Favorit sağlammıymış bir bakın isterseniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit sağlammıymış bir bakın isterseniz

İleti chocolateman » 11 Ağu 2008, 20:36

Selamlar  aranıza yeni katıldım, yaklaşık 3 saattir forumdaki yazıları inceliyorum.  Eski bir konuya cevap yazacağım. Kaza konuları güncel kalmalı kanaatimce. 

Motosiklet ve otomobil kullanıcısı olarak sürate karşı biriyim.  Her aracın mutlaka bir limiti vardır. Motosiklette kaporta insandır. Motosikletler otomobillere göre çabuk hızlanır ve otomobile göre daha fazla viraj manevra kabiliyetine sahiptir.

Bence favoritin kasası bir çok araca göre oldukça sağlam. Bir arkadaşın yazdığı gibi çarpma açısı çok önemli, arka sol köşeden ufak bir dokunuş ile şasesi yamulan renault gördüm. Motosiklet ile favoritin çarpışmasına gelince, hızlı olan her zaman daha çok zarar verir, etki tepki, bir kurşunun insan vucuduna girmesi gibi, motosikletin ebatları küçük ve hızlı.  200 km hızla giden bir motosikletin, 90 km hızla giden bir araca önden vurup arka koltuğa kadar yapışması muhtemeldir.  Sürat felakettir. Otomobil ile hız limitlerini hiç geçmedim, motosikletle ı şey kem küm :) otomobiller sıkıştırmasın diye bastım. :)

Saygılar, Konyadan Fazıl.

chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bekmezci_1905 » 11 Ağu 2008, 20:52

[quote="chocolateman"]Selamlar  aranıza yeni katıldım, yaklaşık 3 saattir forumdaki yazıları inceliyorum.  Eski bir konuya cevap yazacağım. Kaza konuları güncel kalmalı kanaatimce. 

Motosiklet ve otomobil kullanıcısı olarak sürate karşı biriyim.  Her aracın mutlaka bir limiti vardır. Motosiklette kaporta insandır. Motosikletler otomobillere göre çabuk hızlanır ve otomobile göre daha fazla viraj manevra kabiliyetine sahiptir.

Bence favoritin kasası bir çok araca göre oldukça sağlam. Bir arkadaşın yazdığı gibi çarpma açısı çok önemli, arka sol köşeden ufak bir dokunuş ile şasesi yamulan renault gördüm. Motosiklet ile favoritin çarpışmasına gelince, hızlı olan her zaman daha çok zarar verir, etki tepki, bir kurşunun insan vucuduna girmesi gibi, motosikletin ebatları küçük ve hızlı.  200 km hızla giden bir motosikletin, 90 km hızla giden bir araca önden vurup arka koltuğa kadar yapışması muhtemeldir.  Sürat felakettir. Otomobil ile hız limitlerini hiç geçmedim, motosikletle ı şey kem küm :) otomobiller sıkıştırmasın diye bastım. :)
 Saygılar, Konyadan Fazıl.

[/QUOTE]

Öncelikle hoşgeldin.Bi konyalı daha katıldı.Clap

Dediğin gibi favorit oldukça dayanıklı..Kanımca yaşına göre oldukça dayanık bir araba.

bekmezci_1905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 12 Ağu 2008, 03:41

yanı ılla benı bu haberı koymaya surukledınız lınktekı fotodakı abımız motoruyla transporterı parcaladı

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Ağu 2008, 03:44

tüh ya çok kötü olmuş.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demir_01 » 12 Ağu 2008, 03:49

[quote="hakanerdogan"]tüh ya çok kötü olmuş.

[/QUOTE]

hakan ölmeleri bı yana motosıkletlı cok yakın tanıdıgımdı ınsanın cesetı parca parca olunca ınsan 3 gece uyuyamıyor bır ay aklından cıkmıyor olen kızları saymıyorum fakat trasporterın surucusunun denyolugundan gerceklesıyor bu kaza
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Ağu 2008, 03:50

türkiye henüz motorsiklet kullanmaya elverişli bir memleket değil, ne şoförlerde bu bilinç var, ne toplumda... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demir_01 » 12 Ağu 2008, 03:52

haklısın cok haklısın napacan ıste olduler gıttıler ama ders alan yok daha hala bole bı sacma sapan konu acıyolar yeterkı sen duzgun kullan dıkkatlı kullan yoksa en guvenlı aracın ıcınde gene ölursun
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Ağu 2008, 03:56

kesinlikle katılıyorum, bizim babalarımız amcalarımız zamanında 131 e, 120L ye, morrislere bindi ama ben hiç birinin saçmaladığını garip garip tehlikeli hareketler yaptığını görmedim. sanki onların bissürü pasif güvenlik önlmemi mi vardı...  

adam olduktan, insan olduktan sonrası boş, ama etrafta insan olamayanlar olunca bizlerdede bi güvensizlik oluşuyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demir_01 » 12 Ağu 2008, 04:04

[quote="hakanerdogan"]kesinlikle katılıyorum, bizim babalarımız amcalarımız zamanında 131 e, 120L ye, morrislere bindi ama ben hiç birinin saçmaladığını garip garip tehlikeli hareketler yaptığını görmedim. sanki onların bissürü pasif güvenlik önlmemi mi vardı...  

adam olduktan, insan olduktan sonrası boş, ama etrafta insan olamayanlar olunca bizlerdede bi güvensizlik oluşuyor.
[/QUOTE]

bende sana katılıyorum sana basıt bı ornek forumdakı herkeste okusun arkadasım daha gecenlerde 131 aldı itin daha ehlıyetı yok yarım yamalak sürebiliyo ne oldu arabayı carptı belkı baskalarının canına belkı kendı canına ama görüntü şu ki genclerın ve arabasına az bucuk guvenenlerın cogu asılıyor gaza
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Ağu 2008, 04:07

eğitim şart... ne demeli ki...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti chocolateman » 12 Ağu 2008, 13:06

bekmezci_1905  hoşbuluk. Yakın zamanda tanışırız.

demir_01 özürdilerim acını tazelemek istemezdim.  Motosikletler için tek tehlike sürat değil aynı zamanda hız limitleri de tehlike saçıyor 70 km hızla giden bir motosikleti 90 km ile giden bir otomobil, fren yapmak yerine bankete sıkıştırmayı tercih ediyor. 

hakanerdoğan ve demir_01 uyarılarınız ve güzel yorumlarınız için teşekkürler.
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir