fren hidroliği kaçırıyor yolda fren boşaldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fren hidroliği kaçırıyor yolda fren boşaldı

İleti kale » 16 Şub 2008, 17:51

bugün tamircime gittim ve tahmin ettiğimiz gibi arka fren merkezinde sorun varmış değiştirdik frenlerin havasını aldı fren ayarı yaptı el frenini ayarladı eskisinden çok daha iyi oldu parça işçilik dahil 20 lira tuttu seviyorum ben bu favoları parçaları tofaşlardan ucuz bazen Thumbs%20Up 
bu kısım çok iyide benim tamirci bişey yaptı artık bende biliyorum doğru bişey değil ama battı balık yan gider dedim bende, radyatörün su kaçırmaması için biraz toz biber attıkmı küçük bi deliktir zaten kapatır dedi ya nasıl olur dedim motor bloğundaki su kanalları falan tıkanıra dedim bende ama bi baktım dükkandan toz biber çıkardı LOL ben ilk defa yapmıyom bişeycik olmaz sen içini rahat tut ben herzaman burdayım dedi bişey olursa ben hallederim sen hiç karışma güven bana dedi e iyi o zaman dedim artık bir görseniz nasıl emin kendinden artık olursa olur olmazsa zaten değiştirmeyi düşünüyordum radyatörü değiştiririz artık Tongue

kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Şub 2008, 18:05

[quote="kale"]...radyatörün su kaçırmaması için biraz toz biber attıkmı küçük bi deliktir zaten kapatır dedi ya nasıl olur dedim motor bloğundaki su kanalları falan tıkanıra dedim bende ama bi baktım dükkandan toz biber çıkardı LOL ben ilk defa yapmıyom bişeycik olmaz sen içini rahat tut ben herzaman burdayım dedi bişey olursa ben hallederim sen hiç karışma güven bana dedi e iyi o zaman dedim artık bir görseniz nasıl emin kendinden artık olursa olur olmazsa zaten değiştirmeyi düşünüyordum radyatörü değiştiririz artık Tongue[/QUOTE]

Özellikle de kırmızı toz biber, ufak tefek delikleri veya akıntı olabilecek yerleri kapatabiliyor.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti kale » 16 Şub 2008, 18:06

bizde zaten kırmızı toz biber koyduk sizde demek daha önceden bildiğinize göre çokta abes bişey değilmiş ben ilk kez duyduğum için çok tuhaf gelmişti bana
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 16 Şub 2008, 21:59

büyük geçmiş olsun,fren arızası tehlikelidir,allahtan bir şey olmamış,tekrar büyük geçmiş olsun.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 17 Şub 2008, 00:01

çok sağolun gerçekten ucuz kurtulduk süratle ilerlerken fren aynı şekilde tutmasaydı bu kadar kolay sıyrılamazdım
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silver_line » 18 Şub 2008, 15:28

sanırım bu sorun özellikle eski skodalarda kronik.Arka tekerlerin fren merkezleri problemli biraz.ana fren merkezide aynı şekil.ben hepsini sırayla değiştim su koyverdiği için.Ustalarda artık alışmış.dinlemiyorlar bile sorunu.çözüp gönderiyorlar hemen.
silver_line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 Şub 2008, 17:38

[quote="kale"]bizde zaten kırmızı toz biber koyduk sizde demek daha önceden bildiğinize göre çokta abes bişey değilmiş ben ilk kez duyduğum için çok tuhaf gelmişti bana[/QUOTE]

Hatta taş gelip de ufak delik açılmışsa radyatörde, kuru incir koyarak orayı idareten kapattıklarını hatırlıyorum eskilerin.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti FLEYLAK » 18 Şub 2008, 18:58

kale   izmirde tamircin nerede?
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 19 Şub 2008, 00:58

[quote="sainz"][quote="kale"]bizde zaten kırmızı toz biber koyduk sizde demek daha önceden bildiğinize göre çokta abes bişey değilmiş ben ilk kez duyduğum için çok tuhaf gelmişti bana[/QUOTE]

Hatta taş gelip de ufak delik açılmışsa radyatörde, kuru incir koyarak orayı idareten kapattıklarını hatırlıyorum eskilerin.Wink
[/QUOTE] radyatör konusunda millet olarak yaratıcılığımızı konuşturmuşuzLOL
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 19 Şub 2008, 01:00

[quote="FLEYLAK"]kale   izmirde tamircin nerede?[/QUOTE]

bornavada ege acil servisin karşısındaki shell in sokağında. sanayide değil. daha önceden de bir dönem skoda bor-ser de çalışmış iyi işçiliği var
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 19 Şub 2008, 01:13

Arkadaşlar bu zamanda biberle falan radyatör tamiri ile uğraşılırmı aşağıdaki linkteki gibi bir sürü radyatör delik tıkayıcı ürün var. Toz biber kullanmaktan daha mantıklı olacağını düşünmeyeniniz yoktur herhalde.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti kale » 19 Şub 2008, 01:23

[quote="?"]Arkadaşlar bu zamanda biberle falan radyatör tamiri ile uğraşılırmı aşağıdaki linkteki gibi bir sürü radyatör delik tıkayıcı ürün var. Toz biber kullanmaktan daha mantıklı olacağını düşünmeyeniniz yoktur herhalde.

[/QUOTE] bende sizin gibi düşünüyordum ama yaptırdığım usta daha öncede söylediğim gibi sorumluluk bana ait deyince yap o zaman dedim sonuçta bir delikten su akıyor delik kapanır su kesilirse usta haklı çıkar bende radyatörü değiştireceğime 3 kaşık biberle sıyırırım LOL ha su kesilmezse ki biberi attığından beri su eksiltmedi arabaEmbarrassed en fazla zaten değiştireceğim radyatörü 3 gün sonra değiştirmiş olurum yani denemenin hiç bir zararı olmayacağı için koydurttum ve şimdilik işe yaradı gibi tavsiye ettiğiniz radyatör onarıcı maddelerden koymayı düşünüyordum bende ama forumda arkadaşlar motor içindeki su kanallarını tıkama ihtimali olduğunu söyleyince vazgeçtim bu onarıcı maddelerden Wink bazen nasıl grip olunca kocakarı ilaçları iyi geliyorsa arabalardada buna benzer durumlar olabiliyormuş bu olayda bunu öğrendimTongue
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir