sag ödeki tıkırtı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sag ödeki tıkırtı

İleti jaja » 02 Ekm 2006, 00:50

firene ani basışlarda ve ani kalkışlarda tak  tak diye ötmesi salıncaklardan dediler degişti motor kulagından dediler degişti alt tokoz dediler degişti ama ses degişmedi şimdi bekliyoz ne diyecekler diye arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

jaja
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 02 Ekm 2006, 01:27

arkadaşım eğer direksiyonu tam kırdığında oluyosa aks ,

yoksa rot başları..da olabilir

tıkırtı yapıyo diye biliyorum servis değiştirmeyi de deniyebilirsin eğer bu sebeblerden biriyse bunlar ilk dikkat çeken sebebler kolayca tahmin edilebilir....                            Ying%20Yang 

izmirden katıldığını görüyorum hangi servise gidiyosun?

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti yonetici » 02 Ekm 2006, 01:39

Motorda sallanan bir parça sağa sola vuruyor olmasın. Kaputu açıp her parçayı iyice bi sallamaya çalışın. Ayrıca bagajıda boşaltıp deneyin bazen böyle sesler çok alakasız bir şeyden geliyor olabiliyor.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 02 Ekm 2006, 21:29

unutmadan
egzozada  baktır oda takırtı yapar...bi anormallik olmasın

emir de dediği gibi bazen olmadık yerden çıkabiliyo....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti sıdıka » 03 Ekm 2006, 02:11

Merhabalar

Araç lastik tamiri için yada başka bir nedenle kiriko ile kaldırılırken, kiriko şaseye değilde saça konulmuş(ön koltukta oturduğumuzda ayağımızı koydumuz yer) ise bu saç bağlantıda ek yerinden açılma yapmış olabilir.

Mustafa Özsaraç

1973
sıdıka
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia » 06 Ekm 2006, 04:35

eğer frene bastığında ses geliyorsa bu büyük olasılıkla salıncak ya da salıncak yatak lasiklerindendir. salıncaklar değişmiş diyorsun ama salıncak buçlarında aşınma varsa ses gelmeye devam edecektir. kısacası yük ileri kayıyor ve çarpıyor yada yük geri kayıyr ve çarpıyor. bence arabanı krikoya al ve ön tekerlekleri ileri ya da geri yönde tekmele, sesi duyacak ve geldiği yeri tespit edeceksin bence.

kolay gelsin 
felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda » 08 Ekm 2006, 00:58

bak arkadaşım benimde başıma geldi böyle bişey arabayı götürdüm servise se gitmiyo ensonun da biyere daha gittim ve arabada ki ses şu baskı balata  deyişti ve ses yok oldu kalkarken de osesi yapıyodu ama baskı balata deyişince düzeldi
skoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alper » 11 Ekm 2006, 23:17

çukurlu yolda hzlı gttiysen balatandaki vidalar gevşemiştir

alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 13 Ekm 2006, 12:52

benimde aklıma 2 ihtimal geliyor
birincisi eksozun takozu tık tık vurur yapacak bişey yok

ikincisi ise kapı menteşesi. garip gelebilir ama tık tık ses yapıyor sanki amortisörden geliyormuş gibi

saygılar
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti jaja » 23 Ekm 2006, 11:50

bunda 2 ay önce 110 la kaldırıma çıktım herşey degişti düreksiyon kutusu ön arka kampana disk balata bütün motor kulakları debreja baktılar sorun yok denildi traves degişti sağ sol iç dış akslar salıncaklar degişdi başka biryer kaldıysa söyleyin oarayıda degiştireyim 
jaja
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FAVORİT 136L » 23 Ekm 2006, 18:56

O ses bendede vardı. Belki çok basit gelecek sana ama o tıkırtı kapı içerisinden cam mekanizmasının demiri var ya o kenarlara çarptıkç tık tık ses yapıyor, kalkış ve ani frenlerde, normallde o demir üzerinde hortum olur ve o hortum çıktığı zaman ses yapar, sen kapı döşemesini aç ve o dediğim uzun demire hortum tak, zaten hortum büyük ihtimal içine düşmüştür, böyle basit hatalar çok oluyor, bir keresinde benimde arka camı açarken tıkır tıkır ötüyodu, millet cam açacağı zaman utanıyordum, ama onunda yöntemi çok basitmiş, sen dediğim hortumu tak ses kesilir. ;)

FAVORİT 136L
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 25 Ekm 2006, 22:44

bak bu doğru olabilir şimdi hatırladım aynı ses benim favarittede vardı unutmuştum söyleyince hatırladım ...Approve...bencede favorit 136L ' nin dediği gibi olabilir Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti cemegemen » 20 Oca 2007, 02:09

Tam olarak değil ama yakın bir sorun bende de var.Araba soğukken ön taraftan bir sürtme sesi geliyor.Ama ısınınca ses kesiliyor.Kışlık bakımda frenler bakıldı,lastik değiştirildi ama ses kesilmedi.
cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 26 Şub 2007, 14:00

arkadaşların söyledikleri dışında bu sesi yapabilecek 2 nedeni de ben söleyim..

1-Salıncaklar değişti diyorsun ancak daha önemlisi şasede açık meydana geldiyse salıncak burçları yine gidip gelecek ve o sesi çıkaracaktır.Aracı lifte kaldırdıklarında buna iyice baktır.Şase zamanla takozun itmesiyle yırtılıp orada boşluk yapar.oraya bir parça kaynatıp açığı kapattıklarında bu ses gidiyor..

2-Amortisördeki bir problem de tıkırtıdan çok "flock-flock" diye bir ses yapabiir.

Bunların haricinde yukarıdaki arkadaşların söylediği (kapı pimlerindeki boşluk ve cam mekanizmasındaki metal) çok kuvvetli ihtimal.Zira bu iki basit sorun yüzünden aracımı satmayı bile düşünmüştüm bir zamanlar sonra buldum ve çözdüm çok şükür

Umarım yardımcı olur.. 

driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti esferyat » 26 Şub 2007, 19:21

benimde öyle bi sesgeliyordu ama bende ki sol aks başındanmış boşlkyapmış oyüzden sende bibaktırırsan iyiolur belki ordanda gebilir
esferyat
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir