok sıcak olduğu bölgelerde termostat 80°C, fan müşiri de 80-88°C (bundan tam emin olamadım) olarak seçilebilir.
[quote="weyis"]ARKADAŞIM NE YAPSAN ISITAMASSIN FAVOLARIN GENEL SORUNU[/QUOTE]

Soğuk bir ülkede üretilen bir otomobil nasıl olur da ısıtamaz ki. Benim Favorit' te termostat ve fan müşir değerleri orijinal değerlerde ve en soğuk günde bile 2. kilometrenin sonunda camlardaki buğuyu açabilecek kadar ısınmış oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sainz » 10 Oca 2008, 12:47

[quote="hhakan"]bnde geçelerde 88 lik taktırdım ama yine de tam randıman alamıyorum. sorun nedir acaba?[/QUOTE]

Ben de termostadı kışa girerken yenilemiştim ama ilk açık yola çıktığımda hararet dibe vurmuştu. Değil 88°C' ye gelmek devir daim pompasının basıncıyla bile açılıyordu termostat. Taktırdığın yeni termostat bozuk olabilir. Kontrol etmekte fayda var.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti TTTANERRR » 10 Oca 2008, 12:54

kalorifer peteği tıkalıdır aynı sorun bizdede oldu yada termostat görev yapmıyodur
TTTANERRR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murattekniks » 11 Oca 2008, 15:10

Arkadaslar herkez termostat diyor ama sorun kalerifer petegindende olabilir.aynı sey benimde basıma geldi ılık üflüyordu ( 93 favo lx var bende ) petegi degiştirttim düzelti.Cıkan petegin içine baktık camur gibi olmustu dogal olarakta tıkanıp cok az su geciyordu içinden.Kalerifer peteginide 30 ytl ye almıstım....
murattekniks
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 11 Oca 2008, 15:53

[quote="murattekniks"]Arkadaslar herkez termostat diyor ama sorun kalerifer petegindende olabilir.aynı sey benimde basıma geldi ılık üflüyordu ( 93 favo lx var bende ) petegi degiştirttim düzelti.Cıkan petegin içine baktık camur gibi olmustu dogal olarakta tıkanıp cok az su geciyordu içinden.Kalerifer peteginide 30 ytl ye almıstım....[/QUOTE]

[quote="Kimberlit"]

Arkadaşlar 1 senelik favo kullanıcısıyım  Adana gibi ılıman bi iklime sahip olan bi yerde kışın  favonun kaloriföründen pek randıman alamadım.Acaba sorun benim aracımdamı yoksa favolarda klasik bi sorunmu bu.İlginize şimdiden teşk ler.Kontrol yaptırdım herhangi bi tıkanıklık yada pas a rastlanmadı Confused

[/QUOTE]

Bunu üzerine termostattan şüphe duyduk.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti parsanoto » 12 Oca 2008, 14:28

skoda favoritlerin kaloriferinin ısıtmama gibi problemi yoktur..öncelikle basitten zora doğru arızayı araştırmak lazım..öncelikle kışın 88 derecelik termostat ve 82-92 derecelik fan müşürü takıp bi deneyin..termostat da özellikle wahler marka olsun..eğer araç yine ısıtmıyorsa,bu sefer kalorifer radyatörüne bakın eğer ki tıkalı ise radyatöre sıcak su gelmiceği için kalorider ısıtmaz.bu sölediklerim aracın orjinal özellikleri korunmuş araçlar için geçerlidir..
lpg li araçlarda beyne giden sıcak suyu kalorifer de alanlar var,bu seferde kalorifere yeterli su gitmediği için ısınmaz..bu durumda da lpg sistemini gözden geçirmekte fayda var..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti hhakan » 12 Oca 2008, 17:06

[quote="Kimberlit"]Haydaaaa ortalık karıştı 88 liğemi dönecez ama arkadaş ondan da memnun değilmiş Disapprove hhakan arkadaşım sen kaloriförün içini tazzikli su ile temizle bi bence.kaputun içinde cama ykın yerde iki giriş hortumu var ikisinide sök birine bahçe hortumunu sok ac suyu tazzikli bikaç dakka basınc ver bak bakalım pas akıyormu...[/QUOTE]

[quote="sainz"][quote="hhakan"]bnde geçelerde 88 lik taktırdım ama yine de tam randıman alamıyorum. sorun nedir acaba?[/QUOTE]

Ben de termostadı kışa girerken yenilemiştim ama ilk açık yola çıktığımda hararet dibe vurmuştu. Değil 88°C' ye gelmek devir daim pompasının basıncıyla bile açılıyordu termostat. Taktırdığın yeni termostat bozuk olabilir. Kontrol etmekte fayda var.
[/QUOTE]

Kalorifer peteğini , termostatını 88 lik ile , fan müşürini 87-92 ile değiştirdim. Yinede tam randıman alamadım ya.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin 35 » 13 Oca 2008, 00:38

Kalorifer hortumu patlak olursa aracın içine su girermi.? bir gün önce kaloriferi sürekli çalıştırmıştım ,akşamda yokuş yukarı park etmiştim sabah arabanın içinde biraz su vardı hatta geri geri gelirken ayaklarıma su damlamıştı.
engin 35
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir