Arabayı sonunda pert ettiler anlamayan ustalar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabayı sonunda pert ettiler anlamayan ustalar

İleti rather86 » 12 Şub 2008, 00:07

95 model seat ibiza 1.8 efi heralde fazla konuşmadım ii gidiyo dedi 1800 motor dedi efi var başka yok benim hoşuma gitmiyo benim bulduğum bu netten http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=5309195

rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 12 Şub 2008, 00:09

kafana takma seatta güzel arabadır 95 model 1.8 se vallaha ne yalan söyleyim favoritten daha iyidir ama tinede senin bileceğin iş tabi.....
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti silverlinemania » 12 Şub 2008, 00:09

hocam öncelikle geçmiş olsun eğer arabanı yaptırtmak istiyosan sana gaziosmanpaşa bereçte olan oto bayraktarı tavsiye ederim tam 14 yıldır onlara yaptırıyoruz arabayı hiç problem olmadı çok güzel yapıyolar ama sana gün verebilir onuda söyliyim çok yoğun çalışıyolar ve gerçekten çok makul fiyatlara yapıyolar eğer yaptırtmak istersen ben sana yardımcı olurum yeri bulamam falan dersen araban gitmiyosa onlara söyleriz gelir kapının önünden alırlar aracını bir güzel yaparlar eskisinden güzel olur bide dua edersin onlara servis orası skoda servisi ama dediğim gibi servis diyince gözün korkmasın çok makul fiyatları istersen bana özel mesaj at ben sana numaramı veriyim yarında istersen gidip bakabiliriz 
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 12 Şub 2008, 00:11

bende ne yalan söleyim daha ben tadını çıkaramadadım yoksa oda hoş araba ben buna biraz daha biniyim yaptırdıktan sonra bakarız biraz yatışsın ortalıkta ben hevesimi aldıktan sonra değiştirim tabi............
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 12 Şub 2008, 00:12

wodoo nun dediği gibi sana parça maliyeti olur bişeler yapmak istersin yapamazsın motor iidir bas gitsin ama okadar emek vermişsn yarım bırakma derim ben bana bak ben tam bi renault 21 concorde delisiyim ama arabam şimdi boyandı ve bakılarını çalışmaya başlayınca daha rahat yaptırmaya başladım ve banada okadar masraf çıkarmıyor buda hoşuma gidiyo şimdi sırada bi spoiler ve 14 lük jant kaldı
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti rather86 » 12 Şub 2008, 00:12

düşünsene yaptır yaptır hevesini alamadan sat olacak işmi sana olsa sen ne yaparsın
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti weyis » 12 Şub 2008, 00:13

çok geçmiş olsun
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 12 Şub 2008, 00:16

[quote="rather86"]düşünsene yaptır yaptır hevesini alamadan sat olacak işmi sana olsa sen ne yaparsın[/QUOTE]
hocam ben arabayı 5 ay takur tukur kulandım parasızlıktan sonra param oldu yaptırdım alt takımları tek ses yok altta işe gittim 7 km sonra park ettim sonra işim çıktı yola çıktım 300 metre sonra bana çarptılar araba pert oldu 1 ay binemedim şimdide topluyorum yawaş yawaş
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sinnex » 12 Şub 2008, 11:54

Bencede Seat İyidir.
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Şub 2008, 11:58

[quote="rather86"]...sadece contaya 170 milyon işçilik dahil para istedi siboplar falan hepsi değişcekmiş............AngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry[/QUOTE]

Hararet çok yükselmedi diyorsun. Eğer daha önceden hararet nedeniyle conta değiştirilip de silindir kapağı taşlanmadıysa, şimdi conta değiştirilirken kapak taşlanarak kurtarılabilir bence. Ancak daha önce taşlandıysa, payı kalmadığı için yeni bir silindir kapağı gerekebilir.

[quote="rather86"]hararet yoktu ben çok dikkat ettim ama yapıldıktan sonra su hortum sertleşti motora giden sisti sordum adam bişey olmaz dedi nede olsa usta bilir dedik iyi ... yedik[/QUOTE]

Bunun aynısı bir Şahin' de başıma geldi. O hortumların iç kısımlarında saç örgüsü şeklinde iplikler vardır. Üzeri de lastik kaplıdır. Bir yerinden o ipliklerde deformasyon olduysa, lastiği bir şekilde patlatıyor. Hararetin çok yüksek seviyelere gelmesine gerek kalmıyor bu durumda. Ayrıca susuz çalıştığı için de devir daim pompası değişimi gerekebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti favoritrally » 12 Şub 2008, 12:33

Bence araçta daha önceden bi sorun varsa ve eski devir daim pompasıda su kaçırıyorsa buyüzden o patlama olmamış olabilir, pompa onarıldıktan sorna aracınız su eksiltmediği için içerde artan basınç bu arızayı ortaya çıkarmış olabilir. Devirdaim pompasını değiştirmek bizim araçlarımızda oldukça kolay tamirci hatası olmayabilir yani . Silindir kapağınızda daha önce hiç işlem görmemişse bi kere taşlanması ile bişey olmaz aracınız pertte olmaz kapağın üzerinden birkaç mm taşlanacak yeni conta takıldıktan sonra hiç bir probleminiz kalmaz ben kendi kapağımdan 1 cm taşlattım hala kullanıyorum .
favoritrally
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 12 Şub 2008, 13:11

kardes gecmıs olsun kısmet boleymıs sımdı olaylar cok taze sinirini anlayabılıyorum bızım arabaya carptıkları ılk gun gıdıp carpan adamı bı guzel dovmek ıstedım ama sımdı ne oldu hıc bısı gecer
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 12 Şub 2008, 14:41

ben geçen sene arabayı ustaya bıraktık usta ama adam sonra kaporta motor rektefiye,cotalar,siboblar ,dispuratör kapağı ,silindir kapağı taşlama vb... aklıma gelmiyo komple motor kaporta bakıma soktuk babamın arkadaşıydı fiyatta anlaşamadılar adam kazıklamak istedi bizde bidaha ona götürmedik bide benim tamirciye gidene kadar hiç hararet çıkmadı ben oraya gittim adamlar bakmak için falan çalıştırdılar adamlara su yok dedim duymazlıktan geldirler gaza basıyolar su devirdaim yapıyomu die sonra ben gittim giderken araba düzgün çalışıyodu geldim araba hoplaya hoplaya çalışıyodu devri bi düşüp bi artıyodu ben söyledim adam geldi gaza bastı araba normale döndü ya orda bişey oldu yada ben bişey yaptım sonuçta olan oldu bugun usta baktı 250 ytl masraf çıktı patlama hortum yarılmış radyatörün altından çıkan hortum devirdaime giden

rather86
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir