GÖSTERGE LAMBALARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GÖSTERGE LAMBALARI

İleti formenci » 02 Şub 2008, 23:59

MERABA ARKADAŞLAR BENDE 93 FORMAN LX VAR BEN BU GÖSTERGE IŞIKLARINI BEYAZ YAPMAK İSTİYORUM  ACABA BU MÜMKÜNMÜDÜR BAZILARI DEĞİŞİLMEZ FELAN DİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 03 Şub 2008, 00:25

göstergenin içindeki ledleri değiştirmen lazım sadece ama zahmetli iş
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti 34SCU59 » 04 Şub 2008, 21:55

abicim sakın ole birsey yapma torpidonu sokuyorlar fanına kadar ve beyaz gösterge hiç göstermiyor birde sana birsey söyluyeyim kalorşfer açma düğmesi var ya ordada lamba var haberin olsun o lamba yanıyor ben arkadasın arabada gördum sonra elektırıkçıye yaptırdım ama onu kırmızı yap çok tatlı oluyor fan ayarları güzel renkte parlıyor ama sakın göstergeye ole birşey yapayım deme ben yaptım ertesi gün söktırdum
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti yonetici » 04 Şub 2008, 21:59

Cep telefonlarında kullanılan cinsten kuvvetli ledler bulursanız olur. Beyaz değilde volkswagendeki gibi mavi yada seattaki gibi turuncu olursa görünümde sorun çıkmaz. Forumda bir arama yapın yapan arkadaşlarımız vardı.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti 34SCU59 » 04 Şub 2008, 23:56

??
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti Aykan DURAN » 05 Şub 2008, 00:57

Benim Gösterge panelide çok az gösteriyor Unhappy PatLak AmpuL Yok Ama Çok SoLuk. AmpuLLeri değiştirsem ve paneli silsem düzelir mi
? birde ben sökebilir miyim? birde söktüm diyelim toplayabilir miyim? Big%20smile
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 05 Şub 2008, 01:00

[quote="bLaCkmaiL"]Benim Gösterge panelide çok az gösteriyor Unhappy PatLak AmpuL Yok Ama Çok SoLuk. AmpuLLeri değiştirsem ve paneli silsem düzelir mi
? birde ben sökebilir miyim? birde söktüm diyelim toplayabilir miyim? Big%20smile
[/QUOTE]

sökersinde toparlarsında hocam Smile
tekrar orj ampullerinden al panelide iyicene bi parlat o zaman canlanır yada ampulleri değiştirmeden parlat fark etmez
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti KASIMPŞALI. » 06 Şub 2008, 02:10

ben duydum yada gordum formda var abı  ama nerde bakım bulrum ısallah yapnalr vardı
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tugra0618 » 02 Mar 2008, 03:22

[quote="formenci"]

MERABA ARKADAŞLAR BENDE 93 FORMAN LX VAR BEN BU GÖSTERGE IŞIKLARINI BEYAZ YAPMAK İSTİYORUM  ACABA BU MÜMKÜNMÜDÜR BAZILARI DEĞİŞİLMEZ FELAN DİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

[/QUOTE] arkadaş formenin gösterge kadranları (sayısal göstergeler tablası) yeşil son tarafları kırmızıdır.arka fondaki ışığı ne renk yaparsan yap yeşil veya tonlarını görürsün.komle değişim için ilk önce kadranlar değişecek bunun üzerinde çalışmam var ama yaza veya daha sonra wosvagendeki gibi  kafa kafaya bir çalışma
tugra0618
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hei » 09 Nis 2008, 22:46

Arkadaşlar ilk iş direksiyonu çıkarıyoruz yerinden , rahat çalışabilmek için. Bunun için direksiyonun ortasındaki skoda logosunu yerinden zarar vermeden çıkarıyoruz. Düz tıpa mantıgıyla orada, sağa sola çevirmenize gerek yok, kırılacak tırnak vb gibi detayı yok, kenarından tutun ve çıkarın. Direksiyonu sökerken dikkat edeceğimiz şey direksiyonu düz pozisyona almak, eğer çıkardıgımız eğimi unutursak araç düz giderken direksiyonumuz yan durur.

Sonra resimde oklarla gösterdiğim noktalardaki 2 vidayı çıkarıyoruz. vidalar çıktıktan sonra yapmamız gereken tek şey panelleri ( havalandırma paneli ve park lambalarının bulundugu 3 lü düğme paneli) öne dogru çekmek.

Shot at 2007-07-23

Daha sonra üst kaplamayı çıkarmamız gerekli , havalandırma panelini ve 3 lü anahtar panelini kaplayan çerçeveyi yani... Bunun için oklarla gösterdiğim noktalarda ve resimde görünmeyen bir noktada 3 vida olması lazım. bunları da açıyoruz. Vidalardan sonra paneli alttan yukarı dogru kaldırıyoruz. panelin üst kısımda tırnaklar var amacımız yukarı kaldırarak onları kurtarmak. çıkardıktan sonra göstergeler resimdeki gibi yalnız kalıyor.

Shot at 2007-07-23

Daha sonra oklarla gösteriğim noktalardaki tırnakları ( görünmeyen 2 tane daha var, sağ ve sol başta) tornavida yardımıyla esnetip çıkarıyoruz. buradaki amaç o siyah renkli plastik parçayı oradan almak.

Shot at 2007-07-23

Artık göstergeler iyice yalnız kaldı, sadece tepedeki 2 vida tutuyor, burdan sonrası önemli , o vidaları çıkardıktan sonra km telini çıkarmamız gerekecek.

Shot at 2007-07-24

İşte en kritik noktadayız , km teline zarar vermememiz gerek. üstdeki 2 vidayı sökünce sakın ola göstergeleri öne çekmeyin, birazca kendinize dogru çekip elinizi hız kadranının arkasına kıvırıp oradaki somunu elinizle çevirerek açın.(yaklaşık 50 krş büyüklüğünde) teli çıkardıktan sonra kabloları çıkarabilirsiniz korkmayın karışmaz. resimde km teli görülmekte.

Shot at 2007-07-23

Nihayet söktük. Gördüğümüz beyazlar ampul , 24 tanecik. size tavsiyem hepsini yenileyin parlaklıkları gitmiş olabilir.

Shot at 2007-07-23

Arkadaşlar göstergeleri açmak çok basit , üstte 2 altta 3 vidası var, lambaların yerinden çıkması da basit, tırnakları uygun boşluga çevirerek denk getirip çekiyoruz, kırılma şansı neredeyse yok. Tüm ampullari çıkarıp bozuklarını ayırıyoruz.

Shot at 2007-07-23

Daha sonra ampul yuvalarının çevrelerini 0 zımpara ile (ince olamsı lazım kalınsa yollara zarar verir) zımparalıyoruz, amacımız yıllar içind eoluşmuş olabilecek oksitleri temizlemek. çok bastırmaya parlatmaya gerek yok, bakır biraz parlasa yeter. Zımpara yaparken yeşil renk boyanın soyulmasında çizilmesinde herhangi bir zarar yok, dikakt etmek gereken yolları inceltmemek o yüzden 2 sür
hei
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 10 Nis 2008, 01:53

bundan daha acıklayacı bi anlatım olamazdı tesekkürler
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 10 Nis 2008, 11:35

Paylaşım için teşekkürler hei emeğine sağlık.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir