Aynı LPG İstasyonunda Farklı Pompalar Farklı Km

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aynı LPG İstasyonunda Farklı Pompalar Farklı Km

İleti Kimberlit » 26 Oca 2008, 22:42

Arkadaşlar  genellikle aynı akaryakıt istasyonu nu kullanıyorum.BİRŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ.Herzaman gittiğim LPG istasyonunda 2 tane pompa var pompanın 1, si diğerine göre 2 kat hızlı dolum yapıyor araclara.Ve iki kez üst üste yavaş basan pompadan aldım LPG yi ve hızlı dolum yapan pompaya göre aynı fiyata 15 km re fazla gittim.Bi kaç güne kadar üçüncü denememide yapacam.Eğer ondada fazla gidersem biyerlerde bi gariplik var demektir!!!SİZCE????

Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 26 Oca 2008, 22:49

Sürüş yerleriniz,havanın sıcaklığı soguklugu,sürüş şekliniz gibi birçok neden şimdilik bunlar aklıma geldi etkileyebiilir ama çok fazla bir fark yok 15 km normaldir ben de bugune kadar 1 depoyla birebir gitmedim. 
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 26 Oca 2008, 22:52

[quote="umt_d"]Sürüş yerleriniz,havanın sıcaklığı soguklugu,sürüş şekliniz gibi birçok neden şimdilik bunlar aklıma geldi etkileyebiilir ama çok fazla bir fark yok 15 km normaldir ben de bugune kadar 1 depoyla birebir gitmedim. [/QUOTE] Ama hızlı dolum yapan pompadan aldığımda yavaş dolum yapan pompaya göre 15 km oynuyor.Ve bu olay dikkatimi çektiğinden beri Bilinçli olarak 2 kez hızlı 2 kezde yavaş dolum yapan ( LPG ) pompasından aldım yakıtı.İkisinde de fark ortalama 15 km idiStern%20Smile
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 26 Oca 2008, 23:35

O zaman yavaş doldurun ne de olsa hız felakettir lafı heryerde,burada da oldugu gibi karşımıza çıkıyor =) bi de lpgci arkadaşlar merak ettiğim bişey var en iyi lpg hangi marga aygaz mı?

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 26 Oca 2008, 23:45

Perol ofisi ve opetten memnunum diğerlerini hemen hemen hiç kullanmadım.
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir