favo lpg de çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favo lpg de çalışmıyor

İleti kale » 20 Şub 2008, 14:38

arkadaşlar aracıma lpgyi kendim taktırdım kit brc marka fakat taktırdığımdan bu yana aracı lpg de bırakınca ertesi gün çalıştırmak istedğimde imkanı yok çalışmıyor ve bunun soğuklarla bi alakası yok biliyorum çünkü eylül ayında taktırdım yani havalar sıcaktı ve o zaman da çalışmıyordu soğuktan olmadığını düşünmemin bir diğer nedenide iterek vurdurduğumda hemen alıyor lpg ile aküsü, marş motoru, bujileri tamamen sıfır daha 1 ay önce tüm bakımlarını yaptırdım yani bunlardan olma olasılığıda yok sanki bana gaz gelmiyormuş gibi geliyor yani yakıt gelmediği için çalışmıyormuş gibi lpgyi taktırdığım yere kaç kere gittim ama adamlar hakikaten hiçbirşeyden anlamıyorlar en sonunda kapatırken benzinde kapatmanız gerekli dediler sıyrıldılar çözüm getiremeyince sizce çalışmamasının nedeni ne olabilir ayrıca favorit sahiplerine sormak istiyorum herkes arabasını benzindemi kapatıyor gaz alırken favoriti olan birisi denk geldi ben 4 sene oldu taktıralı o zamandan beri yaz kış benzinde çalıştırmadım ve ilkl marşta alıyor diyor

kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 20 Şub 2008, 14:41

Bende Felicia var karbüratörlü, bende BEDİNİ marka sistem var, yaz kış hep LPG'de bırakıyor ve LPG'de çalıştırıyorum, hatta -10 derecede bile tek seferde marş alıyor....
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 20 Şub 2008, 15:15

Lpg de çalışıyor ama tedbir için benzinde kapatıp açıyorum

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 20 Şub 2008, 15:23

ben sana tek sebebi söleyeyim.. aracın lpg beyni alınan lpg gazındaki pislikleri beynin içnde kalabiliyormuş bende geçende ögrendim. LPG takan firmanın yanına gittim orda bir adam
marşa bastı gözümün önde en az 9-10 saniye marşa bastı zorla çalıştı. adamlar bir beyin temizligi yaptı benzinle pırıl pırıl oldu içi. ondan sonra allah seni inandırsın marşa resmen dokununca çalışıyordu araba. şaşırdım kaldım bence seninkide öyle olmuştur. bir beyin temizligi yaptır. 25 ytl imiş zaten

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti BlueVRS » 20 Şub 2008, 15:46

vurdurarak çalışıyorsa araç,demekki marş sisteminde sorun var,akü sıfır olabilir ama kaliteli ve 72 amper bir akü iyi olur,birde marş motorunun orjinali değilse sıfırda olsa yeterli devirle dönmüyorsa aracı çalıştırmakta zorlanabilir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silver_line » 20 Şub 2008, 16:11

eğer benzinde de aynı sorunu yapıyorsa ateşleme marş vs. olabilir.Fakat benimde lpgli.geç alma durumu haricinde bi problem yaşamıyorum.oda bazen.fakat kalitesiz yerden almıyorum lpg yi hiç bir zaman.Ama ona da taktım.lpg yi taktırdığım andavallar ya anlamıyor yada işin içinden sıyrılıp uğraşmak istemiyorlar.çarem rakip lpgciye gidip birazda onlardan öğrenmeye çalışmak işi iyisi mi.Winkdaha da 3-4 aylık falan lpg.bi probl. çıkarsa beyni değiştirtcem hemen.Aldesa zaten markası,sakın taktırmayın olacaktır soranlara cevabım..
silver_line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 20 Şub 2008, 17:19

benzinde hiç bir sorun çıkarmadan çalışıyor hatta yarım marşta çalışıyor sonra lpg ye alıyorum bir sorun yok ama bir yerde arabayı bırakıp 3-4 saat sonra çalıştıracağım zaman yine araba çalışmıyor marş motoruda orjinaliyle değişti akü 60 amper mutlu akü takıldı lpg beyninin kirli olacağından yapcağınıda düşünmüyorum çünkü ilk takıldığındada böyleydi yani hemen kirlencek hali yoktur heralde acaba beyin sıfır takılırken arızalı olabilirmi birde şöyle bi durum var lpg de bırakıp marşa basınca çalışmadığı zaman pompalıyorum gazı veya sonuna kadar basıyorum hani ilk lpgye geçerken 'çıt' diye bir ses gelir ya o ses arka arkaya 'çıt çır çıt çıt' diye arka arkaya geliyor anahtarı 3 kez değiştirdiler anahtardada problem yok aklıma sadece beyinin arızalı olabileceği geliyor
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skofavo » 20 Şub 2008, 23:07

bende atiker var hiç sorun yok
skofavo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 21 Şub 2008, 00:11

zaten bende sonradan atiker taktırmadığıma pişman oldum her ne kadar brc den daha kalitesi olmasada atikerde sorunun ne olduğunu daha kolay buluyorlar çünkü atikeri çok daha fazla montaj yapıyorlar
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slurps » 21 Şub 2008, 01:47

distiribütör kapagına bak eger catlak varsa ondanda olur yada buji kabloları bende de aynı sorun vardı kapak deişti bujiler degişti akü degişti simdi lpgde calısıyo hiçte sorun cıkarmıyo
slurps
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 21 Şub 2008, 01:58

Öncelikle mümkünse akşam aracı benzinde stop ettirin. Aksi halde Sabah direk marş yapmayın. Yarım kontak yapın. Gaz beyninden "tık" sesi gelene kadar bekleyin  ve aynı işlemi 3-4 kere yapın daha sonra marş yapın. Bu işlem işinize yaracağını düşünüyorum. Umarım faydalı olur.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KATARİN » 21 Şub 2008, 02:15

benim favoda bazen tek marşta alıyor bazen 2-3 ü bulduruyor  NE VAR SANKİ ŞU BENZİNE ZAM YAPIP DURMASALARDA MİLLET BU KADAR SORUNLA KARŞILAŞMASAAngry
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 21 Şub 2008, 02:19

[quote="slurps"]distiribütör kapagına bak eger catlak varsa ondanda olur yada buji kabloları bende de aynı sorun vardı kapak deişti bujiler degişti akü degişti simdi lpgde calısıyo hiçte sorun cıkarmıyo [/QUOTE] değişmeyen sadece distribütör kapağı kaldı buji kablolarını değiştirtmiştim zaten olmazsa onuda değiştirteyim sağolun
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 21 Şub 2008, 02:21

[quote="LiLPlayya"]Öncelikle mümkünse akşam aracı benzinde stop ettirin. Aksi halde Sabah direk marş yapmayın. Yarım kontak yapın. Gaz beyninden "tık" sesi gelene kadar bekleyin  ve aynı işlemi 3-4 kere yapın daha sonra marş yapın. Bu işlem işinize yaracağını düşünüyorum. Umarım faydalı olur. [/QUOTE] bu yöntemi kısmen uyguluyorum aslında ama sadece 1 kez yapıyorum yani açıp tık sesini bekledikten sonra basıyorum tavsiyeniz üzere 3-4 kez yapıp deneyim sağolun
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 21 Şub 2008, 02:25

[quote="KATARİN"]benim favoda bazen tek marşta alıyor bazen 2-3 ü bulduruyor  NE VAR SANKİ ŞU BENZİNE ZAM YAPIP DURMASALARDA MİLLET BU KADAR SORUNLA KARŞILAŞMASAAngry[/QUOTE] aslında en iyisi benzin tabi ama 3 lirayı geçti litresi söylediğiniz gibi lpg bir nevi mecburiyet oldu bu pahalılıkta sizinkisi iyi yine benim değil 2-3, 20 kere bas yine almıyo Ouch anca iterek çalışıyo ha birde şu var gazda çalışmadı alayım benzine hemen çalıştırayım desem benzinede geçmiyo Angry
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silver_line » 21 Şub 2008, 17:42

Bana göre sen önce iyi bir elektrikçiye git. sonra da farklı bir lpg servisine gidip bi durumu anlat derim.sonrada yorumunu buraya yazarsan sevinirim.bende aynısını yapıcam.karşılaştırırız hem.benimde biraz ateşleme sorunu var gibi.lpg yi geç alıyor ve giderken tekliyor gibiydi.ama tekleme birass benzinde de hissettiriyor.lpg ye bağlamak yanlış olur.Bugün bi elektrikçiye gitçem bakalım. 
silver_line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 22 Şub 2008, 02:21

[quote="silver_line"]Bana göre sen önce iyi bir elektrikçiye git. sonra da farklı bir lpg servisine gidip bi durumu anlat derim.sonrada yorumunu buraya yazarsan sevinirim.bende aynısını yapıcam.karşılaştırırız hem.benimde biraz ateşleme sorunu var gibi.lpg yi geç alıyor ve giderken tekliyor gibiydi.ama tekleme birass benzinde de hissettiriyor.lpg ye bağlamak yanlış olur.Bugün bi elektrikçiye gitçem bakalım. [/QUOTE] elektrik arızasından yapabileceği benimde aklımda aslında çünkü arada şarj lambasıda yanıyor ve çalışmadığı zaman baya çok marşa bastım marş motorunu yeni yaptırdığım halde sanırım kömürler azaldı iyice zor çeviriyor marş motoru biraz çünkü bu aralar yoğunum biraz ilgilenemiyorum gösterince ne olduğunu yazarım bende.
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir