radyatör fanı ses yapıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyatör fanı ses yapıyor

İleti nolies » 15 Nis 2008, 11:07

arkadaşlar geçen gün trafikte giderken motor sıcaklığı yükseldi ve normal olarak radyatör fanı devreye girdi. ama ne devreye giriş gııııııııııırçççççç diye bir ses devamlı hemde. etraftakiler falan bakıyor arabaya bişey mi oluyor diye. çektim kenara baktım fandan geliyor. biraz bekledim fan devere dışı kalınca wd40 sıktım her tarafına. gerçi iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum. neyse yola devam ettim trafik sıkışık birazdan fan yine devreye girdi yine aynı garip ses sanki birşeyler bir yerlere sürtüyormuş gibi. eve de yaklaşmıştım yakınlarda bir elektrikçi var hemen oraya girdim. fan durmuştu tabii bu arada. anlattım ustaya fanı çalıştırdı demin hayvan gibi ses yapan fan da tık ses yok.

hiçbirşeyi yok dedi gönderdi adam. dün fan devreye girmesine rağmen hiç ses yapmadı.

acaba fan motorunun ömrünün bittiğine mi işaret bu ?? başına böyle birşey gelen var mı?

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti formenci » 15 Nis 2008, 13:20

fanda sorun vardır
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 15 Nis 2008, 13:21

heralde değişirse sorun kalmaz

formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti anatolia41 » 15 Nis 2008, 14:00

Bir ara benim arabanın fanıda çalışırken bir yere sürtüyormuş gibi ses çıkartmaya başlamıştı..Yağlandıktan sonra soruun kayboldu.Galiba sizdeki sorunda aynıymış...Geçmiş olsun..
anatolia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Nis 2008, 14:23

Fan motorunun bilyasını değiştirince problem kalmıyor. Ama sakın ihmal etme zira bir an geliyor ve fan sıkıştığı için dönmüyor.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti efboacestc » 15 Nis 2008, 14:25

aynı ses bendede vardı ama artık kalorifer hiç çalışmıyor o yüzden problem kalmadı LOL
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sainz » 15 Nis 2008, 15:26

[quote="efboacestc"]aynı ses bendede vardı ama artık kalorifer hiç çalışmıyor o yüzden problem kalmadı LOL[/QUOTE]

Kalorifer fanından değil radyatör fanından bahsediyor arkadaş.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti efboacestc » 15 Nis 2008, 16:06

benim demek istediğim benimde kalorifer fanında vardı buna benzer bir ses.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir