favorit gösterge problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit gösterge problemi

İleti ozanknc » 13 May 2008, 20:03

herkese  merhabalar  ben 94 favo lx kullanıcısıyım dün akşam gösterge panelinde bişey farkettim. normal kısa farlar yanarken göstergede normal olarak kısa farları gösteren o yeşil kısım yanıyor. fakat dün akşam arkam camın rezistansını ve sis farlarını gösteren o kırmızı kısım zayıf zayıf yanıp söndüğünü gördüm bunun sebebi ne ollabilir sizce
acaba

ozanknc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti evo35 » 13 May 2008, 20:41

tesisat ta bir şase sorunu na benziyor....
evo35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 13 May 2008, 20:46

Bagaj kapağıdaki ve kasada sabit duran ışıkların kabloların birisinde şase var. Bagaj kapağının içerisine sol-üstten giren kablo demetinin içierisinde bir kabloya by-pass yaparak hallediyor oto elektrikçiler.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozanknc » 13 May 2008, 21:37

vermiş olduğunuz bilgilerden dolyı çok teşekkürler
Tongue
ozanknc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 13 May 2008, 23:39

ya bende geri vitese takıyom arka sis lambasının ışığı yanıyo göstergede
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 14 May 2008, 12:55

[quote="alwaysloser"]ya bende geri vitese takıyom arka sis lambasının ışığı yanıyo göstergede[/QUOTE]

Aynı sorun.Wink Şase problemi.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Medcezir » 14 May 2008, 16:05

arkadaslar bende geriye taktımmı arka rezistans ısıgı yanıyodu geri vites lambaları yanmıyodu...

şimdi size çözümü söylüyorum sainz arkadasımında dedigi gibi arka sislere giden sol taraftaki kabloların sase aldıgı bir yer var ora paslanmış olabilir...

ya da arka bagaj kapagından sase almadıgı için devreyi rezistans üzerinden veya sisler üzerinden alıyor olabilir..

ÇÖZÜM: bitane OW 40 alın ve arka sislerin oradaki sase baglantısına ve de bagaj menteselerinin baglantılarına sıkın sonra bagajı asaga yukarı oynatın o arada bir arkadasınızda gösterge ısıklarına baksın siz oynatırken yanma sönme veya ısıkda göz kırpma oldu ise dogru yoldasınız bagaj kapagı menteselerdeki pas nedeni ile sase almıyor demektir peryodik olarak 3-4 sefer bu işlemi tekrarlayın misal arabaya hergün binerken menteselere OW 40 sıkın ve bagajı bir iki sefer asagı yukarı oynatın sorun çözülecektir...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 14 May 2008, 16:13

daha önce bir arkadasımız aynı sorundan dolayı arabasını elektrikçiye götürmüş elektrikçi gösterge tablasında sase var deyip konsülü sökmüş sorunu çözememiş tabii

arkadası "abi bu arabaların elektrik tesisatı fabrika cıkısı arızalı zaten" deyip göstergeyi üstün körü temizleyip bi kaç ampul degiştirip 30 lirasını almış...

diyecegim bazı sorunlar bu arabada kronik bir arıza durumunda bence önce durumu burada istişare etmeli ondan sonra tamirciye gitmeli..

değilse yukarıda bahsettiğim üç kagatcılardan piyasada cok var saglam yeride bozarlar mazallah...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 May 2008, 18:25

[quote="Medcezir"]...ÇÖZÜM: bitane OW 40 alın ve arka sislerin oradaki sase baglantısına ve de bagaj menteselerinin baglantılarına sıkın sonra bagajı asaga yukarı oynatın o arada bir arkadasınızda gösterge ısıklarına baksın siz oynatırken yanma sönme veya ısıkda göz kırpma oldu ise dogru yoldasınız...[/QUOTE]

Benim Favorit' te herhangi bir müdahele yapmadan da bagajı açıp kapatınca ışıklarda yanıp sönme oluyordu. Işıkların yanıp sönüyor olması sorunun çözüldüğüne işaret değil.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Medcezir » 15 May 2008, 03:14

[quote="sainz"][quote="Medcezir"]...ÇÖZÜM: bitane OW 40 alın ve arka sislerin oradaki sase baglantısına ve de bagaj menteselerinin baglantılarına sıkın sonra bagajı asaga yukarı oynatın o arada bir arkadasınızda gösterge ısıklarına baksın siz oynatırken yanma sönme veya ısıkda göz kırpma oldu ise dogru yoldasınız...[/QUOTE]

Benim Favorit' te herhangi bir müdahele yapmadan da bagajı açıp kapatınca ııklarda yanıp sönme oluyordu. Işıkların yanıp sönüyor olması sorunun çözüldüğüne işaret değil.
[/QUOTE]

yazdıgım yazının tamamını okuma zahmetini gösterirsen ne demek istegimi anlarsın eger ısık yanıp sönüyorsa bu şase almadıgının gözstergesidir o sıkılan OW-40 da pası söküp atar ve paslamadan dolayı olan iletimsizligi keser yazımın son kısmında bunu peryodik olarak tekrarlayın dedim okuması yazması olan herkez bu tekrarlardan sonra sase durumunun çözülecegini anlar....
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 15 May 2008, 03:19

sainz eger sorun hala devam ediyorsa seninde bagaj menteselerin pastan iletimi kesmiş demektir bi pas sökücü sıkıp sorunu hallet ( bagajı acıp kapamadaki ısıgın yanması ve sönmesi uygulaması sorunun çözüldügüne diil "sorunun bagaj menteselerinde olduguna işarettir" ) ( YANİ ARIZAYI TESBİT ETTİK DEMEKTİR )

SEN SU YAZDIKLARIMI BİRDAHA OKU...

arkadaslar bende geriye taktımmı arka rezistans ısıgı yanıyodu geri vites lambaları yanmıyodu...

şimdi size çözümü söylüyorum sainz arkadasımında dedigi gibi arka sislere giden sol taraftaki kabloların sase aldıgı bir yer var ora paslanmış olabilir...

ya da arka bagaj kapagından sase almadıgı için devreyi rezistans üzerinden veya sisler üzerinden alıyor olabilir..

ÇÖZÜM: bitane OW 40 alın ve arka sislerin oradaki sase baglantısına ve de bagaj menteselerinin baglantılarına sıkın sonra bagajı asaga yukarı oynatın o arada bir arkadasınızda gösterge ısıklarına baksın siz oynatırken yanma sönme veya ısıkda göz kırpma oldu ise dogru yoldasınız bagaj kapagı menteselerdeki pas nedeni ile sase almıyor demektir peryodik olarak 3-4 sefer bu işlemi tekrarlayın misal arabaya hergün binerken menteselere OW 40 sıkın ve bagajı bir iki sefer asagı yukarı oynatın sorun çözülecektir...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 May 2008, 12:20

[quote="Medcezir"]...yazdıgım yazının tamamını okuma zahmetini gösterirsen ne demek istegimi anlarsın eger ısık yanıp sönüyorsa bu şase almadıgının gözstergesidir o sıkılan OW-40 da pası söküp atar ve paslamadan dolayı olan iletimsizligi keser yazımın son kısmında bunu peryodik olarak tekrarlayın dedim okuması yazması olan herkez bu tekrarlardan sonra sase durumunun çözülecegini anlar.... [/QUOTE]

Şase alıp almadığını anlamak için WD40 sıkmak gerekmiyor illaki. WD40 sıkıp sonrasında da ışıklar yanıp sönüyorsa sorun çözülmüş demektir gibi anlaşılıyor yazdıklarından. Ola ki bagajın içinde şase bağlantılarından birisi kopmuş, WD40 nereye uygulanacak bu durumda?Okumam-yazmam var Allah ' a çok Şükür ama sen aklındakileri yazmakta pek başarılı değilsin. Bu arada sol taraftaki bagaj amortisörünün kasa ve bagaj kapağına bağlanan ayaklarını bir kablo vasıtasıyla birbirine bağlayarak sorunu çok basit olarak çözdüm ben. Yardımların için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti uzmanskoda » 15 May 2008, 18:41

bagaj menteşeleri paslandığından şase almıyordur.sevgili arkadaşım uzman skoda olarak her konuda yardımcı olmaya hazırım.adres:çağdaş emek sanayi sitesi 645.sokak no :15 ivogsan -ostim /ankara tel:0312.395.92.50-51
uzmanskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 15 May 2008, 19:21

[quote="sainz"][quote="Medcezir"]...yazdıgım yazının tamamını okuma zahmetini gösterirsen ne demek istegimi anlarsın eger ısık yanıp sönüyorsa bu şase almadıgının gözstergesidir o sıkılan OW-40 da pası söküp atar ve paslamadan dolayı olan iletimsizligi keser yazımın son kısmında bunu peryodik olarak tekrarlayın dedim okuması yazması olan herkez bu tekrarlardan sonra sase durumunun çözülecegini anlar.... [/QUOTE]

Şase alıp almadığını anlamak için WD40 sıkmak gerekmiyor illaki. WD40 sıkıp sonrasında da ışıklar yanıp sönüyorsa sorun çözülmüş demektir gibi anlaşılıyor yazdıklarından. Ola ki bagajın içinde şase bağlantılarından birisi kopmuş, WD40 nereye uygulanacak bu durumda?Okumam-yazmam var Allah ' a çok Şükür ama sen aklındakileri yazmakta pek başarılı değilsin. Bu arada sol taraftaki bagaj amortisörünün kasa ve bagaj kapağına bağlanan ayaklarını bir kablo vasıtasıyla birbirine bağlayarak sorunu çok basit olarak çözdüm ben. Yardımların için teşekkürler.
[/QUOTE]

O ZAMAN SAİNZ İKİMİZİNDE OKUMASI YAZMASI OLDUGUNA GÖRE KONUYA DEWAM EDEBİLİRİZ...

DEDİGİN GİBİ KABLO KOPMASI YA DA YERİNDEN CIKMASI SONUCUNDA DA BİR ŞASE ALMAMA  DURUMU OLABİLİR BU DURUMDA KOPUK KABLOYU BULMAK VE YERİNE TAKMAKTAN BASKA YAPACAK BİŞEY YOK LAKİN SENDE HAK VERECEKSİN Kİ KABLO KOPMASI İHTİMALİ MENTESEDEKİ PASLANMA RİSKİNDEN OLDUKCA DÜSÜKTÜR .. YANİ BU SORUNU YASAYAN 10 SKODADAN HEMEN HEMEN 9'UNUN PROBLEMİ MENTESELERDEKİ PASLANMADIR BİR NEVİ KRONİKLEŞMİŞ BİR SORUNDUR BU VE HANGİ ELEKTRİKCİYE DURUMU ANLATSAN İLK SÖYLEYECEGİ BAGAJ KAPAGININ ŞASE ALMAMASIDIR...

2. OLARAK DEDİĞİN GİBİ KABLO YERİNDEN CIKMIŞ YAHUT KOPMUŞ OLABİLİR.. EGER BUDA DEGİLSE

SİGORTA TAPLASINDA BİR SORUN SÖZ KONUSU DEMEKTİR ( KISA DEVRE, İLETİMSİZLİK. VB GİBİ )
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 May 2008, 19:29

[quote="Medcezir"]...SİGORTA TABLASINDA BİR SORUN SÖZ KONUSU DEMEKTİR ( KISA DEVRE, İLETİMSİZLİK. VB GİBİ ) [/QUOTE]

Sigorta tablosunda özellikle lehimler sarsıntı nedeniyle düşüyorlar. Ama bu durumda ışıklar hiç yanmaz diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Medcezir » 15 May 2008, 19:42

[quote="sainz"][quote="Medcezir"]...SİGORTA TABLASINDA BİR SORUN SÖZ KONUSU DEMEKTİR ( KISA DEVRE, İLETİMSİZLİK. VB GİBİ ) [/QUOTE]

Sigorta tablosunda özellikle lehimler sarsıntı nedeniyle düşüyorlar. Ama bu durumda ışıklar hiç yanmaz diye biliyorum.
[/QUOTE]

SAİNZ HANİ BU AKÜNÜN YERİ VARYA, SİGORTA TAPLASI TAKRİBİ ONUN ALTINA GELİYO...

ZAMANLA GEREK AKÜ ASİTİ AKMIŞ OLSUN GEREK SUDAN OLSUN ORADA ÇÜRÜME OLABİLİYO VE O ÇÜRÜKDEN SIZAN SU DOGRU SİGORTA TABLASINA GELEBİLİYO VE ANLAMSIZ ANLAMSIZ ARIZALAR OLUYO MESALA GÖSTERGE ISIKLARININ HEPSİ YANIYO AMA COK ZAYIF BELLİ BELİRSİZ KISA DEVRE YAPTIRABİLİYO YA DA ZAMANLA OKSİTLENME YAPIP İLETİMİ KESTİRİYO...

VE İŞİN KÖTÜSÜ KOLAY KOLAY HER TAMİRCİNİN AKLINA GELMEZ ORADAN SU ALABİLECEGİ...

DÜŞÜNSENE YENİ SİGORTA TABLASI ALIP TAKIYOSUN ODA BOZULUYO SONRA BİR BAKIYOSUN AKÜNÜN ALTINDA Kİ SAÇ DELİNMİŞ ORADAN SU ALIYO NE KADAR ÜZÜCÜ BİR TABLO...

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir