Favo yan direk,cam çerçevesi hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favo yan direk,cam çerçevesi hk.

İleti AKER » 30 Nis 2008, 21:34

Selam arkadaşlar,
Favo yan direk ve cam çerçevesini siyah yapmak istiyorum,bildiğim kadarıyla 2 yöntem var;

Birincisi film çekiliyor.Bununla igili sorum film uzun ömürlü olurmu? Yırtılma çizilme vs.. 

İkincisi ise oto boya ile yapılıyor bunun maliyeti ne kadar olur bilmiyorum  ama zaman  içinde solma yada normal boyanın üzerine yapıldığında bi sakıncası olurmu? Böyle bir uygulama yapan varsa yardımcı olabilirmi?

AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 21:42

yan direk derken kapıların yanlarını mı kast ediyosun ???
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AKER » 30 Nis 2008, 21:47

Aynen kapı direkleri demek istediğim.
AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 21:55

onlar için özel yapışkanlı bantlar satılıyo skoda parçacısında vardır büyük ihtimalle bence boyatma ama boyatan yok mu var tercih sana kalmış tabi film desen araba ne renk ?? artı pekte tutacağını sanmıyorum görüntüde hoş olmaz parlar falan bide dışarda olduğu için hava koşulları mahveder onu sen en iyisi bi skoda parçacısına gidip sor satılıyo olması lazım onların eğer yoksada reklamcıya git ölçüsünü alsınlar hemen yaparlar
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AKER » 30 Nis 2008, 22:00

[quote="silverlinemania"]onlar için özel yapışkanlı bantlar satılıyo skoda parçacısında vardır büyük ihtimalle bence boyatma ama boyatan yok mu var tercih sana kalmış tabi film desen araba ne renk ?? artı pekte tutacağını sanmıyorum görüntüde hoş olmaz parlar falan bide dışarda olduğu için hava koşulları mahveder onu sen en iyisi bi skoda parçacısına gidip sor satılıyo olması lazım onların eğer yoksada reklamcıya git ölçüsünü alsınlar hemen yaparlar [/QUOTE]

Aracım yeşil Forumda resmi var (RAA 18),camlarıda film yapacağım için bütünlük sağlaması açısından güzel olur diye düşündüm forumda bikaç araçta vardı öğrenmek istediğim boya yapmak çok masraf olurmu? yoksa dediğin gibi film kolay ve pratik ama dış etkenler olduğu için deforme olması kolay 
AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:03

film zaten pek tututacağını sanmıyorum boyada olabilir ama oda parlak durabilir oradaki bantın özelliği portakalımsı görüntü ve mat durması filmde boyada mat ve portakalımsı durmaz parlar hele film 1 yaz götürmez sonuçta illaki güneş alıcak suyu bi dökücen üstüne ya kendini toplicak yada yırtılıcak sonra çıkartmak isticen sorun olucak yarısı çıkıcak yarısı çıkmicak sen dediğim gibi en iyisi skoda parçacısına bi sor büyük ihtimalle vardır zaten çok pahalı değil hemde onu baya kullanırsın bizim arabanın üstündekiler 10 senelik düşün hala hiçbişey olmadı
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AKER » 30 Nis 2008, 22:08

[quote="silverlinemania"]film zaten pek tututacağını sanmıyorum boyada olabilir ama oda parlak durabilir oradaki bantın özelliği portakalımsı görüntü ve mat durması filmde boyada mat ve portakalımsı durmaz parlar hele film 1 yaz götürmez sonuçta illaki güneş alıcak suyu bi dökücen üstüne ya kendini toplicak yada yırtılıcak sonra çıkartmak isticen sorun olucak yarısı çıkıcak yarısı çıkmicak sen dediğim gibi en iyisi skoda parçacısına bi sor büyük ihtimalle vardır zaten çok pahalı değil hemde onu baya kullanırsın bizim arabanın üstündekiler 10 senelik düşün hala hiçbişey olmadı [/QUOTE]

Dediğin doğru boya yapmak hem masraflı olacak hemde mat olmayacak,parçacıdan dediğim malzeme ile yapmak daha iyi peki o fimi yan direk harici ön cam direk ve arka kelebek canım yanındaki çerçeveye uygulayabilirmiyimi?
AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:12

olmaz çok kötü olur sadece kapıların ortada kalan yerlerine yaptırt yeter kapıları fazla elleme film falan öyle şeyler olmaz paranı çöpe atarsın yazık olur hem görüntüde güzel olmaz
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AKER » 30 Nis 2008, 22:15

Saolasın dediğin şekilde yapacağım sana güveniyorum Thumbs%20Up yardımın için teşk.
AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:17

[quote="AKER"][quote="silverlinemania"]film zaten pek tututacağını sanmıyorum boyada olabilir ama oda parlak durabilir oradaki bantın özelliği portakalımsı görüntü ve mat durması filmde boyada mat ve portakalımsı durmaz parlar hele film 1 yaz götürmez sonuçta illaki güneş alıcak suyu bi dökücen üstüne ya kendini toplicak yada yırtılıcak sonra çıkartmak isticen sorun olucak yarısı çıkıcak yarısı çıkmicak sen dediğim gibi en iyisi skoda parçacısına bi sor büyük ihtimalle vardır zaten çok pahalı değil hemde onu baya kullanırsın bizim arabanın üstündekiler 10 senelik düşün hala hiçbişey olmadı [/QUOTE]

Dediğin doğru boya yapmak hem masraflı olacak hemde mat olmayacak,parçacıdan dediğim malzeme ile yapmak daha iyi peki o fimi yan direk harici ön cam direk ve arka kelebek canım yanındaki çerçeveye uygulayabilirmiyimi?
[/QUOTE]

mat boyalar var...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:20

boya hoş durmuyo çok gördüm öyle boyatmış olanı hiç füzel değil kendi bantları çok çok güzel onları bulabilir zaten 4 tanesi tutsun tutsun 5 ytl tutar boya o kadar tutacak mı artı yapan düzgün yapabilecekmi
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:23

[quote="silverlinemania"]boya hoş durmuyo çok gördüm öyle boyatmış olanı hiç füzel değil kendi bantları çok çok güzel onları bulabilir zaten 4 tanesi tutsun tutsun 5 ytl tutar boya o kadar tutacak mı artı yapan düzgün yapabilecekmi[/QUOTE]
arkadaş eğer kendisi yapacaksa çok zorlanır ben yaptıydım, biliyorum çünkü...
ama mat siyah boya alıp boyarsa mat folyodan hiç bi farkı kalmaz..
(bu arada avatarda audide güzel durmuş LOL inş. senin olan audinin resimleride olur Big%20smile)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:25

[quote="by wodoo"] [quote="silverlinemania"]boya hoş durmuyo çok gördüm öyle boyatmış olanı hiç füzel değil kendi bantları çok çok güzel onları bulabilir zaten 4 tanesi tutsun tutsun 5 ytl tutar boya o kadar tutacak mı artı yapan düzgün yapabilecekmi[/QUOTE]
arkadaş eğer kendisi yapacaksa çok zorlanır ben yaptıydım, biliyorum çünkü...
ama mat siyah boya alıp boyarsa mat folyodan hiç bi farkı kalmaz..
(bu arada avatarda audide güzel durmuş LOL inş. senin olan audinin resimleride olur Big%20smile)
[/QUOTE]

o zaten benim alacağım audiler listesinde olanlardan bi tanesi LOLLOL bide foto imzaya nasıl koyuluyo onu öğrensem tam süper olacak LOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:26

inş. listede olmakla kalmaz senin olur Big%20smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:31

[quote="by wodoo"]inş. listede olmakla kalmaz senin olur Big%20smile [/QUOTE]

inşallah inşallah ta arkadaş şimdi kızacak bize dünkü olayı hatırlıyosun iyice karıştırmıştık forumu şimdide yapmayalımda harbiden banı yemeyelim LOLLOLLOL

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 01 May 2008, 00:45

şahinciler genelde deri yapıştırıyorlar oraya siyah bilmem favoya gidermi
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AKER » 01 May 2008, 13:02

[quote="KATARİN"]şahinciler genelde deri yapıştırıyorlar oraya siyah bilmem favoya gidermi[/QUOTE]

Deri değil sadece yan direklere mat pütürlü oluyorya biraz ondan yapmaya karar verdim boya masraflı olacak birde istediğim gibi olmazsa o zamnan kötü.
AKER
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir