ÇOK ACAYİP BİR SORUN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÇOK ACAYİP BİR SORUN

İleti turuncuklu » 25 Mar 2008, 11:34

Shockedarkadaşlar araba 91 favorit..lpg li...arabayı sabah gazda çılıştırıp işe gidiyorum..problem yok...araba öğlene kadar güneşin altında bekliyo ve yemege gitmek için arabayı çalıştırıyom araba çalışıyor ama gaz yemiyor..yemekten dönüşte yine aynı sorun devam ediyor....araba akşama kadar yine bekliyor ve ( akşam serinliğinde) akşam 7:30 da iş çıkışı eve giderken yine problem yok..araba iyi..Embarrassed    sanki güneşte bişey genleşiyor ve gaz akışını engelliyor..birde dün baktım karbiratörün arka kısmından torpido tarafına doğru bir ıslaklık var..sanki gazı oraya füskürtmüş gibi...bu nedir .....bu nasıl bir sorundur yaaaa.  valla kafayı yememek elde değil..çıldırdım valla...

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti harbi » 25 Mar 2008, 13:54

arkadaşım model ve arac farklı ama lpg ve sorun aynı benim arac 2001 felic enjeksiyonlu ama sıralı sistem takılı değil düz sistem .bendede  aynı şey oluyordu sabahları calıştırıp hareket ettiğimde gaz pedalına basınca araba sanki padiye kalkıyorgibi  ama biraz yol gidip te trafiğe girip araba ısınınca araba sanki gazı yemiyor gibi idi .sağ olsun ustan halletti sorunu sorun hava filitresinden sonra bir muşur varmış o muşur soğuk ken kapalı duruyormuş yani motorun sıcaklığını veriyor daha sonrada belirli bir sıcaklığa gelince muşur motor sıcaklığını kapatıyor ve soğuk hava yolunu acıyor bu olay benzinde devam ediyor ama lpg de tam tersi olduğu icin muşuru cıkardı ve araba devamlı sıcak hava alıyor. bildiğiniz gibi lpg sıcak havayı sever. bence iyi bir ustaya götür ve sıcak soğuk hava olayını yaptır
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti aykamu » 25 Mar 2008, 14:09

BENİM BAŞIMADA GELMİŞTİ.SORUN ŞURDA HAVA FİLİTRESİNİN DIŞARIDAN HAVA ALABİLMESİ İÇİN UZUN BİR BORUSU VAR,ONUN İÇİNDE BİR KELEBEK VAR. O KELEBEK  MOTOR ISININCA VEYA HAVA SICAKKEN OTOMATİK AÇIYOR BUDA LPG HAVA AYARINI BOZUYOR. HAVA FAZLA GELDİĞİ İÇİN ARAÇ GAZ YEMİYOR.
ÇÖZÜM KELEBEĞİN İPTALİ YADA KELEBEĞİN OLDUĞU YERE ORANIN İÇİ KADAR PİLASTİK BORU TAKIP YENİDENThumbs%20Up GAZ AYARI YAPTIRMANIZ GEREKİYOR. BENİMKİ BÖYE DÜZELDİ.

KOLAY GELSİN
aykamu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 25 Mar 2008, 16:42

arkadaşlar tavsiyelerinizi dikkete alıp sorunu halletmeye çalışacağım..inşallah düzelir..ilginize teşekkür ederim..     asıl sorun ne biliyormusunuz...işini gerçekten iyi yapıpta parasını hakkıyla alan usta binde bir çıkıyor oda burada yok..arabayı götürüyorum sorunu hallettik diyorlar alıyorlar parayı ama ya sorun ya devam ediyor ya da ertesi gün tekrarlıyor..ben inanıyorumki bu sitedeki arkadaşların çoğu ustalara taş çıkarır..herkese kazasız belasız...(  sonucu yazarım  )

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobra 1 » 25 Mar 2008, 18:48

[quote="aykamu"]BENİM BAŞIMADA GELMİŞTİ.SORUN ŞURDA HAVA FİLİTRESİNİN DIŞARIDAN HAVA ALABİLMESİ İÇİN UZUN BİR BORUSU VAR,ONUN İÇİNDE BİR KELEBEK VAR. O KELEBEK  MOTOR ISININCA VEYA HAVA SICAKKEN OTOMATİK AÇIYOR BUDA LPG HAVA AYARINI BOZUYOR. HAVA FAZLA GELDİĞİ İÇİN ARAÇ GAZ YEMİYOR.
ÇÖZÜM KELEBEĞİN İPTALİ YADA KELEBEĞİN OLDUĞU YERE ORANIN İÇİ KADAR PİLASTİK BORU TAKIP YENİDENThumbs%20Up GAZ AYARI YAPTIRMANIZ GEREKİYOR. BENİMKİ BÖYE DÜZELDİ.

KOLAY GELSİN
[/QUOTE] Doğru bende sorunu öyle çözdüm
kobra 1
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 22:45

[quote="turuncuklu"]

Shockedarkadaşlar araba 91 favorit..lpg li...arabayı sabah gazda çılıştırıp işe gidiyorum..problem yok...araba öğlene kadar güneşin altında bekliyo ve yemege gitmek için arabayı çalıştırıyom araba çalışıyor ama gaz yemiyor..yemekten dönüşte yine aynı sorun devam ediyor....araba akşama kadar yine bekliyor ve ( akşam serinliğinde) akşam 7:30 da iş çıkışı eve giderken yine problem yok..araba iyi..Embarrassed    sanki güneşte bişey genleşiyor ve gaz akışını engelliyor..birde dün baktım karbiratörün arka kısmından torpido tarafına doğru bir ıslaklık var..sanki gazı oraya füskürtmüş gibi...bu nedir .....bu nasıl bir sorundur yaaaa.  valla kafayı yememek elde değil..çıldırdım valla...

[/QUOTE] bu tip sorunlar ustaların çözebileceği bi sorundur yanlış yerde sormuşşun soruyu sanayiyeee LOL
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kırmızılım » 26 Mar 2008, 02:03

aynısı benimde basıma gelmişti çozemedim. yaklasık 1 yıldır hiç. olmuyo allaha sukur.
kırmızılım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 26 Mar 2008, 13:13

bu tip sorunlar ustaların çözebileceği bi sorundur yanlış yerde sormuşşun soruyu sanayiyeee LOL

........Kardeş sadece bu sorun için değil.ustaya diyorumki:1: arabanın karbiratör hava girişinin yarısını bantla kapatmışlar, o ne işe yarıyor diyorum: usta bana: ya onu söksende olur sökmesende, bi işe yaramıyo diyor.. 2:ben arabayı alırkende araba sabahları çalışmıyodu,hala çalışmıyo,,bunun için en az 5 defa gittim ustalara(elektirikci dahil) her defasında biri karbiratörü söküyo,biri bujileri degiştiriyo,biri aküyü şarj ediyo.vs.vs..ama sorun hala devam ediyo.. en az 250 ytl harcadım ama problem hala aynı..sen olsan kızmazmısın..
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti harbi » 26 Mar 2008, 13:47

[quote="turuncuklu"]

bu tip sorunlar ustaların çözebileceği bi sorundur yanlış yerde sormuşşun soruyu sanayiyeee LOL

........Kardeş sadece bu sorun için değil.ustaya diyorumki:1: arabanın karbiratör hava girişinin yarısını bantla kapatmışlar, o ne işe yarıyor diyorum: usta bana: ya onu söksende olur sökmesende, bi işe yaramıyo diyor.. 2:ben arabayı alırkende araba sabahları çalışmıyodu,hala çalışmıyo,,bunun için en az 5 defa gittim ustalara(elektirikci dahil) her defasında biri karbiratörü söküyo,biri bujileri degiştiriyo,biri aküyü şarj ediyo.vs.vs..ama sorun hala devam ediyo.. en az 250 ytl harcadım ama problem hala aynı..sen olsan kızmazmısın..
[/QUOTE]

arkadaşım eğer ben şu anki ustalarımı bulamasaydın favoyu satıyordum  ve  birdaha  bana  bir allahın kulu skoda aldıramazdı ama  sağ olsun YILDIRIM OTO 'dan  ustanın ellerine sağlık ustalar 4x5 lik bir ustalar
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti turuncuklu » 26 Mar 2008, 17:35

harbi  Kardeş nerede ikamet ediyon..  ya yakınsan alayım geleyim arabayı..yıldırım oto bide buna baksın.. valla  bana kafayı yedirecekler...
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 27 Mar 2008, 12:22

harbi ve aykamu arkadaşımın tavsiyelerini dinledim ve gerçektende problem karbiratör hava girişindenmiş çözdüm..hava girişinin yarısını tekrar kapattım ve araba yine eskisi gibi normale döndü...ilgi ve alakalarınız için çok çok teşekkür ederim..beni gerçekten dertten ve masraftan kurtardınız...kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum...

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 27 Mar 2008, 14:28

PROBLEM ÇÖZÜLMÜŞ SEVİNDİM
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir