Arkadaş hatırına

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaş hatırına

İleti favo29 » 21 Mar 2008, 00:00

Arkadaşlar bu gün Ümraniye sanayiye yeni yaptırdığım motordaki yağ sızıntısı problemini halletmek için gittim.Usta nereden kaçırdığını anlamak için  favoyu çalışır vaziyette kaldırıp alttan bakayım dedi.Araba çalışır vaziyette biz de (usta-ben-2 müşteri) altına girdik bakıyoruz yukarıya..
Birden bir patlama sesi (ufak çaplı) ile bütün su kaynar vaziyette tüm motor bloğundan aşağıya  aktı.Sesle irkilmesek resmen haşlanacaktık.

İndirdi aracı baktı motor suyunu koyduğumuz kap yarılmış neyse aldık yenisini taktı.Yağ sızıntısını da halletti,yolculadı beni.

3 km bile gitmeden baktım hararet artıyor.Geri döndüm açtık baktık meğerse fan çalışmıyormuş.Elektrikçide halledip çıktım sanayiden.

Diyeceğim şu

Adam motor yapıyor yağ sızıntısı var.Üçüncü gidişimde halledebiliyor.Su kabı patlıyor 'yenisiyle değiştirelim'diyor ama 'ulan durduk yerde niye patlar bu kap' demiyor.Ama kendisine usta diyor dükkan açıyor.

Bir de kendime: ben niye bu adama gidip motor yaptırıyorum memlekette skodacı mı yok!

Arkadaş hatırına..Ouch

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 21 Mar 2008, 00:21

türkiyede işini layıkıyla yapan usta az bulunur mutlaka bir işi yarım bırakırlar veya anlamadıkları halde bilmiyorum başkasına göster demezler.

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti spepe » 21 Mar 2008, 13:01

bu arabalar çok ilginç bir yapıya sahip. bu kadar zor usta bulunacağını bilseydim almazdım skodayı. anlamıyolar abi. ancak tamamen skoda bakan bir usta olacak
spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 21 Mar 2008, 13:04

Anadolu yakasında şu iyi ustadır diyebileceğiniz usta varmı arkadaşlar, olmadı oraya gidelim...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 21 Mar 2008, 13:09

geçmiş olsun kardeş
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Mar 2008, 13:20

[quote="sinnex"]Anadolu yakasında şu iyi ustadır diyebileceğiniz usta varmı arkadaşlar, olmadı oraya gidelim...[/QUOTE]

sadece ümraniyede birkaç skoda özel servisi var diye biliyorum hatta biri aşağıda koska nın yanında.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 21 Mar 2008, 13:31

bi tanesi ümraniye santral de Murat otomotiv mustfa usta,diğeri sanayi sitesinin karşısında EFOR oto zafer ve ramazan usta..bunların hepsi yıllardır skoda özel servisliği yapmaktadır..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinnex » 21 Mar 2008, 13:33

[quote="parsanoto"]bi tanesi ümraniye santral de Murat otomotiv mustfa usta,diğeri sanayi sitesinin karşısında EFOR oto zafer ve ramazan usta..bunların hepsi yıllardır skoda özel servisliği yapmaktadır..[/QUOTE]

Siz referans veriyorsanız gidilir derim...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 21 Mar 2008, 14:01

geçmiş olsun .
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti isaacx006 » 21 Mar 2008, 14:03

aynı sıkıntıyı ben de çektim.. kornanın sesi zayıf geldiği için bi elektrikçiye gittim. basit bi iş sonuçta.. adam tamam dedi.. öğleden sonra işim çıktı ulusta rüzgarlıdayım. o da ne arabadan bir buhar çıkıyor ki sormayın.:) hemen sağa çektim baktım hararet yapmış.. arabanın kronik sorunu bu  derken fark ettim ki fan motorunun enerji aldığı kablo boşta. eleman kornayı takarken fan motorunun kablosunu takmamış. ordan bi kurbağcık buldum da kendim taktım.. işin ustasını bulmak zor gerçekten..
isaacx006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritglx » 21 Mar 2008, 14:51

BU MOTORDA YAĞ ATMA OLAYI BENDEDE VAR OTORUN RADYATÖR TARAFINDA ALT KISIM SÜREKLİ YAĞLANIYOR GÖSTERDİM ÖNEMLİ DEĞİL DEDİLER AMA SIKINTI AÇARMI BANA
favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Mar 2008, 15:26

[quote="favoritglx"]BU MOTORDA YAĞ ATMA OLAYI BENDEDE VAR OTORUN RADYATÖR TARAFINDA ALT KISIM SÜREKLİ YAĞLANIYOR GÖSTERDİM ÖNEMLİ DEĞİL DEDİLER AMA SIKINTI AÇARMI BANA[/QUOTE]

Park halinde bir gece bekledikten sonra hareket edince dur in yere bak,aracın altında 1-2 damla yağ oluyorsa önemli değil götürür.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 22 Mar 2008, 01:23

[quote="favoritglx"]BU MOTORDA YAĞ ATMA OLAYI BENDEDE VAR OTORUN RADYATÖR TARAFINDA ALT KISIM SÜREKLİ YAĞLANIYOR GÖSTERDİM ÖNEMLİ DEĞİL DEDİLER AMA SIKINTI AÇARMI BANA[/QUOTE]

Benzin otomatiği contası, katel contası, ön kapak contası veya ön kapak lastikleri artık sızdırmazlık görevini yerine getirmiyor olabilir. Bunları radyatör tarafında dediğin için sıraladım. Bunlar pek fazla tutmaz. Yağ seviyeni kontrol etmeyi ihmal etmeyi unutma ara sıra. Uygun vaktinde de sanayide bi baktır abi.
hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir