Lpg konusunda yardım sitiyorum.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg konusunda yardım sitiyorum.

İleti cenapibo » 04 Nis 2008, 19:56

arkadaşlar şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekür ederim, 15 gün önce favorit 1994 model LX aldım, amca iyi bakmış arabaya, bende sürmeyi yeni öğrendim araba çok atak, çok memnunum, en az 3 yıl kullanmak istiyorum, araba benzinli 20 ytl 65 km gidiyor bu arabada tek derdim yakıtı, arkadaşlar eben 20 ytl ye en az 110 km gitmek istiyorum bu benzinle mümkün değil, uzun yolda hız yapmayı sevmem en fazla 90 - 100 km arası giderim boş olursa yol, Lpg takılmış sonra sökülmüş arabadan yeri var belli; Bugun sanayiye gittim balıkesirde efe otogaz ne olur dedim buna lpg taksak 460 ytl dedi iyi bir şey ve araç çelişten düşsmez 20 ytl ile en az 100 km yaparsın dedi, ben şimdi bu aşamadan sonra ne yapayım, boyle giderse benzine para yetiştiremem kendimde öğretmenim, yani benzin gitmesin diye arabayı hep park halindemi tutacağız, bu yaşta gezmesek ne zaman gezeceğiz, amaç ucuza gezmek ama nasıl,
lpg ane kadara mal olur ? balıkesirde tanıdık usata varmı? aracın noter devrini yeni aldım ama ruhsatlarını halen değiştirmedim, bunun avantajı nedir?

herkese saygılar arkadaşlar, keşke daha önceden alsaydım bu skodayı spor araba gibi yav en çok ta çukurlar arasından zikzak çizerek geçmeyi seviyorum, hemende cevap veriyor direksiyona ben bile bu kadar çabuk pöğreneceğimi tahmin etmiyordum

cenapibo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 04 Nis 2008, 20:01

Hayırlı olsun aracınız.. Aramıza hoşgeldinizHug

20YTL. ile 65km berbaat bi rakam. Favoritin özelliği az yakmasıdır...

Bence öncelikle iyi bi bakım yaptırın: hava, yağ, benzin filtrelerini, bujileri ve yağı yenileyin. Karbüratör ayarını kontrol ettirin.

Daha sonra da LPG taktırın....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 04 Nis 2008, 20:18

[quote="cenapibo"]arkadaşlar şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekür ederim, 15 gün önce favorit 1994 model LX aldım, amca iyi bakmış arabaya, bende sürmeyi yeni öğrendim araba çok atak, çok memnunum, en az 3 yıl kullanmak istiyorum, araba benzinli 20 ytl 65 km gidiyor bu arabada tek derdim yakıtı, arkadaşlar eben 20 ytl ye en az 110 km gitmek istiyorum bu benzinle mümkün değil, uzun yolda hız yapmayı sevmem en fazla 90 - 100 km arası giderim boş olursa yol, Lpg takılmış sonra sökülmüş arabadan yeri var belli; Bugun sanayiye gittim balıkesirde efe otogaz ne olur dedim buna lpg taksak 460 ytl dedi iyi bir şey ve araç çelişten düşsmez 20 ytl ile en az 100 km yaparsın dedi, ben şimdi bu aşamadan sonra ne yapayım, boyle giderse benzine para yetiştiremem kendimde öğretmenim, yani benzin gitmesin diye arabayı hep park halindemi tutacağız, bu yaşta gezmesek ne zaman gezeceğiz, amaç ucuza gezmek ama nasıl,
lpg ane kadara mal olur ? balıkesirde tanıdık usata varmı? aracın noter devrini yeni aldım ama ruhsatlarını halen değiştirmedim, bunun avantajı nedir?

herkese saygılar arkadaşlar, keşke daha önceden alsaydım bu skodayı spor araba gibi yav en çok ta çukurlar arasından zikzak çizerek geçmeyi seviyorum, hemende cevap veriyor direksiyona ben bile bu kadar çabuk pöğreneceğimi tahmin etmiyordum

[/QUOTE]

arkadaşlar benim octi ile 23 ytl ye 112 km gitti uzun yol,bunun 5 km si ş.içi.bu pazartesi.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti msoydan77 » 09 Nis 2008, 14:57

93 model favoritim var 20 ytl gaz ile 100 km gidiyorum.Şehiriçi.
msoydan77
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 09 Nis 2008, 15:05

Araçlarına Lpg takılı olan arkadaşların forumda memnuniyetden ziyade şikayet,yakarış mesajlarını okuyorum Lpg tüketim,ayar vs konularda.Ben Lpg taktırmak karlımıdır yoksa tam tersine kar ettirmeyip üstüne dertmidir forumda daha evvel açılmış konulara bakın ve taktırmadan önce öyle karar verin derim.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 09 Nis 2008, 15:10

Benim de önerim taktırıp uzun süre geçip hiç sorun yaşamamış kişilerden öneri almanız sıralı sistem iyi diyorlar eski tip LPG'de sorun yaşıorlar ama CNG'yi de bir araştırın diyeyim
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 09 Nis 2008, 16:19

Taktır kardeşim
Valla korkmadan binersin,20 ytl attın mı unutursun
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti strong » 13 Nis 2008, 14:10

öncelikle  hoş geldin. bence de taktır benzinle binilecek gibi değil........
strong
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 13 Nis 2008, 14:27

NOTER DEVRİNİ ALDIKTAN SONRA BİR AY SÜREN VAR RUHSATIN İLK SAYFASINI YENİLEMEN İÇİN..BENDE DE FAVO VAR.LPG Yİ ARABA MI ALDIKTA BİR AY SONRA TAKTIRDIM.1 YILDAN FAZLADIR BİNİYORUM HİÇBİR SORUN YAŞAMADIM.20 YTL YE (((1,760 LİTRESİ))) 110 KM GİDİYORUM AMA KIŞIN 90 KM CİVARINDA İDİ.BENZİNLİ BİNİM DESEN SABAHA KADAR DA BAKIM YAPTIRSAN FAVONA TAŞ ÇATLASA 20 YTL LİK BENZİNLE 75 GİDERSİN.HİÇ DURMA TAKTIR.BALIKESİRDE NEDEN FİYATLAR YÜKSEK BİLMİYORUM.ADANA DA 10 AY TAKSİTLE TOPLAM 360 YTL YE TAKTIRABİLİRSİN.
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marka » 13 Nis 2008, 14:54

slm arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza ve yeni bir skoda favorit aldım tesadüfen sizleri buldum çok ta memnun kaldım
marka
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia_2008 » 13 Nis 2008, 16:28

LPG hiç bulaşmayın çünkü çekiş problemi titreme falan adamın kafasıonı şişiriyor...
fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 15 Nis 2008, 21:47

94 model skodalara tek noktdan değilde sıralı sistem taktırabilirmiyiz arkadaşlar.benımde 94 modelskoda var ama benzin yetişmio.gözüm hep benzin ibresinde. sıralı sistem taktırsam olurmu acaba ve kaça mal olur. tesekkurler.

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 15 Nis 2008, 21:52

Sıralı sistem bildiğim kadarıyla enjeksiyonlulara takılıyor. Favorit ise karbüratörlü... Yani uymaz. Ayrıca, normal sistem 550YTL. filan fiyatı... Sıralı sistem ise 1100 - 1500YTL. arasında...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti brucess » 15 Nis 2008, 22:12

arkadasım oncelıkle hayırlısı olsun..benımkıde 94 model.. sıralı sıstem olmaz zaten..bunları yazanlara guluyorum ....bızım araclarımız karbüratörlü..ben aracıma aldesa  taktırdım..izmirdeki fiyatı 375 ytl...aracına bence lpg taktırdık.. takıpcıden trafık tescıl belgesı dolduruyor..onunla bırlıkte ilk makına muh odası ve vızeye o evragı gotuyorsun .makına muh. odasından ılk once sızdırmazlık raporu alıyorsun fıyatı 25 ytl..sonra vızeye gıdıyorsun...106 ytl.. gıderken yanında yangın tupu ve ilkyardım cantası da gotur...vızeden sonra ..trafık ten yenı ruhsat alıyorsun fıyatı 60 ytl.ve trafık tescıl belgesınıde trafıge verıyorsun..boylece yenı ruhsatına lpg ıslenıyor...senın karın bu işden lpg taktırdıgından dolayı vıze yenılıyor..(mecburı ) ve yenı ruhsatın oluyor..ama lpg taktırmayıp üstüne alırsan bu işlemlerı yenıden  yaparsın...zararın olur.anlayacagın zamanın varken taktır..ve ruhsata işettır..bır tasla iki kuş vur....
brucess
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cenapibo » 16 Nis 2008, 01:32

hocam iyi günler gazdan benzine benzinden gaza nasıl gecerim yani düğmeyi nasıl kullanmalıyım
cenapibo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 16 Nis 2008, 11:31

valla gazdan benzine geçmek çok kolay da benzinden gaza geçmek biraz sıkıntılı. bende brc takılı. gazdan benzine geçerken selektör düğmesini (gaz-boş-benzin) ortaya getiriyorum yani sistem ne gaz ne benzin hiç bir yakıt geçirmiyor araç çekişten düşüyor hemen zaten gaz bitiyor yani borulardaki ve düğmeyi ortadan benzine geçirip devam ediyorum.

benzinden gaza geçiş ise biraz daha sıkıntılı şöyleki aynı şeyi uyguluyorum önce benzinden ortaya alıyorum düğmeyi. ama sistemdeki benzin öyle gaz gibi hemen bitmiyor bayaa bir gitmek gerekiyor. motor ne zaman çekişten düşerse yani benzin biterse o zamanda ortadan gaza alıyorum düğmeyi. ama dediğim gibi benzinden gaza geçmek için durmadan gideceğim düz bir yol lazım aksi halde ışıklarda falan durursam araba stop ediyor veya sistemdeki benzin tam bitmeden gaza geçirmeye çalışırsam araba boğuluyor ve stop ediyor.

benim bildiğim ve yaptığım bu belki başka arkadaşlar değişik yollar biliyordur.

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti tamerast » 07 May 2008, 01:15

bende 94 favo lx var 30 ytl gazla 105 km gittim çözemedim gaz sorununu
tamerast
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir