KALORİFER ISITMIYOR GİBİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFER ISITMIYOR GİBİ

İleti sainz » 14 Oca 2008, 14:30

[quote="engin 35"]Kalorifer hortumu patlak olursa aracın içine su girermi.? bir gün önce kaloriferi sürekli çalıştırmıştım ,akşamda yokuş yukarı park etmiştim sabah arabanın içinde biraz su vardı hatta geri geri gelirken ayaklarıma su damlamıştı.[/QUOTE]

Ön camın alt köşelerine bakarsanız, kaputun menteşelerinin hizasında su tahliye kanalları vardır. Toz nedeniyle oralar tıkanıp camın çerçevesindeki suyun tahliyesini içeriye Big%20smile yapıyor oraları kürdan gibi bir şeyle açarsanız kolay kolay bir daha olmuyor. Bir de kaputtaki havalandırma ızgarasından kalorifer kazanının oraya su giriyor. Eğer oradaki tahliyeler de tıkalıysa, su bir şekilde içeriye alabiliyor.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti elvis » 28 Arl 2012, 08:09

parsanoto yazdı:...termostat da özellikle wahler marka olsun....
Arkadaşlar konuyu hortlattım kusura bakmayın,ama benim aracımdaki termostat- 80'lik Wahler- bozulmuş.Bu marka termostatı sanayide sormadığım parçacı kalmadı.Hiçbirinde yok.Başka marka çok fakat ben yine Wahler takmak istiyorum.
Bulabileceğim biryer var mı?Yardımcı olabilirmisiniz...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti Ahmet BALKANCI » 28 Arl 2012, 23:06

Parsnoto doğru söylüyor. Kalorifer peteğininde yenisini ve orijinalini al. yaz ve kış organik pembe antifriz kullan. antifrize çeşme suyu koyma, parçacıdan saf su al koy. saygılar. felicia
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir