motor hava veriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor hava veriyor

İleti weyis » 13 Nis 2008, 23:47

[quote="LiLPlayya"]Yanlız Ben bu konuyu okuduktan sonra bi kaç arabanın yag kapagını açtım hiç biri stop etmedi ama hafif sarstı lpglilerde. Benzinlilerde hiç sarsıntı olmadı. Ama tümünde hava veriyordu. 5 araçta denedim. Hepsininde motor sıkıntısı olabilirmi acaba? [/QUOTE] benim bu konuyu açmamın  nedeni, motor hava verirse motor ister,diye duymuştum.acaba doğrumu diye sormak istedim.sen denediğine göre hepsi bitikmi oluyor acaba.belkide aslı yoktur.

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 14 Nis 2008, 00:21

Arkadaşım motor konusunda uzman bi kişiye msn yolu ile konuyu açtım ve değiştirmeden copy paste yapıyorum.

Motorun sıbop lastıklerı vede ust segman takımı tamamen bıtık olabılır vede kuvvetle muhtemeldır

arabanın kapagı acıldıgında stop etmesı demek arabanın komprosorunu tamamen komprosere kacırması demektır

sıkıstırmayı kacırıyordur kısacası

krank harıcınde komple motor yolu gorunuyor

hava vermesı normal karsılanabılır

ama kuvvetlı hava vermesıde o yazdıklarımın bır ısaretı olabılır

ama eser mıktarda havayı her arac verır

ozellıkle rolantısı 1000cıvarı seyreden araclar eser mıktarda verırler o havayı endıse edılecek bı durum degıldır

ama ufleme seklınde ve ozellıkle kapagı acınca rolantıde dusus oluyorsa o zaman tehlıke canları calıyor demektır

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti LiLPlayya » 14 Nis 2008, 00:22

Sen yinede sağlam güvenilir bi ustaya götür gösterttir
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti weyis » 14 Nis 2008, 19:17

[quote="LiLPlayya"]Sen yinede sağlam güvenilir bi ustaya götür gösterttir [/QUOTE] dumanla hava ayrımı acaba benimkinde duman yok sadece hava var
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ///M_POWER » 14 Nis 2008, 23:48

hava vererek stop edıyorsa motor uzatmalarıda bıtırmıs son duduk calmak uzere eger detaylı acıklama ıstersen devam ederım
///M_POWER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 15 Nis 2008, 00:14

[quote="///M_POWER"]hava vererek stop edıyorsa motor uzatmalarıda bıtırmıs son duduk calmak uzere eger detaylı acıklama ıstersen devam ederım[/QUOTE] valla memnun olurum.
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 17 Nis 2008, 12:34

[quote="weyis"][quote="///M_POWER"]hava vererek stop edıyorsa motor uzatmalarıda bıtırmıs son duduk calmak uzere eger detaylı acıklama ıstersen devam ederım[/QUOTE] valla memnun olurum.[/QUOTE]
yani tamamen gtmişmi oluyor
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 17 Nis 2008, 15:22

[quote="weyis"][quote="LiLPlayya"]Yanlız Ben bu konuyu okuduktan sonra bi kaç arabanın yag kapagını açtım hiç biri stop etmedi ama hafif sarstı lpglilerde. Benzinlilerde hiç sarsıntı olmadı. Ama tümünde hava veriyordu. 5 araçta denedim. Hepsininde motor sıkıntısı olabilirmi acaba? [/QUOTE] benim bu konuyu açmamın  nedeni, motor hava verirse motor ister,diye duymuştum.acaba doğrumu diye sormak istedim.sen denediğine göre hepsi bitikmi oluyor acaba.belkide aslı yoktur.[/QUOTE]

WEYİS İYİ BİR SKODACIYA GÖSTER ARABANI DERİM BEN. NETİCEDE ALLAH KORUSUN ARIZA İLERLEME YAPIP DAHA BÜYÜK SORUNLAR ACABİLİR
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 17 Nis 2008, 19:01

bugün yine baktım motor duman vermiyor.sadece hafiften üflüyor.ama yağ kapağını açınca stop ediyor.havayla birlikte duman vermesi gerekmezmi.

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 19 Nis 2008, 00:33

[quote="weyis"]500 ytl fazla değil.[/QUOTE]

weyis yatır bi piston set kafan rahat rahat bin arabayı degiştirmeyi düsünmüyosan tabi
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir