Aracımdan çok fazla takırtı sesi geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımdan çok fazla takırtı sesi geliyor

İleti KATARİN » 11 Şub 2008, 22:53

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese merhaba.Belki forum içerisinde daha önce yer verilmiştir ama sizlere birşey danışmak istiyorum.bikaç aydır favorit kullanıcısıyım malum motor sesi ne alışmıştır kullananlar  fakat öndüzenden başta olmak üzere aracta garibime giden sesler var.ön iki amatisörü  sağ sol tablaları direksiyon kutusunu ve bikaç lastik takozu değişti ama hayalini kurduğum sessizliğe ulaşamadım.Angryufak çukurlardan bile geçerken sanki hertaraftan takır tukur sesler geliyor.YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 11 Şub 2008, 23:42

Canını sıkma alışırsın zamanla.

Ben artık duymamazlıktan geliyorumBig%20smile
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 11 Şub 2008, 23:45

arkadaşım sen alt takımlara tekrar baktır bendede vardı versim skodaya alt takım elden geçti yenilendi ne var ne yok o önden gelen sen kesildi ama kapılardaki , göğüsteki, bagaj içi kapak taki seslerri de kesersen geiye motor sesi kalıyo onada aklıma bişe gelmiyo walla
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti KATARİN » 11 Şub 2008, 23:58

[quote="alwaysloser"]arkadaşım sen alt takımlara tekrar baktır bendede vardı versim skodaya alt takım elden geçti yenilendi ne var ne yok o önden gelen sen kesildi ama kapılardaki , göğüsteki, bagaj içi kapak taki seslerri de kesersen geiye motor sesi kalıyo onada aklıma bişe gelmiyo walla[/QUOTE] Tamircim ile öndüzenci birlikte baktılar bu sesi elimizden geldiği kadar kesmek için ne gerekiyorsa listeye ekleyin alacam dedim.BİR çift ön amatisör sağ sol tabla  direksiyon kutusu bikaçta takoz lastik yazdılar 120 ytl tuttu 3 saatlik işlemden sonra bindim ama hayal kırıklığı yaşadım Cry
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 12 Şub 2008, 00:18

direksiyon  kutusu  o  kadar  ucuz  değildir  yahu ..

tıkırtı burcu  vs  değişmedimi ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alwaysloser » 12 Şub 2008, 00:20

walla o onların beceriksizliği olabilir benim tamirci yılların skodacısı bıraktım adama sabah akşama kadar kendi almış parçaları kendi taktı araban hazır dedi gittim aldım 110 lira verdim olay bitti belkide kalitesiz parçalardır günahını almayım adamlarında yada o sesler başka yerden geliyodur göğüs felan olmasın eminmisin alt takımlar olduğuna
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti weyis » 12 Şub 2008, 00:24

bende o tıkırtılardan  dertliyim benimki tıkırtıda değil şakırtıTongue
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 12 Şub 2008, 01:19

[quote="AhmetH"]direksiyon  kutusu  o  kadar  ucuz  değildir  yahu ..

tıkırtı burcu  vs  değişmedimi ?
[/QUOTE] direksiyon kutusu 45 ytl idi daha ucuzuda vardı
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 12 Şub 2008, 02:38

hosgeldın agbıcım benım fomndede vardı bu seslerden maddı olarak degıl manavı olrak sarstı benı nasılmı  on takımı degıstıkten sora  ses gıtmedı  torpıdo ayakları komple degıstı yıne gıtmedı  koltujlar  komple bastan yerlerıden sıkıldı  olamdı  bagas kapsı lastıkalrı degıstı  kaıpıalrın   fıtılerı degıstı   ve yan ıcerdekı cıtalr vıdaları saglamlastrıldı ve allaha sukur yolda gıderken yanımda konusanın sesını duymaya basldım  motor sesı ıse kolay sayılır  kaputa ızalosyon batılarıdnan cektır ıse yarıoyor  hepsnın malıyetı on takım ıocnde 300   cıvarını bukdu on takıma baya bır bakım yaotık ama  bunalrdan sonra deger bence  kolay gelsın sımdıden   bu arda memleket neresı nerdensın
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia9841 » 12 Şub 2008, 02:44

[quote="KASIMPŞALI."]hosgeldın agbıcım benım fomndede vardı bu seslerden maddı olarak degıl manavı olrak sarstı benı nasılmı  on takımı degıstıkten sora  ses gıtmedı  torpıdo ayakları komple degıstı yıne gıtmedı  koltujlar  komple bastan yerlerıden sıkıldı  olamdı  bagas kapsı lastıkalrı degıstı  kaıpıalrın   fıtılerı degıstı   ve yan ıcerdekı cıtalr vıdaları saglamlastrıldı ve allaha sukur yolda gıderken yanımda konusanın sesını duymaya basldım  motor sesı ıse kolay sayılır  kaputa ızalosyon batılarıdnan cektır ıse yarıoyor  hepsnın malıyetı on takım ıocnde 300   cıvarını bukdu on takıma baya bır bakım yaotık ama  bunalrdan sonra deger bence  kolay gelsın sımdıden   bu arda memleket neresı nerdensın [/QUOTE]

"motor sesı ıse kolay sayılır  kaputa ızalosyon batılarıdnan cektır ıse yarıoyor  "

Üstad bu yazdığını nerede yaptırabliriz?
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 12 Şub 2008, 11:39

Amortisörlerle beraber amortisör takozlarını da değiştirdiler mi? KAliteli takozlarla değiştirince epey fark ediyor. Bir de şu gerçek vardır ki Favorit' in süspansiyonu biraz gürültülü çalışır. Tamamen sıfır parçalarla yenilendiğinde bile çukurlara girip çıkıldığında gürültülü çalışıyor süspansiyonu. Buna da yapacak bir şey yok.Unhappy
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti parsanoto » 12 Şub 2008, 11:55

[quote="KATARİN"][quote="alwaysloser"]arkadaşım sen alt takımlara tekrar baktır bendede vardı versim skodaya alt takım elden geçti yenilendi ne var ne yok o önden gelen sen kesildi ama kapılardaki , göğüsteki, bagaj içi kapak taki seslerri de kesersen geiye motor sesi kalıyo onada aklıma bişe gelmiyo walla[/QUOTE] Tamircim ile öndüzenci birlikte baktılar bu sesi elimizden geldiği kadar kesmek için ne gerekiyorsa listeye ekleyin alacam dedim.BİR çift ön amatisör sağ sol tabla  direksiyon kutusu bikaçta takoz lastik yazdılar 120 ytl tuttu 3 saatlik işlemden sonra bindim ama hayal kırıklığı yaşadım Cry[/QUOTE]
dostum yanlış anlama ama 120 liraya bunların hepsini değiştirmen mümkün değil..2 tane amortiör,2salıncak(tabla)direksiyon kutusu,lastik takozlar falan imkansız gibi bişey..aldığın markaları yazarsan buraya sana yardımcı olalım..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti demir_01 » 12 Şub 2008, 13:22

alısacaksın dostum alısacaksın bı parca baska arabalara bındıgınde kıskanırsın baskalarının arabasını sessız dıe ama senın arabanda cok ııı
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Misafir » 12 Şub 2008, 13:53

tamirciler kötüymüş. arızayı bulamamışlardır.
Misafir
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir