3.Vites Ötüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

3.Vites Ötüyor

İleti DeeJaY_gT » 15 Şub 2008, 01:22

Merhaba;
1994 Model Favorit 135 lx var. Arabanın ilk sahibi benim. 14 yıldır kullnıyorum.3.viteste ses vardı kuş gibi ötüyo ustaya götürdüm 3.vites dişlisi değişcek dedi parcasını aldım değiştirdi. Ses değişmedi devam ediyor aynı arıza. Grup dişlisi değişmesi lazım dedi 300 ytl fiyatı var hiç masrafa girme dedi ben 100 ytl ye buldum şansa onu verdim değiştirdi ses azaldı ama eski ses yok ama yine azda olsa ses var. Anlamadıgım bu nasıl usta şanzımanı dagıttı gözümün önünde bakıpta anlayamazmı nerde sorun var diye deneme yanılma yoluylamı olur bu. Bu tip bi sorunla karşılacan yada bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.Aynı zamanda baskı palatayıda oldugu gibi değiştirdim.

DeeJaY_gT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Şub 2008, 12:54

Aks bilyalarını da kontrol ettiniz mi? 40 km/s ve üzeri hızlarda benim Favorit' te de bir ötme oluyordu ama kuş sesi gibi değil de daha çok tırıltı şeklindeydi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti parsanoto » 15 Şub 2008, 13:00

[quote="DeeJaY_gT"]Merhaba;
1994 Model Favorit 135 lx var. Arabanın ilk sahibi benim. 14 yıldır kullnıyorum.3.viteste ses vardı kuş gibi ötüyo ustaya götürdüm 3.vites dişlisi değişcek dedi parcasını aldım değiştirdi. Ses değişmedi devam ediyor aynı arıza. Grup dişlisi değişmesi lazım dedi 300 ytl fiyatı var hiç masrafa girme dedi ben 100 ytl ye buldum şansa onu verdim değiştirdi ses azaldı ama eski ses yok ama yine azda olsa ses var. Anlamadıgım bu nasıl usta şanzımanı dagıttı gözümün önünde bakıpta anlayamazmı nerde sorun var diye deneme yanılma yoluylamı olur bu. Bu tip bi sorunla karşılacan yada bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.Aynı zamanda baskı palatayıda oldugu gibi değiştirdim.
[/QUOTE]
dostum nasılsın hattırladınmı benii.senin şanzıman parçalarını ben vermiştim ümraniye parsan oto..problemin çözülememiş üzüldüm.acaba grup rulmalarındada arızamı var..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir