Favorit Gösterge Paneli

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Gösterge Paneli

İleti Aykan DURAN » 21 Şub 2008, 19:25

Arkadaşlar Gösterge paneli çok tozlu. Silmek istiyorum fakat camı bir türlü sökemedim. Şu Olayı ResimLi Olarak Anlatabilecek biri var mıdır?

Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 21 Şub 2008, 20:01

banada lazım
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 21 Şub 2008, 20:01

sana yardımcı olabilecek mutlaka biri vardır. bekle birascık 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti rather86 » 21 Şub 2008, 20:16

bu konuyu bende açmıştım ama pek aydınlandığınm sölenemez bir sürü vida kablo sökülecekmiş bende vazgeçmiştim resimli varsa olabilir 
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti reprisal_hunter » 21 Şub 2008, 21:04

kilo metreyi sökün onran sonra camın etrafında siyah cerceve var onun yidalarını sökün cam cıkıyor ben söktüm boyattırdım cok manyak bişi oldu bu boyanmadan önce ki sökülmüş hali
Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti nolies » 22 Şub 2008, 15:53

resimli anlatmayı gerektirecek kadar karmaşık ve zor bir iş değil. sökmesi de takması da çok basit.

önce soldaki düğmelerin (park, far) olduğu paneli sökün. sonra sağdaki paneli. kabloları çıkarın merak etmeyin bir birine karıştırmazsınız çünkü sadece kendi yuvasına oturuyor ve her biri farklı.

ondan sonra panelin hemen önünde plastik bir parça var. onu kendinize doğru çekip çıkarın . vidalı falan değildir. o da çıkınca gösterge panelinin vidalalarını göreceksiniz. vidaları sökün gösterge panelini kendinize doğru birazcık çekip arakadan kilometre telini sökünç vidalıdır. eğer elinizi arkasına sokacak kadar gelmiyorsa başka birinden yardım isteyin kaputun içinden kilometre telini biraz içeri doğru ittirsin.

bu kadar. göstergeyi açıp temizledikten sonra tekrar üstünü bantlamayı unutmayın toz girmesin diye.

tabii bu kadar açmışken gösterge panelindeki ampullerin patlak olanlarını da değiştirin. hangilerinin patlak olduğunu sökmüşken anlamak zor. bu yüzden sökmeden önce tespit edin patlak olanları.

resimli anlatım da var ama ingilizce

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti nolies » 22 Şub 2008, 16:11

devamı
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti Medcezir » 19 Mar 2008, 05:54

[quote="reprisal_hunter"]kilo metreyi sökün onran sonra camın etrafında siyah cerceve var onun yidalarını sökün cam cıkıyor ben söktüm boyattırdım cok manyak bişi oldu bu boyanmadan önce ki sökülmüş hali [/QUOTE]
BOYATTIRDIM DERKEN NE TÜR BİR İŞLEMDEN GEÇİRDİN???
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaask » 20 Kas 2011, 18:18

arkadaslar merhaba 94 lx favoritim var,aracın göğüsü söküldü geri takılırken devir saatinin kabloları ters takıldıgından devrelerin geçmiş oldugu kart yandı,bana tamir olunamıyacagı söylendi bunun doğruluk payı ne derecedir?tamir imkanı varsa ankarada nerede yaptırabilirim şimdiden tşkler
skodaask
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit önalan
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 skoda favorit lx

İleti alwaysloser » 20 Kas 2011, 18:54

skodaask yazdı:arkadaslar merhaba 94 lx favoritim var,aracın göğüsü söküldü geri takılırken devir saatinin kabloları ters takıldıgından devrelerin geçmiş oldugu kart yandı,bana tamir olunamıyacagı söylendi bunun doğruluk payı ne derecedir?tamir imkanı varsa ankarada nerede yaptırabilirim şimdiden tşkler

yapan kişiye söleyeceksiniz kuzu kuzu 300 küsür liraya sıfırını alacak
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti bekocan » 20 Kas 2011, 21:29

skodaask yazdı:arkadaslar merhaba 94 lx favoritim var,aracın göğüsü söküldü geri takılırken devir saatinin kabloları ters takıldıgından devrelerin geçmiş oldugu kart yandı,bana tamir olunamıyacagı söylendi bunun doğruluk payı ne derecedir?tamir imkanı varsa ankarada nerede yaptırabilirim şimdiden tşkler

araştır yapılması ucuz olmassa veya hiç bulamassan parçayı birde ben bakayım yanık karta.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir