el freni hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

el freni hk.

İleti Medcezir » 20 Mar 2008, 17:18

[quote="almera"]

arkadaşım aynen tarif ettiğin şekilde çıktı.kaynak yaparak şaseye sabitledik.son dişlide tutmasına gelince el freni bastonun dip kısmında 2 adet civata var onları biraz sıkınca sorun giderildi keşke daha önce farketseydim bunlar başıma gelmezdi.neyse herşeyde bir hayır vardır.yardımları için forumdaki bütün arkadaşlara tesekkürler.Smile

[/QUOTE]
NEREYİ NEREYE SABİTLEDİNİZ BEN KAVRAYAMADIM ACARMISIN KONUYU BİRAZ ŞİMDİ BEN USTAYA ARACI GÖTÜRÜNCE NE TARİF EDİCEM???

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 20 Mar 2008, 17:27

medcezir eğer sorunun el frenin son dişlisinde tutmasıysa sorun bastonun ayar civatalarıyla çözülebilir.ustaya gittiğinde bastonun altındaki el freni telini gerdiren civataların ayarlanması gerektiğini belirtirsen sana yardımcı olacaktır.
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 20 Mar 2008, 17:38

[quote="almera"]medcezir eğer sorunun el frenin son dişlisinde tutmasıysa sorun bastonun ayar civatalarıyla çözülebilir.ustaya gittiğinde bastonun altındaki el freni telini gerdiren civataların ayarlanması gerektiğini belirtirsen sana yardımcı olacaktır.[/QUOTE]

EL FRENİ TAM CEKİKKEN ATIYO YARI MESAFEYE DÜŞÜYO BİR SORUNDA BU
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Mar 2008, 19:11

El freninin arka kısmında, el frenini şaseye sabitleyen köprü gibi bir bölüm var. Orası kırılmışsa veya eğilmişse, el freni tabancası denilen parça eğik duracağı için bir an gelip dişten atıp arabayı serbest bırakabilir. El freninin arkasındaki plastik muhafazayı çıkartınca görülüyor galiba orada. Tam hatırlayamadım şimdi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Yasin Genç » 20 Mar 2008, 23:58

telleri gerdirin arkadaşlar elfrenini açın orda 2 tane tel vardır bizim felide 2 tane var ordaki vidaları sıkarak telleride gerdirmiş olursunuz ama fazla gerdirmeyin en az 4 tık da tutsun fazlası zarar olur fazla gerdirirseniz farkında olmadan indirseniz bile arka kampaları frenlemiş olursunuz araba çekişten düşmez belki ama balataları yer vede rahat dönmeyen teker yüzünden arka bilyaları yakarsınız.
Ben yapmıştım zamanında köşelere elfreniyle dönme hastalıgı vardı memnun değildim biraz sıktım ve gayet iyi olmuştu testinin yapmıştım 200derece Smile
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti Medcezir » 21 Mar 2008, 13:14

[quote="sainz"]El freninin arka kısmında, el frenini şaseye sabitleyen köprü gibi bir bölüm var. Orası kırılmışsa veya eğilmişse, el freni tabancası denilen parça eğik duracağı için bir an gelip dişten atıp arabayı serbest bırakabilir. El freninin arkasındaki plastik muhafazayı çıkartınca görülüyor galiba orada. Tam hatırlayamadım şimdi. [/QUOTE]

TESEKKÜRLER BAKTIM DEDİGİNİZ YERE İKİ TANE AYAK VAR VE İKİSİDE SAGLAM SANIRIM DEDİGİNİZ GİBİ YAPIP EL FRENİ TELİNİ GERDİRECEGİM
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nurchee2003 » 21 Mar 2008, 17:23

merhaba öncelikle boşver taksicilere kızma boşver ikincisi el freni öyle masrafli bişey değil muhtemelen alttan kaynağından kopmuştur ben aldığımda önceki sahibi de kopartmış komple bozuktu fren telinde sorun yoksa kaynakla hallolur ufak bi kaynakla freni çekerkende bırakırkende düğmesine basarak yapın size tavsiyem hem uzun ömürlü olacak hemde dişlilerde sorun olmucak fazla çekmenize de gerek yok bide arkada kampanalara baktır kaçak kopuk varmı dikkatli ol kolay gelsin....
nurchee2003
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6

İleti kemaI » 07 Tem 2008, 23:04

El frenini alt şaseye bağlayan perçinler yerinden sıyrılmıştır büyük ihtimal. Geçici çözüm punta atmak veya akıllı vida salmak. Ama kalıcı bişeyler yapmak istiyosan iç döşeme komple sökülüyor, el freni bir daha kopmamak şartıyla kaynak yapılıyor. Not: döşemeyi söktürmeden kaynak attırmayın tutuşma ihtimali var.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir