en büyük korkumuz hararet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

en büyük korkumuz hararet

İleti özhan » 10 Nis 2008, 15:58

arkadaşlar

maalesef benim en büyük korkum hararet artık arabaya korkarak biniyorum, fan  ve termostatı ankarada değiştirmiş hortumları kontrol ettirmiştim ayrıca orjinal olan fanın yerine ankarada güven otodan aldığım daha yüksek kapasiteli fan ve davlumbazını monte ettirmiştim, ancak arabayı her kullanışımda gözüm hep hararet göstergesinde, şu anda trabzonda yaşamaktayım burada skodadan anlayan tamirci bulamadığım içinde bakımlarımı ancak ankarada yaptırabiliyorum.

Hararet konusunda radyatörü geçen sene şişletmiştim, yazlık bakımda radyatörüde değiştirmek istiyorum arabanın üzerindeki bakır radyatör, yenisini alırken bakırmı aliminyum mu tercih edeyim, bari bu yaz rahat etmek istiyorum tavsiyeleriniz içn şimdiden teşekkürler

özhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Nis 2008, 18:14

Orijinal radyatörü alüminyumdur. Alüminyum radyatör şişlenirken dikkat edilmeli zira alüminyumun zayıflamış bir yerine denk gelirse, delebilir.
Hararetle ilgili parçaları yenilemişsiniz, bence çok da korkmanıza gerek yok. İçiniz rahat etmeyecekse, fanı mauel olarak çalıştırabileceğiniz bir anahtar yaptırabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti LiLPlayya » 10 Nis 2008, 18:21

Arkadaşım radyatör değiştireceksen bakır radyatör tavsiye ederim. Çünkü su soğutmasını daha iyi yapar. Eğer ankarada yaptıracaksanda şaşmazda öz amcam var. Kale radyatör yetkili servisi yardımcı olurlar. Umarım reklama girmemiştirSmile
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Aykan DURAN » 10 Nis 2008, 19:06

silindir kapagını değiştir. sorun falan kalmayacak
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti özhan » 10 Nis 2008, 19:56

ilginize teşekkür ederim
özhan
Yeni Üye