Değişen termostat sonrası hararet sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Değişen termostat sonrası hararet sorunu

İleti sainz » 22 Şub 2008, 12:54

[quote="matraks81"]mrb.arkadaşlar bugün arabayı servise verdim komple antifiriz koydurdum orta ve arka eksoz değişti bujiler değişti hava filtresi değişti kalbüratör temizlendi subap ayarı yapıldı toplam işcilik dahil 160 lira tuttu şuan araba zehir gibi oldu hararet problemi yok şimdilik sizlerinde dediği gibi herhalde soğutma sisteminde hava vardı şuan için bir problem yok kaloriferde canavar gibi  Allaha şükür yanlız tamirci subap ayarını 20-25 yapmış biraz ses yapıyor subaplar benim bildiğim 20-20 olması lazım sizce kaç olmalı acaba tekrar ayarlatacağım bir kaç gün sonra [/QUOTE]

Haynes Manual' e göre emme ve egsoz supapları 0,20 mm. olarak verilmiş; ancak alaşım emme supabı için 0,25 mm. gibi bir değer daha var. Ancak hepsi 0,20 mm. olarak ayarlandığında sorun çıkacağını zannetmiyorum.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti matraks81 » 22 Şub 2008, 13:47

mrb.ilk önce yardımlarınız için teşekkürler bir sorum daha olacaktı resimde göndermiş olduğum parçayı buralarda bulamadım bu parça bulunurmu ne kadardır acaba.benim araçta yok arabayı boyatacağım zırf bu parça yüzünden boyatmadım.

kırmızı renkle işaretlediğim büyük plastik parça
matraks81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Şub 2008, 13:51

[quote="matraks81"]

mrb.ilk önce yardımlarınız için teşekkürler bir sorum daha olacaktı resimde göndermiş olduğum parçayı buralarda bulamadım bu parça bulunurmu ne kadardır acaba.benim araçta yok arabayı boyatacağım zırf bu parça yüzünden boyatmadım.

kırmızı renkle işaretlediğim büyük plastik parça
[/QUOTE]

Parsan Oto nickli arkadaşımız yardımcı olacaktır size. Bir de Topkapı Akınsal Sanayi Sitesi' nde Kaya Otomotiv' de vardı bu parçadan. (212) 481 92 14 telefon numarasından arayıp öğrenebilirsin. Havale yapınca kargoyla da gönderirler sanırım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 17 misafir