siyah duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

siyah duman

İleti sezarnet » 02 Şub 2008, 15:04

95 favoritim var.Arabanın egzost , yağ , filtre , su , buji , karbüratör bakımı ve ayarı , baskı balata , ekzantrik zinciri komple değiştirdim fakat arabada bir hız düşüklüğü var.bu hızı arttırmak için daha ne yapılabilir?Birde karbüratör bakımından sonra arabadan çiğ benzin kokusu ile birlikte ekzosttan siyah duman çıkıyor.Bu siyah duman benzinin tam yanmadığından oluyor diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?

sezarnet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 02 Şub 2008, 15:56

[quote="sezarnet"]95 favoritim var.Arabanın egzost , yağ , filtre , su , buji , karbüratör bakımı ve ayarı , baskı balata , ekzantrik zinciri komple değiştirdim fakat arabada bir hız düşüklüğü var.bu hızı arttırmak için daha ne yapılabilir?Birde karbüratör bakımından sonra arabadan çiğ benzin kokusu ile birlikte ekzosttan siyah duman çıkıyor.Bu siyah duman benzinin tam yanmadığından oluyor diye düşünüyorum.siz ne dersiniz? [/QUOTE]

Kesinlikle fazla yakıt gelmesinden oluyor. Karbüratör ayarlarına tekrar baktırmanızı öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti parsanoto » 02 Şub 2008, 18:36

zinciri takan kişi daha önce hiç skoda zinciri değiştirmişmi..zira bu aracın sentesini her usta beceremez..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti sezarnet » 02 Şub 2008, 18:56

arkadaş sırf skodaya bakıyor herhalde biliyordur

sezarnet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 02 Şub 2008, 23:39

karbüratör ayarları iyi olmaya bilir zira karbüratör her tamircinin işi değildir doğru aracın hala çiğ yakıyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir