fren hidroliği kaçırıyor yolda fren boşaldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fren hidroliği kaçırıyor yolda fren boşaldı

İleti kale » 15 Şub 2008, 15:30

dün akşam sıkışık trafikte fren pedalı birden bire çok aşağıda tutmaya başladı çok kısa bi süre sonra dibine kadar basınca bile sadece tek taraf o da çok çok az tutuyordu neyse Allahtan trafik çok sıkışıktı ve çok yavaş yol alırken bu sorun ortaya çıktı eve güç bela geldim baktım sağ arka teker yağ içinde bütün hidroliği ordan dışarıya atmış arkadaşımda birlikte baktık o fren merkezinden kaçırıyor olabilir dedi kampananın içindeymiş galiba bu fren merkezide lastiği söküp değiştirmesi kolay bir parçamıdır bu ayrıca şu da var sorun merkezdenmidir başka birşey olabilirmi

ikincisi ise 1 hafta önce radyatörü temizlettim ve antifriz koydurttum tamircim soylemişti gerçi küçük delikler varsa açabilir ama koyalım bakalım diye şimdi fren hidroliğine bakarken gördüm radyatörden ve kalorifer radyatöründen su sızıyor sanki bir yerde duymuştum forumdamı okudum bilmiyorum radyatörün küçük deliklerini tamir eden bir madde varmı radyatöre dökülünce küçük delikleri tıkayacak ???

kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 15 Şub 2008, 15:37

Abi canına mı susadın eve gidilir mi bıraksaydın arabayı orada

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Şub 2008, 15:38

Fren sorunu arka merkezlerle ilgili de olabilir, fren ana merkezle de ilgili olabilir. Sol-arka fren merkezi hidrolik kaçrıdığınde fren pedalı dibe yapışmamıştı benim başıma geldiğinde. Ama bendeki sorunda kaçak ufak bir delikten oluo sizde kaçak daha da büyük olabilir.
Radyatör onarıcı maddeler antifrizle beraber pek fazla etkili olmuyorlar. Hele ki sızıntı fazlaysa hiç bir faydaları olmuyor. Her iki radyatörü de değiştirirseniz, düken üstünde gitmezsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti PİCK-UP » 15 Şub 2008, 15:39

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
ewt radyatör katkıları 5-10 ytl civarı bir katkı maddesi marketlerden ve ya , petrollerden alabilirsin...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti parsanoto » 15 Şub 2008, 15:53

[quote="kale"]dün akşam sıkışık trafikte fren pedalı birden bire çok aşağıda tutmaya başladı çok kısa bi süre sonra dibine kadar basınca bile sadece tek taraf o da çok çok az tutuyordu neyse Allahtan trafik çok sıkışıktı ve çok yavaş yol alırken bu sorun ortaya çıktı eve güç bela geldim baktım sağ arka teker yağ içinde bütün hidroliği ordan dışarıya atmış arkadaşımda birlikte baktık o fren merkezinden kaçırıyor olabilir dedi kampananın içindeymiş galiba bu fren merkezide lastiği söküp değiştirmesi kolay bir parçamıdır bu ayrıca şu da var sorun merkezdenmidir başka birşey olabilirmi

ikincisi ise 1 hafta önce radyatörü temizlettim ve antifriz koydurttum tamircim soylemişti gerçi küçük delikler varsa açabilir ama koyalım bakalım diye şimdi fren hidroliğine bakarken gördüm radyatörden ve kalorifer radyatöründen su sızıyor sanki bir yerde duymuştum forumdamı okudum bilmiyorum radyatörün küçük deliklerini tamir eden bir madde varmı radyatöre dökülünce küçük delikleri tıkayacak ???
[/QUOTE]

araçta hiç hidrolik kalmamışsa pedalın boşalması normaldir..arka fren silindirini değiştirtmek bi tamirci işi 20 dakikalık bi iş kendiniz yapmayı denemyin çünkü hava alma işlemleri var.ayrıca kampna sökülmüşken balatalarda baktırın balatalar yağlanmışsa bence değiştirin özelliğğini kaybediyor..

bu radyatöre atılan onarıcı madde konusunda ise bazı ustalar karşı çıkıyor..nedenini sorduğumda onarıcı madde su kaçağı olan yerleri tıkarken bazende sağlan su kanllarında tıkanıklığa yol açabiliyormuş.

zaten yenisi 40 lira olan parçanın onarıcısına 10 lira verip riske girmek pek doğru değil gibi..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti kale » 15 Şub 2008, 15:59

umt d ne yapsaydım 3 şeritli yolda trafik felç olmuş adım adım ilerlerken birde benmi arabayı bıraksaydım oraya mecburen yavaş yavaş geldim

sainz,PİCK-UP çok sağolun sanırım benimkiside arka merkezle ilgili çünkü sağ arkadan başka kaçak yok gibi radyatör suyunu değiştirip antifriz li suyu boşaltıp şu radyatör onarıcılarla bi şansımı deneyip olmassa radyatörü değiştiririm artık
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 15 Şub 2008, 16:03

parsanoto doğru soyluyorsunuz tamirciye göstermek mantıklı olan fren çünkü ben doğru yapamayabilirim olmadık bir yerde yine aynı şey olursa bu kadar kolay kurtulamayabilirim radyatör bu kadar ucuzmu birde kalorifer radyatörünün fiyatımı bu soylediğiniz çünkü benim su radyatöründede kalorifer radyatöründede kaçak var
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 15 Şub 2008, 16:09

aynısı banada oldu borusundan kaçırıyodu arka sağ tekerin demir yapıştırıcısı falan denedik sanayiye gidene kadar en sonunda ben sanayiye frensiz gittim önüme dolmuşlar falan kırdı yolcu almak için allahtan kazasız belasız gittim gidince adam dediki öle bi olay olduğunda boruyu kırıp ucunuda körelt dedi kendini riske atmaya değermi dedi 5 liralık parça dedi ondan sonra ön arka merkezler zaten değişmişti onları yaptırdım ama adam boruyu taktı havalarını almayı unuttu heralde fren sert ama hoşuma gitmedi bide ana merkezle şu basınç veren seyde değişti ama yine hepsi yeni parçayken bile istediğim gibi değil
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 15 Şub 2008, 16:11

sölediğim su radyatörünün fiyatı..kalorifer radyatörleri kalitesine göre 20-30 arası değişiyor..20-30 arası değişenler çinden gelen mallar orjinal ler hemen hemen 2 katı fiyatı..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti kale » 15 Şub 2008, 16:16

rather86 ben dün akşam tamirciye gitmek için fren hidroliğini doldurdum çıktım yola çok fazla kaçırmadığı için benimkisi, hiç sorunsuz gittim tamirci kapalıymış boşuna gittim orası ayrı konudaSmile aslında çok fazla kaçırmıyorsa yada yolda Allah korusun başınıza gelirse fren hidroliği koyup gidebilirsiniz yanınızda yoksa yoldaki herhengi bir benzinlikte kesin vardır aklınızda bulunsun benim aklıma eve geldikten sonra geldide Ouch
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 15 Şub 2008, 16:20

şöyle birşey olabilirmi benim aklımda olan bir konuydu zaten radyatörü biraz büyütmek istiyordum yazın hareretin çabuk çıkmaması için hazır radyatör arıza yapmışken başka marka bir aracın daha büyük radyatörünü taktırsam hararetin çabuk yükselmemesine bir faydası olabilirmi???

kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 15 Şub 2008, 16:21

Allah korumuş .. 
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti KATARİN » 15 Şub 2008, 22:40

[quote="kale"]

şöyle birşey olabilirmi benim aklımda olan bir konuydu zaten radyatörü biraz büyütmek istiyordum yazın hareretin çabuk çıkmaması için hazır radyatör arıza yapmışken başka marka bir aracın daha büyük radyatörünü taktırsam hararetin çabuk yükselmemesine bir faydası olabilirmi???

[/QUOTE] Ben site içerisinde okumuştum bi aralar doğan radyatörü birebir oluyor favo ya diye bi araştır istersen site içinde
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 15 Şub 2008, 23:07

[quote="KATARİN"][quote="kale"]

[/QUOTE] Ben site içerisinde okumuştum bi aralar doğan radyatörü birebir oluyor favo ya diye bi araştır istersen site içinde[/QUOTE]

Piyasada süper 3'lü radyatörler var ama favolar için uygun mu bilmiyorum. Ben geçen ay radyatörü değiştirdim antifrizden sonra çatlak yerler çıktı. 40 YTL ye almıştım bilgin olsun.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 15 Şub 2008, 23:17

fiyatı uygunmuş söylediğiniz süper 3lü radyatörün siz ne marka araca taktınız bu radyatörü orjinalinden farklı galiba verim alabildinizmi eskiye oranla ?
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 15 Şub 2008, 23:39

geçmiş olsun
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti kale » 15 Şub 2008, 23:59

sağolasın kardeşim
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 16 Şub 2008, 00:07

bendeki ufak değildi boruyu yeni taktırmıştım uzun geldi onlarda büktüler bükülen yerinden ne kadar küçük olursa olsun tazikli atıyor oda boşaltıyor ben hidroliği koysan bile durmuyodu araba basınç yapmayınca fazla tutmuyo bende koydum 1 ltre ile 20 km gittim 10 kmsinide frensiz gittim
rather86
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir