gazdan benzine geçerken araba istop ediyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gazdan benzine geçerken araba istop ediyor.

İleti turuncuklu » 08 Mar 2008, 11:03

herkese günaydın.. benim araba benzinden gaza çok rahat geçiyor ama gazdan benzine geçerken istop ediyor. Angry...sabahları benzinde çalıştırıp ısınttıktan sonra  hemen gaza geçiyorum ve araba hemen geçiyor..fakat akşamları iş dönüşü gazdan benzine geşmeye çalışıyorum ama araba hemen istop ediyor...rampa aşağı en az yüz metre arabayı vurduruyorum ve ancak 100 m. den sonra araba benzine geçebiliyor..
    ustam da olayı çözemedi...sorun hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

iyi sürüşler..

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 08 Mar 2008, 11:09

Aynı sorun bende de var arkadaşım, bendeki sorunu şöyle çözdüm, benzinden gaza geçerken seçim düğmesini orta konumda tutuyorum karbüratörde birikmiş benzinler bittikten sonra araç kendisi istop ediyor bu normal daha sonra gaz düğmesine basıp çalıştırıyorum... sende bunu dene derim...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 08 Mar 2008, 11:16

kardeş..benim sorunum gazdan benzine geçememek..seninki sorun değilki zaten..bak şöyle: benzinden gaza geçerken önce seçim düğmesini ortaya alacanki karbiratördeki benzin bitsin..tam biterken araba hır hır diye silkelenirkende gazı seçecen..o zaman arabayı istop ettirmeden gaza geçirirsin..gazdan benzine geçerken seçim düğmesini direk benzine alacan ve benzine geçecen...olay bu...
  benim sorunum zaten gazdan benzine geçememek....yinede sağol...
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 08 Mar 2008, 13:02

Benimde aracım da aynı sorun var ancak şöyle yorumluyorum bunu:
Araç gazda giderken benzin karbüratörde olmuyor doğal olarak ancak 10/15 sefer benzini pompalayarak karbüratöre ulaşıyor.

Bence sorun değil

FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolgamert » 08 Mar 2008, 13:14

aynı dert bendede vardı sana kesin bi çözüm uygula bak göreceksin düğmeyi direk benzine gaza benzine gaza benzine gaza aç kapa aç kapa aç kapa böle böle bi kaç seri hareketten sonra bakacaksın benzindesin

tolgamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 08 Mar 2008, 14:24

GAZA BENZİNE GAZA BENZİNE uygulayacağım..ama o esnada adaba istop etmiyomu...
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 08 Mar 2008, 14:56

benim favorittede aynı sorun vardı yüksek viteslerde daha zor geçiyor gazdan benzine ben evimin olduğu sokağa gelince 1. vitesteyken biraz gaza yüklenip benzine alınca 10 metre sonra benzine geçiyordu. ama gaza biraz fazla bas püf noktası bu ;)
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 08 Mar 2008, 15:32

Allah cümle insanlığı otomobilde LPG kullanmaktan kurtarsın ömür törpüsü..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 08 Mar 2008, 19:58

tavsiyelerinizi yapacağım..inşallah olur..yarın sonucu yazarım..
       kazasız belasız sürüşler
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir