Favorit Jiklesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Jiklesi

İleti ozantavsan » 01 Tem 2013, 15:28

Jikle diyaframının ön kısmında ( Kapaklı kısım değil) orjinalinde ufak bir delik varmı.Emme yaptığımda buradan hava çekiyor sanırım.

Veya diyafram yırtıksamı yapar.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sainz » 02 Tem 2013, 10:10

ozantavsan yazdı:Jikle diyaframının ön kısmında ( Kapaklı kısım değil) orjinalinde ufak bir delik varmı.Emme yaptığımda buradan hava çekiyor sanırım.

Veya diyafram yırtıksamı yapar.

Jikle diyaframı hangisiydi hatırlamıyorum şu anda yahu! Yalnız önde tencere kapağı kılıklı bir parça vardı,o kırıktı bende değiştirdim. Orada bir sıkıntı olabilir. Bir de karbüratörün kendi üzerindeki ince lastik hortumları da kontrol et.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 02 Tem 2013, 10:55

Kontrol ettim.Jikle diyaframı arka tarafta uzun çıkıntılı , jikle kademe aparatlarının oraya kadar uzanan parça.
Bu sabah soğuk motor marşa bastım.Önce gaz teline dokundum ,sonra kontak.Bir iki gaz verdim araç çalışınca
500-600 devir arası çalıştı.Dünkü işlem öncesi 0 oluyordu ve bir iki gaz versende motor ısınana kadar rolantide devir düşük oluyordu.

Yalnız lpgde devir ayarım 1000 biraz aşağı ayarlasam geri vites çıkışlarında devir düşüyor bazen şarj ikaz yanıyor.Rolanti devri düşüyor.Bu nedenle 1000 ayarladım.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Önceki

Favorit & Forman